Detta är resultaten från Irsta Blixten 2016. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Senaste resultat

Irsta Blixten 2016 börjar
Slut
1/4
2/4
3/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03040106 sö 03/04 11:00 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 06 Slutspel A Final Eskilstuna GUIF 1 16 - 25 Eskilstuna GUIF 3      
03041610 sö 03/04 12:20 sö 03/04 ABB Syd 9 P 06 Slutspel B Final Eskilstuna GUIF 4 16 - 14 HF ÅIFK 2      
03040112 sö 03/04 14:20 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 05 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 2 5 - 7 Hammarby IF HF      
03041823 sö 03/04 18:00 sö 03/04 Klöverhallen 1 P 05 Slutspel B Final IFK Nyköping 5 - 9 Fjärdhundra SK      
03040109 sö 03/04 12:40 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 04 Slutspel A Final Silwing Troja 16 - 11 IFK Skövde HK 2      
03041419 sö 03/04 15:35 sö 03/04 ABB Syd 7 P 04 Slutspel B Final Uppsala HK 1 7 - 13 Lidingö SK      
03040118 sö 03/04 18:00 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 03 Slutspel A Final IFK Tumba HK 17 - 14 Norrköpings HK      
03041124 sö 03/04 18:45 sö 03/04 ABB Syd 4 P 03 Slutspel B Final Spånga HK 16 - 9 Årsta AIK HF      
03040116 sö 03/04 16:40 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 02 Slutspel A Final IFK Skövde HK 2 21 - 20 Uppsala HK      
03041020 sö 03/04 18:20 sö 03/04 ABB Syd 3 P 02 Slutspel B Final IFK Skövde HK 1 12 - 8 RP IF Linköping 2      
03040117 sö 03/04 17:20 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 01 Slutspel A Final Enköpings HF 17 - 13 Sollefteå HK      
03040412 sö 03/04 13:36 sö 03/04 Bellevuehallen 1 P 01 Slutspel B Final Eksjö BK 11 - 12 HF ÅIFK      
03040108 sö 03/04 12:00 sö 03/04 Bombardier Arena 1 P 00/99 Slutspel A Final Skuru IK 2 19 - 17 Skuru IK 1      
03040316 sö 03/04 16:00 sö 03/04 Bombardier Arena 3 P 00/99 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 14 - 15 Brännans HF      
03040107 sö 03/04 11:30 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 06 Slutspel A Final Borlänge HK 7 - 18 Skogås HK      
03041512 sö 03/04 13:30 sö 03/04 ABB Syd 8 F 06 Slutspel B Final Gökstens BK 2 12 - 13 Fjärdhundra SK      
03040113 sö 03/04 14:50 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 05 Slutspel A Final Hammarby IF HF 5 - 3 Skogås HK      
03042521 sö 03/04 17:15 sö 03/04 Klöverhallen 3 F 05 Slutspel B Final Skåre HK 2 3 - 6 NKIK      
03040110 sö 03/04 13:10 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 04 Slutspel A Final Kyrkslätt IF 5 - 6 IF Swithiod HK      
03041421 sö 03/04 16:30 sö 03/04 ABB Syd 7 F 04 Slutspel B Final Ludvika HF 8 - 10 Borlänge HK 1      
03040115 sö 03/04 16:00 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 03 Slutspel A Final Spånga HK 15 - 14 Kyrkslätt IF 1      
03040820 sö 03/04 18:20 sö 03/04 ABB Syd 1 F 03 Slutspel B Final Borlänge HK 1 7 - 4 IFK Nyköping      
