Detta är resultaten från Irsta Blixten 2015. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2017 här.

Senaste resultat

Irsta Blixten 2015 börjar
Slut
10/4
11/4
12/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12040116 sö 12/04 16:40 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P 05 Slutspel A Final Pargas IF 17 - 14 Täby HBK 1    
12041517 sö 12/04 16:10 sö 12/04 ABB Syd 8 P 05 Slutspel B Final Åkersberga HK 13 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
12040110 sö 12/04 13:20 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P 04 Slutspel A Final HK Silwing/Troja 8 - 7 IK Sävehof 3    
12042421 sö 12/04 17:35 sö 12/04 Klöverhallen 2 P 04 Slutspel B Final Skånela IF 1 4 - 6 Uppsala HK 2      
12040118 sö 12/04 17:50 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P 03 Slutspel A Final HK Silwing/Troja 6 - 10 IFK Kristianstad    
12040917 sö 12/04 14:56 sö 12/04 ABB Syd 2 P 03 Slutspel B Final Önnereds HK 2 8 - 5 Uppsala HK Norra      
12040114 sö 12/04 15:30 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P 02 Slutspel A Final H43 Lund 1 11 - 17 HK Silwing/Troja    
12040923 sö 12/04 19:00 sö 12/04 ABB Syd 2 P 02 Slutspel B Final Skånela IF 12 - 6 Borlänge HK 1      
12040109 sö 12/04 12:40 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P 01 Slutspel A Final H43 Lund 14 - 15 Tyresö Handboll    
12043016 sö 12/04 16:00 sö 12/04 Råbyhallen P 01 Slutspel B Final IFK Kristianstad 12 - 13 Önnereds HK 2      
12040119 sö 12/04 18:20 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P00 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 1 24 - 9 Täby HBK    
12043519 sö 12/04 16:55 sö 12/04 Fryxellska skolan P00 Slutspel B Final Hallstahammars ... 14 - 17 Norrköpings HK      
12040107 sö 12/04 11:20 sö 12/04 Bombardier Arena 1 P99/98 Slutspel A Final Skogås HK 15 - 11 Sjundeå IF    
12040218 sö 12/04 16:40 sö 12/04 Bombardier Arena 2 P99/98 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 18 - 13 Sollefteå HK      
12040115 sö 12/04 16:10 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 05 Slutspel A Final Hammarby Handboll 14 - 4 Haninge HK 2    
12040314 sö 12/04 13:45 sö 12/04 Bombardier Arena 3 F 05 Slutspel B Final Uppsala HK Norra 2 4 - 12 Skövde HF 4      
12040113 sö 12/04 15:00 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 04 Slutspel A Final Hanvikens SK Ha... 8 - 5 Kyrkslätt IF    
12041825 sö 12/04 18:05 sö 12/04 Klöverhallen 1 F 04 Slutspel B Final Eskilstuna GUIF 1 7 - 3 Ludvika HF      
12040112 sö 12/04 14:30 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 03 Slutspel A Final Eskilstuna GUIF 2 6 - 5 Kyrkslätt IF 1    
12040816 sö 12/04 14:23 sö 12/04 ABB Syd 1 F 03 Slutspel B Final VästeråsIrsta H... 9 - 8 Önnereds HK 1      
12040120 sö 12/04 19:00 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 02 Slutspel A Final IK Baltichov 17 - 14 Uppsala HK    
12040821 sö 12/04 18:35 sö 12/04 ABB Syd 1 F 02 Slutspel B Final Enköpings HF 7 - 9 IFK Bankeryd      
12040117 sö 12/04 17:10 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 01 Slutspel A Final Torslanda HK Vit 7 - 13 Åhus Handboll    
12040220 sö 12/04 18:20 sö 12/04 Bombardier Arena 2 F 01 Slutspel B Final Sollefteå HK 6 - 13 Skuru IK 2      
12040108 sö 12/04 12:00 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 00 Slutspel A Final Hk Silwing/Troja 13 - 16 Eskilstuna GUIF    
12040216 sö 12/04 15:30 sö 12/04 Bombardier Arena 2 F 00 Slutspel B Final Bålsta IF 1 14 - 7 IK Cyrus      
12040111 sö 12/04 13:50 sö 12/04 Bombardier Arena 1 F 99/98 Slutspel A Final HK Lidköping 1 13 - 16 VästeråsIrsta H...    
