Detta är resultaten från IrstaBlixten 2017. Se de senaste resultaten från IrstaBlixten 2023 här.

Senaste resultat

IrstaBlixten 2017 börjar
Slut
7/4
8/4
9/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
09040109 sön 09/04 12:50 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 06 Slutspel A Final Eskilstuna Guif 2 7 - 6 IFK Tumba HK 2      
09043825 sön 09/04 18:20 sön 09/04 Bäckby Sportcenter P 06 Slutspel B Final Skånela IF 8 - 5 IF Hallby HK 2      
09040115 sön 09/04 16:20 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 05 Slutspel A Final Grankulla IFK 1 11 - 6 VästeråsIrsta HF 1      
09041420 sön 09/04 17:45 sön 09/04 ABB Syd 7 P 05 Slutspel B Final Skuru IK 1 11 - 4 LIF Lindesberg      
09040118 sön 09/04 18:10 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 04 Slutspel A Final HK Silwing/Troja 24 - 16 IFK Skövde HK 2      
09043718 sön 09/04 17:30 sön 09/04 Nybyggeskolan P 04 Slutspel B Final Nässjö HF 14 - 15 Pargas IF      
09040117 sön 09/04 17:30 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 03 Slutspel A Final IFK Skövde HK 2 11 - 21 Tyresö HK      
09043018 sön 09/04 17:30 sön 09/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Final Strands IF 3 - 16 Täby HBK      
09040107 sön 09/04 11:30 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 02 Slutspel A Final Uppsala HK 20 - 19 Borlänge HK 2      
09041715 sön 09/04 16:05 sön 09/04 Kristiansborgshallen P 02 Slutspel B Final Vallentuna HK 13 - 14 Ludvika HF      
09040108 sön 09/04 12:10 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01/00 Slutspel A Final Enköpings HF 1 19 - 13 Hallstahammars SK HK      
09040316 sön 09/04 16:25 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 3 P 01/00 Slutspel B Final IF Hallby HK 1 12 - 7 Nässjö HF      
09040114 sön 09/04 15:50 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 06 Slutspel A Final Tyresö HK 7 - 6 IK Sävehof 3      
09041220 sön 09/04 16:05 sön 09/04 ABB Syd 5 F 06 Slutspel B Final Borlänge HK 2 5 - 7 Gökstens BK 2      
09040113 sön 09/04 15:20 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 05 Slutspel A Final Hammarby IF HF 5 - 6 GT Söder      
09041823 sön 09/04 18:00 sön 09/04 Klöverhallen 1 F 05 Slutspel B Final Hallstahammars SK HK 4 - 7 IK Baltichov 4      
09040110 sön 09/04 13:20 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 04 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 1 10 - 9 Skövde HF 2      
09041119 sön 09/04 16:10 sön 09/04 ABB Syd 4 F 04 Slutspel B Final Gustavsbergs IF HK 2 6 - 5 Hammarby IF HF      
09040116 sön 09/04 16:50 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 03 Slutspel A Final Spånga HK 20 - 13 Kyrkslätt IF 1      
09042220 sön 09/04 18:30 sön 09/04 Pettersbergsskolan F 03 Slutspel B Final HK Lidköping 1 10 - 11 IFK Tumba HK 2      
09040112 sön 09/04 14:40 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 02 Slutspel A Final Önnereds HK 2 12 - 17 IK Baltichov      
09040820 sön 09/04 18:35 sön 09/04 ABB Syd 1 F 02 Slutspel B Final Strands IF 13 - 9 Gustavsbergs IF HK      
09040111 sön 09/04 14:00 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01/00 Slutspel A Final IF Hallby HK 5 - 13 VästeråsIrsta HF 1      
09040317 sön 09/04 16:55 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/00 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 2 9 - 7 Hallstahammars SK HK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
09040819 sön 09/04 17:30 sön 09/04 ABB Syd 1 F 02 Slutspel B Semifinal Nässjö HF 8 - 13 Strands IF      
09040919 sön 09/04 17:30 sön 09/04 ABB Syd 2 F 02 Slutspel B Semifinal Hammarby IF HF 10 - 11 Gustavsbergs IF HK      
09043824 sön 09/04 17:25 sön 09/04 Bäckby Sportcenter P 06 Slutspel B Semifinal IFK Tumba HK 1 5 - 8 IF Hallby HK 2      
09042119 sön 09/04 17:20 sön 09/04 Wenströmska gymn F 03 Slutspel B Semifinal IFK Tumba HK 2 11 - 9 Borlänge HK 2      
