Detta är resultaten från IrstaBlixten 2014. Se de senaste resultaten från IrstaBlixten 2023 här.

Senaste resultat

IrstaBlixten 2014 börjar
Slut
4/4
5/4
6/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06040109 sön 06/04 12:50 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 04 Slutspel A Final Kyrkslätt IF 15 - 8 IFK Nyköping 1    
06040316 sön 06/04 14:45 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 P 04 Slutspel B Final IFK Nyköping 2 9 - 7 Skuru IK 2      
06040113 sön 06/04 15:10 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 03 Slutspel A Final IF Swithiod 7 - 5 RP IF Linköping Röd    
06040923 sön 06/04 17:15 sön 06/04 ABB Syd 2 P 03 Slutspel B Final Önnereds HK 1 7 - 5 Eskilstuna GUIF 1      
06040116 sön 06/04 16:50 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 02 Slutspel A Final IFK Skövde HK 1 7 - 6 Bollstanäs SK    
06041224 sön 06/04 17:30 sön 06/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel B Final Skuru IK 12 - 1 Vallentuna HK      
06040119 sön 06/04 18:40 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01 Slutspel A Final IFK Skövde HK 2 15 - 16 Sollefteå HK    
06042417 sön 06/04 16:50 sön 06/04 Klöverhallen 2 P 01 Slutspel B Final Strands IF 11 - 10 IFK Skövde HK 1      
06040117 sön 06/04 17:20 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 00 Slutspel A Final IFK Tumba HK 8 - 14 IFK Skövde HK 1    
06043018 sön 06/04 17:10 sön 06/04 Råbyhallen P 00 Slutspel B Final Skuru IK 17 - 13 Eskilstuna GUIF 3      
06040107 sön 06/04 11:40 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P99 Slutspel A Final Skuru IK 22 - 12 H 65    
06040216 sön 06/04 15:30 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 2 P99 Slutspel B Final Borlänge HK 11 - 14 Visby IF Gute    
06040106 sön 06/04 11:00 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P97/98 Slutspel A Final HP Skövde/Country 1 14 - 15 HK Eskil    
06040218 sön 06/04 16:45 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 2 P97/98 Slutspel B Final Skogås HK 1 12 - 15 VästeråsIrsta HF P-98    
06040108 sön 06/04 12:20 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 04 Slutspel A Final Skogås HK 11 - 10 Älta IF 2    
06041515 sön 06/04 15:35 sön 06/04 ABB Syd 8 F 04 Slutspel B Final Årsta AIK HF 13 - 12 Älta IF 1      
06040112 sön 06/04 14:40 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 03 Slutspel A Final Skuru IK 1 8 - 3 VästeråsIrsta HF 2    
06040922 sön 06/04 16:50 sön 06/04 ABB Syd 2 F 03 Slutspel B Final Pargas IF 11 - 7 Spånga HK Vit      
06040115 sön 06/04 16:20 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 02 Slutspel A Final Uppsala HK 4 - 6 Sjundeå IF    
06041223 sön 06/04 17:00 sön 06/04 ABB Syd 5 F 02 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 5 2 - 9 IF Swithiod      
06040118 sön 06/04 18:00 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01 Slutspel A Final Gökstens BK 16 - 12 Silwing/Troja    
06043517 sön 06/04 16:45 sön 06/04 Fryxellska skolan F 01 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF F01:2 6 - 5 RP IF Linköping 2      
06040114 sön 06/04 15:40 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 00 Slutspel A Final Västerås Irsta HF F 00:3 8 - 10 IF Hellton    
06042416 sön 06/04 15:30 sön 06/04 Klöverhallen 2 F 00 Slutspel B Final H43 Lund 18 - 5 Uppsala HK      
06040110 sön 06/04 13:20 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 99 Slutspel A Final Skara HF 15 - 17 Spårvägen HF    
06040219 sön 06/04 17:15 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 2 F 99 Slutspel B Final Bodens BK HF 11 - 8 Sollefteå HK    
06040111 sön 06/04 14:00 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 97/98 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 17 - 10 KyIF BF    
06040217 sön 06/04 16:15 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 2 F 97/98 Slutspel B Final IF Hellton 1 12 - 9 Skövde hf    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06041222 sön 06/04 16:26 sön 06/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel B Semifinal Skuru IK 14 - 5 VästeråsIrsta HF 1      
06041322 sön 06/04 16:26 sön 06/04 ABB Syd 6 P 02 Slutspel B Semifinal Mariestads AIF 6 - 9 Vallentuna HK      
06042117 sön 06/04 16:05 sön 06/04 Wenströmska gymn F 01 Slutspel A Semifinal Silwing/Troja 10 - 7 Skövde hf 1      