12040217 sö 12/04 16:00 sö 12/04 Bombardier Arena 2 F 99/98 Slutspel B Final Bodens BK HF 6 - 13 Sollefteå HK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12041023 sö 12/04 18:07 sö 12/04 ABB Syd 3 P 02 Slutspel B Semifinal Skånela IF 17 - 12 Uppsala HK P02S      
12041124 sö 12/04 18:07 sö 12/04 ABB Syd 4 P 02 Slutspel B Semifinal Eksjö Bollklubb 7 - 14 Borlänge HK 1      
12040820 sö 12/04 17:39 sö 12/04 ABB Syd 1 F 02 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta H... 2 - 7 Enköpings HF      
12040922 sö 12/04 17:39 sö 12/04 ABB Syd 2 F 02 Slutspel B Semifinal IFK Bankeryd 12 - 11 Önnereds HK 2      
12041022 sö 12/04 17:39 sö 12/04 ABB Syd 3 F 02 Slutspel A Semifinal IK Baltichov 11 - 6 Önnereds HK 1      
12041123 sö 12/04 17:39 sö 12/04 ABB Syd 4 F 02 Slutspel A Semifinal Uppsala HK 10 - 5 HK Lidköping      
12040219 sö 12/04 17:20 sö 12/04 Bombardier Arena 2 F 01 Slutspel B Semifinal Ludvika HF 6 - 11 Sollefteå HK      
12041824 sö 12/04 17:12 sö 12/04 Klöverhallen 1 F 04 Slutspel B Semifinal Eskilstuna GUIF 1 10 - 0 W Pargas IF 2      
12042523 sö 12/04 17:12 sö 12/04 Klöverhallen 3 F 04 Slutspel B Semifinal Ludvika HF 9 - 6 Nås IF      
12040921 sö 12/04 17:11 sö 12/04 ABB Syd 2 P 02 Slutspel B 1/4 Final IK Bolton 1 4 - 15 Skånela IF      
12041122 sö 12/04 17:11 sö 12/04 ABB Syd 4 P 02 Slutspel B 1/4 Final IK Bolton 2 18 - 19 Uppsala HK P02S      
12041221 sö 12/04 17:11 sö 12/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel B 1/4 Final Borlänge HK 2 7 - 9 Eksjö Bollklubb      
12041320 sö 12/04 17:11 sö 12/04 ABB Syd 6 P 02 Slutspel B 1/4 Final Kungälv HK 8 - 9 Borlänge HK 1      
12040418 sö 12/04 17:05 sö 12/04 Bellevuehallen 1 F 01 Slutspel B Semifinal RP IF Linköping 7 - 9 Skuru IK 2      
12041823 sö 12/04 16:49 sö 12/04 Klöverhallen 1 P 04 Slutspel B Semifinal Skuru IK 1 8 - 11 Skånela IF 1      
12042522 sö 12/04 16:49 sö 12/04 Klöverhallen 3 P 04 Slutspel B Semifinal Uppsala HK 2 8 - 7 Skuru IK 2      
12041021 sö 12/04 16:43 sö 12/04 ABB Syd 3 F 02 Slutspel B 1/4 Final IK Bolton 8 - 10 VästeråsIrsta H...      
12041121 sö 12/04 16:43 sö 12/04 ABB Syd 4 F 02 Slutspel B 1/4 Final Spånga HK Hässelby 7 - 11 Enköpings HF      
12041220 sö 12/04 16:43 sö 12/04 ABB Syd 5 F 02 Slutspel B 1/4 Final IFK Bankeryd 11 - 7 Ludvika HF      
12041319 sö 12/04 16:43 sö 12/04 ABB Syd 6 F 02 Slutspel B 1/4 Final Önnereds HK 2 11 - 2 Åkersberga hand...      