09042219 sön 09/04 17:20 sön 09/04 Pettersbergsskolan F 03 Slutspel B Semifinal Borlänge HK 3 3 - 6 HK Lidköping 1      
09041822 sön 09/04 17:04 sön 09/04 Klöverhallen 1 F 05 Slutspel B Semifinal Skåre HK 1 8 - 10 Hallstahammars SK HK      
09042422 sön 09/04 17:04 sön 09/04 Klöverhallen 2 F 05 Slutspel B Semifinal IK Baltichov 4 8 - 6 RP IF Linköping 2      
09043823 sön 09/04 17:02 sön 09/04 Bäckby Sportcenter P 06 Slutspel B Semifinal Skånela IF 5 - 3 Borlänge HK      
09040818 sön 09/04 16:52 sön 09/04 ABB Syd 1 P 04 Slutspel A Semifinal HK Silwing/Troja 16 - 14 IFK Nyköping      
09040918 sön 09/04 16:52 sön 09/04 ABB Syd 2 P 04 Slutspel A Semifinal Åhus handboll 1 10 - 16 IFK Skövde HK 2      
09041320 sön 09/04 16:43 sön 09/04 ABB Syd 6 P 05 Slutspel B Semifinal Skuru IK 1 11 - 5 Borlänge HK 2      
09041419 sön 09/04 16:43 sön 09/04 ABB Syd 7 P 05 Slutspel B Semifinal Skuru IK 2 5 - 12 LIF Lindesberg      
09043822 sön 09/04 16:31 sön 09/04 Bäckby Sportcenter P 06 Slutspel B 1/4 Final Sollefteå HK 7 - 8 IF Hallby HK 2      
09041520 sön 09/04 16:30 sön 09/04 ABB Syd 8 P 07 Grp 3 Uppsala HK Östra Färdig VästeråsIrsta HF 2      
09041018 sön 09/04 16:24 sön 09/04 ABB Syd 3 F 02 Slutspel B 1/4 Final Önnereds HK 1 12 - 13 Gustavsbergs IF HK      
09042118 sön 09/04 16:24 sön 09/04 Wenströmska gymn F 03 Slutspel B 1/4 Final Borlänge HK 2 9 - 8 Kungsängens SK      
09042218 sön 09/04 16:24 sön 09/04 Pettersbergsskolan F 03 Slutspel B 1/4 Final HK Lidköping 1 17 - 9 Eskilstuna Guif      
09043717 sön 09/04 16:24 sön 09/04 Nybyggeskolan P 04 Slutspel B Semifinal Grankulla IFK 2 10 - 20 Pargas IF      
09041821 sön 09/04 16:13 sön 09/04 Klöverhallen 1 F 05 Slutspel B 1/4 Final IK Baltichov 4 6 - 3 Uppsala HK 1      
09042421 sön 09/04 16:13 sön 09/04 Klöverhallen 2 F 05 Slutspel B 1/4 Final Spånga HK 1 4 - 5 RP IF Linköping 2      
09043821 sön 09/04 16:08 sön 09/04 Bäckby Sportcenter P 06 Slutspel B 1/4 Final IFK Tumba HK 1 10 - 7 HK Cliff 2      
09040219 sön 09/04 16:06 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 2 P 07 Grp 2 Täby HBK 2 Färdig IFK Tumba HK      
09041519 sön 09/04 16:06 sön 09/04 ABB Syd 8 P 07 Grp 2 Avesta Brovallen HF 1 Färdig Uppsala HK Södra      
09041619 sön 09/04 16:06 sön 09/04 ABB Syd 9 P 07 Grp 1 Fjärdhundra SK Färdig IFK Strängnäs      
09043017 sön 09/04 16:05 sön 09/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Semifinal Strands IF 13 - 11 Brännans HF      
09043517 sön 09/04 16:05 sön 09/04 Fryxellska skolan P 03 Slutspel B Semifinal Täby HBK 14 - 12 IF Hallby HK      
09040817 sön 09/04 15:56 sön 09/04 ABB Syd 1 F 02 Slutspel B 1/4 Final Nässjö HF 15 - 10 LIF Lindesberg      
09040917 sön 09/04 15:56 sön 09/04 ABB Syd 2 F 02 Slutspel B 1/4 Final Strands IF 16 - 10 GT Söder      
09041017 sön 09/04 15:56 sön 09/04 ABB Syd 3 F 02 Slutspel B 1/4 Final Hammarby IF HF 15 - 13 IF Hallby HK      
09042117 sön 09/04 15:56 sön 09/04 Wenströmska gymn F 03 Slutspel B 1/4 Final IFK Tumba HK 2 10 - 5 Strands IF      
09042217 sön 09/04 15:56 sön 09/04 Pettersbergsskolan F 03 Slutspel B 1/4 Final Borlänge HK 3 7 - 6 IFK Bankeryd      
09043716 sön 09/04 15:56 sön 09/04 Nybyggeskolan P 04 Slutspel B Semifinal IFK Tumba HK 13 - 16 Nässjö HF      
09041820 sön 09/04 15:45 sön 09/04 Klöverhallen 1 F 05 Slutspel B 1/4 Final Skåre HK 1 9 - 5 Sollentuna HK 1      
09042420 sön 09/04 15:45 sön 09/04 Klöverhallen 2 F 05 Slutspel B 1/4 Final Hallstahammars SK HK 8 - 5 Skövde HF 3      
09043820 sön 09/04 15:45 sön 09/04 Bäckby Sportcenter P 06 Slutspel B 1/4 Final Borlänge HK 12 - 2 Spånga HK 2      
09040218 sön 09/04 15:42 sön 09/04 Cupcenter Västerås Arena 2 P 07 Grp 3 Gökstens BK Färdig Eskilstuna Guif 3      
09041518 sön 09/04 15:42 sön 09/04 ABB Syd 8 P 07 Grp 1 VästeråsIrsta HF 1 Färdig Eskilstuna Guif 1