06042217 sön 06/04 16:05 sön 06/04 Pettersbergsskolan P 01 Slutspel A Semifinal Sollefteå HK 13 - 12 Torslanda HK      
06043017 sön 06/04 16:05 sön 06/04 Råbyhallen P 00 Slutspel B Semifinal Eskilstuna GUIF 3 18 - 17 HK Lidköping      
06040820 sön 06/04 16:03 sön 06/04 ABB Syd 1 P 03 Slutspel B Semifinal Pargas IF 3 - 9 Önnereds HK 1      
06040921 sön 06/04 16:03 sön 06/04 ABB Syd 2 P 03 Slutspel B Semifinal Eskilstuna GUIF 1 6 - 5 VästeråsIrsta HF 1      
06041221 sön 06/04 16:03 sön 06/04 ABB Syd 5 F 02 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF 5 6 - 3 Årsta AIK HF      
06041321 sön 06/04 16:03 sön 06/04 ABB Syd 6 F 02 Slutspel B Semifinal Rosersbergs IK 2 - 9 IF Swithiod      
06041816 sön 06/04 15:42 sön 06/04 Klöverhallen 1 P 01 Slutspel B Semifinal Strands IF 11 - 10 Grifk Green      
06042515 sön 06/04 15:42 sön 06/04 Klöverhallen 3 P 01 Slutspel B Semifinal IFK Skövde HK 1 13 - 4 Barkens HF      
06040819 sön 06/04 15:40 sön 06/04 ABB Syd 1 F 03 Slutspel B Semifinal Pargas IF 6 - 2 Skuru IK 3      
06040920 sön 06/04 15:40 sön 06/04 ABB Syd 2 F 03 Slutspel B Semifinal Rimbo HK 6 - 9 Spånga HK Vit      
06041220 sön 06/04 15:40 sön 06/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel A Semifinal IFK Skövde HK 1 11 - 7 Sollefteå HK      
06041320 sön 06/04 15:40 sön 06/04 ABB Syd 6 P 02 Slutspel A Semifinal Bollstanäs SK 13 - 4 Skånela IF      
06042116 sön 06/04 15:37 sön 06/04 Wenströmska gymn F 01 Slutspel A Semifinal Gökstens BK 12 - 2 VästeråsIrsta HF 1      
06042216 sön 06/04 15:37 sön 06/04 Pettersbergsskolan P 01 Slutspel A Semifinal Eksjö Bollklubb 15 - 16 IFK Skövde HK 2      
06043016 sön 06/04 15:37 sön 06/04 Råbyhallen P 00 Slutspel B Semifinal Skuru IK 9 - 6 Spånga HK      
06043516 sön 06/04 15:37 sön 06/04 Fryxellska skolan F 01 Slutspel B Semifinal RP IF Linköping 2 7 - 3 Enköpings HF      
06041716 sön 06/04 15:35 sön 06/04 Kristiansborgshallen F 99 Slutspel B Semifinal Sollefteå HK 12 - 6 Mariestads AIF      
06040919 sön 06/04 15:17 sön 06/04 ABB Syd 2 P 02 Slutspel B 1/4 Final Skuru IK 12 - 6 Dicken      
06041019 sön 06/04 15:17 sön 06/04 ABB Syd 3 P 02 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF 1 9 - 5 Borlänge HK 2      
06041119 sön 06/04 15:17 sön 06/04 ABB Syd 4 P 02 Slutspel B 1/4 Final Kungsängens SK 4 - 5 Mariestads AIF      
06041219 sön 06/04 15:17 sön 06/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel B 1/4 Final Vallentuna HK 12 - 4 IK Bolton 1      
06041319 sön 06/04 15:17 sön 06/04 ABB Syd 6 F 02 Slutspel A Semifinal Skuru IK 3 6 - 10 Uppsala HK      
06041418 sön 06/04 15:17 sön 06/04 ABB Syd 7 F 02 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF 2 2 - 5 Sjundeå IF      
06043515 sön 06/04 15:09 sön 06/04 Fryxellska skolan F 01 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF F01:2 8 - 7 Rosersbergs IK      
06040215 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Cupcenter Västerås Arena 2 F 97/98 Slutspel B Semifinal Skövde hf 16 - 6 VästeråsIrsta HF F98    
06040415 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Bellevuehallen_ 1 P97/98 Slutspel B Semifinal BK - 46 B Pojkar 6 - 13 VästeråsIrsta HF P-98      
06041715 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Kristiansborgshallen F 99 Slutspel B Semifinal Bodens BK HF 15 - 9 Stallarholmens SK      
06041815 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Klöverhallen 1 P 00 Slutspel A Semifinal IFK Tumba HK 15 - 13 Eskilstuna GUIF 1      
06042115 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Wenströmska gymn F 01 Slutspel A 1/4 Final RP IF Linköping 1 8 - 11 Skövde hf 1      
06042215 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Pettersbergsskolan P 01 Slutspel A 1/4 Final Torslanda HK 9 - 8 Borlänge HK      
06042415 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Klöverhallen 2 P 00 Slutspel A Semifinal IFK Skövde HK 1 16 - 13 LUGI HF 1      
06043015 sön 06/04 15:00 sön 06/04 Råbyhallen P 00 Slutspel B 1/4 Final Mantorps IF/HF 9 - 11 HK Lidköping      
06040818 sön 06/04 14:54 sön 06/04 ABB Syd 1 P 03 Slutspel B 1/4 Final Pargas IF 8 - 5 Kungsängens SK 2      
06040918 sön 06/04 14:54 sön 06/04 ABB Syd 2 P 03 Slutspel B 1/4 Final Täby HBK 10 - 14 Önnereds HK 1      
06041018 sön 06/04 14:54 sön 06/04 ABB Syd 3 P 03 Slutspel B 1/4 Final HK Eskil 1 5 - 10 Eskilstuna GUIF 1