Detta är resultaten från IrstaBlixten 2015. Se de senaste resultaten från IrstaBlixten 2022 här.

Flickor 03



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
12040800 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 1 1/16 Final IF Hallby HK 2 - 6 Skogås HK Grön      
12040900 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 2 1/16 Final Bollstanäs SK 1 12 - 6 Grankulla IFK      
12041000 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 3 1/16 Final Eskilstuna GUIF 2 8 - 5 Gökstens BK 1      
12041100 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 4 1/16 Final Pargas IF 10 - 8 Eskilstuna GUIF 1      
12041200 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 5 1/16 Final Redbergslids IK 11 - 2 Fjärdhundra SK      
12041300 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 6 1/16 Final Årsta AIK HF 3 - 8 Gustavsbergs IF HK      
12041400 sön 12/04 08:00 sön 12/04 ABB Syd 7 1/16 Final AIK handboll Svart 6 - 5 GT Söder      
12040801 sön 12/04 08:23 sön 12/04 ABB Syd 1 1/16 Final Spånga HK 1 12 - 7 Borlänge HK 1      
12040901 sön 12/04 08:23 sön 12/04 ABB Syd 2 1/16 Final Önnereds HK 2 5 - 3 Spånga HK 2      
12041001 sön 12/04 08:23 sön 12/04 ABB Syd 3 1/16 Final Gökstens BK 2 6 - 5 Skånela IF      
12041004 sön 12/04 09:32 sön 12/04 ABB Syd 3 1/8 Final Skuru IK 2 10 - 5 Skogås HK Grön      
12041104 sön 12/04 09:32 sön 12/04 ABB Syd 4 1/8 Final Bollstanäs SK 1 9 - 12 Eskilstuna GUIF 2      
12041204 sön 12/04 09:32 sön 12/04 ABB Syd 5 1/8 Final Eksjö Bollklubb grön 8 - 11 Pargas IF      
12041303 sön 12/04 09:32 sön 12/04 ABB Syd 6 1/8 Final Torslanda HK 2 5 - 7 Redbergslids IK      
12041404 sön 12/04 09:37 sön 12/04 ABB Syd 7 1/8 Final Skövde HF Röd 2 - 5 Gustavsbergs IF HK      
12040905 sön 12/04 09:55 sön 12/04 ABB Syd 2 1/8 Final Kyrkslätt IF 1 9 - 4 Önnereds HK 2      
12041005 sön 12/04 09:55 sön 12/04 ABB Syd 3 1/8 Final Skuru IK 1 2 - 5 Gökstens BK 2      
12040805 sön 12/04 10:00 sön 12/04 ABB Syd 1 1/8 Final AIK handboll Svart 3 - 6 Spånga HK 1      
12041408 sön 12/04 11:14 sön 12/04 ABB Syd 7 1/4 Final Skuru IK 2 4 - 9 Eskilstuna GUIF 2      
12040909 sön 12/04 11:32 sön 12/04 ABB Syd 2 1/4 Final Gustavsbergs IF HK 10 - 5 Spånga HK 1      
12041009 sön 12/04 11:32 sön 12/04 ABB Syd 3 1/4 Final Kyrkslätt IF 1 6 - 5 Gökstens BK 2      
12040809 sön 12/04 11:37 sön 12/04 ABB Syd 1 1/4 Final Pargas IF 7 - 3 Redbergslids IK      
12041013 sön 12/04 13:14 sön 12/04 ABB Syd 3 Semifinal Eskilstuna GUIF 2 6 - 5 Pargas IF      
12041113 sön 12/04 13:14 sön 12/04 ABB Syd 4 Semifinal Gustavsbergs IF HK 8 - 9 Kyrkslätt IF 1      
12040112 sön 12/04 14:30 sön 12/04 Cupcenter Västerås Arena 1 Final Eskilstuna GUIF 2 6 - 5 Kyrkslätt IF 1