03040114 sö 03/04 15:20 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 02 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 1 8 - 14 IK Baltichov      
03042218 sö 03/04 17:30 sö 03/04 Pettersbergsskolan F 02 Slutspel B Final Kyrkslätt IF 9 - 11 Strömnäs GIF      
03040119 sö 03/04 18:40 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 01 Slutspel A Final Kärra HF 16 - 13 RP IF Linköping      
03041712 sö 03/04 13:36 sö 03/04 Kristiansborgshallen F 01 Slutspel B Final Sollefteå HK 17 - 12 Enköpings HF 2      
03040111 sö 03/04 13:40 sö 03/04 Bombardier Arena 1 F 00/99 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 1 16 - 13 HF ÅIFK      
03040318 sö 03/04 17:30 sö 03/04 Bombardier Arena 3 F 00/99 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 3 17 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03041123 sö 03/04 17:50 sö 03/04 ABB Syd 4 P 03 Slutspel B Semifinal Spånga HK 12 - 4 GF Kroppskultur 1      
03041223 sö 03/04 17:50 sö 03/04 ABB Syd 5 P 03 Slutspel B Semifinal Årsta AIK HF 9 - 7 Skuru IK      
03040819 sö 03/04 17:25 sö 03/04 ABB Syd 1 F 03 Slutspel B Semifinal Borlänge HK 1 11 - 9 VästeråsIrsta HF 2      
03040919 sö 03/04 17:25 sö 03/04 ABB Syd 2 F 03 Slutspel B Semifinal IFK Nyköping 9 - 7 Strands IF      
03041019 sö 03/04 17:20 sö 03/04 ABB Syd 3 P 02 Slutspel B Semifinal IFK Skövde HK 1 17 - 8 Marks HK      
03041222 sö 03/04 17:20 sö 03/04 ABB Syd 5 P 02 Slutspel B Semifinal RP IF Linköping 2 12 - 11 Vallentuna HK      
03041822 sö 03/04 17:12 sö 03/04 Klöverhallen 1 P 05 Slutspel B Semifinal HF ÅIFK 1 8 - 9 IFK Nyköping      
03042422 sö 03/04 17:12 sö 03/04 Klöverhallen 2 P 05 Slutspel B Semifinal Fjärdhundra SK 8 - 4 Enköpings HF      
03041718 sö 03/04 17:05 sö 03/04 Kristiansborgshallen F 01 Slutspel A Semifinal RP IF Linköping 16 - 10 HK Silwing/Troja      
03040918 sö 03/04 16:56 sö 03/04 ABB Syd 2 P 03 Slutspel B 1/4 Final GF Kroppskultur 1 14 - 5 Fjärdhundra SK      
03041122 sö 03/04 16:56 sö 03/04 ABB Syd 4 P 03 Slutspel B 1/4 Final Skuru IK 10 - 2 HK Cliff      
03041321 sö 03/04 16:56 sö 03/04 ABB Syd 6 P 03 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF 1 8 - 9 Spånga HK      
03041422 sö 03/04 16:56 sö 03/04 ABB Syd 7 P 03 Slutspel B 1/4 Final Kyrkslätt IF Blå 10 - 14 Årsta AIK HF      
03040418 sö 03/04 16:35 sö 03/04 Bellevuehallen 1 F 01 Slutspel A Semifinal Kungsängens SK 11 - 12 Kärra HF      
03040317 sö 03/04 16:30 sö 03/04 Bombardier Arena 3 F 00/99 Slutspel B Semifinal Bodens BK 7 - 15 VästeråsIrsta HF 3      
03041221 sö 03/04 16:28 sö 03/04 ABB Syd 5 F 03 Slutspel B 1/4 Final Mariestads AIF 6 - 10 IFK Nyköping      
03041320 sö 03/04 16:28 sö 03/04 ABB Syd 6 F 03 Slutspel B 1/4 Final Strands IF 9 - 8 RP IF Linköping 1      
03041821 sö 03/04 16:26 sö 03/04 Klöverhallen 1 P 05 Slutspel B 1/4 Final Enköpings HF 4 - 2 IFK Skövde HK 2      