12041822 sö 12/04 16:26 sö 12/04 Klöverhallen 1 F 04 Slutspel B 1/4 Final Årsta AIK HF Sj... 4 - 6 Pargas IF 2      
12042420 sö 12/04 16:26 sö 12/04 Klöverhallen 2 F 04 Slutspel B 1/4 Final Åkersberga HK 2 - 4 Ludvika HF      
12042521 sö 12/04 16:26 sö 12/04 Klöverhallen 3 F 04 Slutspel B 1/4 Final Spånga HK 3 - 7 Nås IF      
12043518 sö 12/04 16:24 sö 12/04 Fryxellska skolan P00 Slutspel A Semifinal Vassunda IF 9 - 14 Täby HBK      
12040920 sö 12/04 16:15 sö 12/04 ABB Syd 2 F 02 Slutspel A 1/4 Final Västeråsirsta HF 2 5 - 10 IK Baltichov      
12041020 sö 12/04 16:15 sö 12/04 ABB Syd 3 F 02 Slutspel A 1/4 Final Önnereds HK 1 12 - 11 Skånela IF      
12041120 sö 12/04 16:15 sö 12/04 ABB Syd 4 F 02 Slutspel A 1/4 Final Uppsala HK 12 - 8 Skövde HF 1      
12041219 sö 12/04 16:15 sö 12/04 ABB Syd 5 F 02 Slutspel A 1/4 Final HK Lidköping 7 - 6 VästeråsIrsta H...      
12041318 sö 12/04 16:15 sö 12/04 ABB Syd 6 P 03 Slutspel A Semifinal HK Silwing/Troja 7 - 4 Pargas IF      
12041418 sö 12/04 16:15 sö 12/04 ABB Syd 7 P 03 Slutspel A Semifinal Önnereds HK 1 7 - 15 IFK Kristianstad      
12041821 sö 12/04 16:03 sö 12/04 Klöverhallen 1 P 04 Slutspel B 1/4 Final HK Cliff 5 - 6 Uppsala HK 2      
12042419 sö 12/04 16:03 sö 12/04 Klöverhallen 2 P 04 Slutspel B 1/4 Final Sollefteå HK 4 - 7 Skuru IK 2      
12042520 sö 12/04 16:03 sö 12/04 Klöverhallen 3 F 04 Slutspel B 1/4 Final Skara HF 2 2 - 6 Eskilstuna GUIF 1      
12040417 sö 12/04 15:56 sö 12/04 Bellevuehallen 1 F 01 Slutspel B 1/4 Final HK Lidköping 1 6 - 17 RP IF Linköping      
12043517 sö 12/04 15:56 sö 12/04 Fryxellska skolan P00 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF 1 16 - 8 Eskilstuna GUIF 1      
12040919 sö 12/04 15:47 sö 12/04 ABB Syd 2 P 02 Slutspel B 1/8 Final IK Bolton 2 13 - 11 Mariestads AIF      
12041019 sö 12/04 15:47 sö 12/04 ABB Syd 3 P 02 Slutspel B 1/8 Final Uppsala HK P02S 10 - 0 W H43 Lund 2      
12041119 sö 12/04 15:47 sö 12/04 ABB Syd 4 P 02 Slutspel B 1/8 Final Hallstahammars ... 12 - 15 Borlänge HK 2      
12041218 sö 12/04 15:47 sö 12/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel B 1/8 Final Eksjö Bollklubb 9 - 3 Enköping HF      
12041317 sö 12/04 15:47 sö 12/04 ABB Syd 6 P 02 Slutspel B 1/8 Final Brännans HF 7 - 9 Kungälv HK      
12041417 sö 12/04 15:47 sö 12/04 ABB Syd 7 P 02 Slutspel B 1/8 Final Borlänge HK 1 19 - 7 Grankulla IFK      
12040819 sö 12/04 15:42 sö 12/04 ABB Syd 1 P 02 Slutspel B 1/8 Final IF Hallby HK 5 - 13 Skånela IF      
Ta Inn Best Western Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Best Western Esplanad Idre Fjäll Quality Hotel Brages Reklam & Textiltryckeri Clarion CollectionHotel Etage Scandic Västerås Hotel Plaza Västerås Turistbyrå Idrottsbaren Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Mixboxen