03042421 sö 03/04 16:26 sö 03/04 Klöverhallen 2 F 05 Slutspel B Semifinal IK Sävehof 1 2 - 4 Skåre HK 2      
03042520 sö 03/04 16:26 sö 03/04 Klöverhallen 3 F 05 Slutspel B Semifinal NKIK 5 - 4 Uppsala HK 1      
03040818 sö 03/04 16:24 sö 03/04 ABB Syd 1 P 02 Slutspel B 1/4 Final Vallentuna HK 18 - 17 Sjundeå IF      
03041018 sö 03/04 16:24 sö 03/04 ABB Syd 3 F 03 Slutspel B 1/4 Final Arvika HK 2 - 14 Borlänge HK 1      
03042117 sö 03/04 16:24 sö 03/04 Wenströmska gymn F 02 Slutspel B Semifinal Strömnäs GIF 14 - 7 RP IF Linköping 1      
03042217 sö 03/04 16:24 sö 03/04 Pettersbergsskolan F 02 Slutspel B Semifinal Marks HK 5 - 10 Kyrkslätt IF      
03043517 sö 03/04 16:24 sö 03/04 Fryxellska skolan P 03 Slutspel A Semifinal Kungsängens SK 2 11 - 18 Norrköpings HK      
03041121 sö 03/04 16:23 sö 03/04 ABB Syd 4 F 03 Slutspel B 1/4 Final Motala HK 7 - 16 VästeråsIrsta HF 2      
03041820 sö 03/04 16:03 sö 03/04 Klöverhallen 1 P 05 Slutspel B 1/4 Final HF ÅIFK 1 7 - 4 Stockholmspolisen      
03042420 sö 03/04 16:03 sö 03/04 Klöverhallen 2 P 05 Slutspel B 1/4 Final IFK Bankeryd 1 8 - 9 IFK Nyköping      
03042519 sö 03/04 16:03 sö 03/04 Klöverhallen 3 P 05 Slutspel B 1/4 Final Fjärdhundra SK 8 - 2 Sorunda IF      
03041220 sö 03/04 16:00 sö 03/04 ABB Syd 5 P 03 Slutspel B 1/8 Final HK Eskil 9 - 15 Skuru IK      
03040417 sö 03/04 15:58 sö 03/04 Bellevuehallen 1 F 00/99 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF 2 14 - 9 Ala IF      
03041420 sö 03/04 15:58 sö 03/04 ABB Syd 7 P 03 Slutspel B 1/8 Final Kyrkslätt IF Blå 13 - 7 Kungsängens SK 1      
03041717 sö 03/04 15:58 sö 03/04 Kristiansborgshallen F 01 Slutspel A 1/4 Final HK Silwing/Troja 12 - 8 Ludvika HF      
03040817 sö 03/04 15:56 sö 03/04 ABB Syd 1 P 02 Slutspel B 1/4 Final Nässjö HF 5 - 12 IFK Skövde HK 1      
03040917 sö 03/04 15:56 sö 03/04 ABB Syd 2 P 02 Slutspel B 1/4 Final Hallstahammars SK- HK 11 - 12 Marks HK      
03041017 sö 03/04 15:56 sö 03/04 ABB Syd 3 P 02 Slutspel B 1/4 Final RP IF Linköping 2 13 - 7 IK Cyrus      
03043516 sö 03/04 15:56 sö 03/04 Fryxellska skolan P 03 Slutspel A Semifinal IFK Tumba HK 10 - 8 RP IF Linköping 1      
03041120 sö 03/04 15:55 sö 03/04 ABB Syd 4 F 03 Slutspel B 1/8 Final Mariestads AIF 5 - 4 Dicken 1      
03041819 sö 03/04 15:40 sö 03/04 Klöverhallen 1 F 05 Slutspel B 1/4 Final Skåre HK 2 3 - 1 Ludvika HF 1      
03042419 sö 03/04 15:40 sö 03/04 Klöverhallen 2 F 05 Slutspel B 1/4 Final NKIK 9 - 2 Fjärdhundra SK      
03042518 sö 03/04 15:40 sö 03/04 Klöverhallen 3 F 05 Slutspel B 1/4 Final Skara HF 2 5 - 6 Uppsala HK 1      
03041219 sö 03/04 15:32 sö 03/04 ABB Syd 5 P 03 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 2 9 - 13 HK Cliff      
03041319 sö 03/04 15:32 sö 03/04 ABB Syd 6 P 03 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 1 11 - 6 Sala HF      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort