Dette er resultatet fra Irsta Blixten 2018. Se de seneste resultater fra Irsta Blixten 2020 her.

Hammarby IF HF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
06041300 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp C Hammarby IF HF Vit 13 - 3 Nås IF      
06043502 fr 06/04 17:56 fr 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp E IFK Nyköping 20 - 14 Hammarby IF HF      
06040104 fr 06/04 18:52 fr 06/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Grp C Hammarby IF HF 6 - 14 LIF Lindesberg      
06041204 fr 06/04 18:52 fr 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp B Hammarby IF HF Grön 19 - 0 IFK Nora      
06041105 fr 06/04 18:55 fr 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp B Pargas IF 10 - 9 Hammarby IF HF 2      
06040807 fr 06/04 19:41 fr 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp E Malmslätts HF 5 - 14 Hammarby IF HF 1      
06040406 fr 06/04 19:48 fr 06/04 Bellevuehallen 1 P 03 Grp E Sala HF 8 - 14 Hammarby IF HF      
06040808 fr 06/04 20:04 fr 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp K Hammarby IF HF 2 11 - 5 IFK Bankeryd 2      
06043807 fr 06/04 20:16 fr 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp C Hammarby IF HF 13 - 11 Skåre HK      
07041400 lø 07/04 08:00 lø 07/04 ABB Syd 7 F 05 Grp B Hammarby IF HF Grön 8 - 1 Hallstahammars SK      
07041800 lø 07/04 08:00 lø 07/04 Klöverhallen 1 P 07 Grp B Hammarby IF HF 11 - 7 Eskilstuna Guif 2      
07041801 lø 07/04 08:23 lø 07/04 Klöverhallen 1 P 07 Grp D Hammarby IF HF Lag 08 9 - 5 Skuru IK      
07040301 lø 07/04 08:28 lø 07/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp C Västeråsirsta HF 1 14 - 7 Hammarby IF HF      
07040401 lø 07/04 08:28 lø 07/04 Bellevuehallen 1 P 03 Grp E Örebro SK Ungdom Vit 19 - 16 Hammarby IF HF      
07041401 lø 07/04 08:28 lø 07/04 ABB Syd 7 F 05 Grp C Hammarby IF HF Vit 13 - 5 Åhus Handboll      
07042502 lø 07/04 08:46 lø 07/04 Klöverhallen 3 F 07 Grp J Eskilstuna Guif 1 8 - 3 Hammarby IF HF      
07041103 lø 07/04 09:09 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp G Hammarby IF HF 1 3 - 10 VästeråsIrsta HF svart      
07043503 lø 07/04 09:24 lø 07/04 Fryxellska skolan P 04 Grp E Hammarby IF HF 12 - 12 VästeråsIrsta HF      
07040904 lø 07/04 09:32 lø 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp K VästeråsIrsta HF 2 5 - 9 Hammarby IF HF 2      
07043804 lø 07/04 09:52 lø 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp C Hammarby IF HF 12 - 4 IK Baltichov Vit      
07042505 lø 07/04 09:55 lø 07/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp B Hammarby IF HF 13 - 4 LIF Lindesberg      
07041106 lø 07/04 10:18 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp B Hammarby IF HF 2 5 - 4 IFK Nyköping      
07040906 lø 07/04 10:18 lø 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp E Hammarby IF HF 1 5 - 8 BK-46      
07042408 lø 07/04 11:04 lø 07/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp J Hammarby IF HF 3 - 9 HC HIK      
07041009 lø 07/04 11:27 lø 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp G Hammarby IF HF 1 4 - 7 IF Hallby HK 2      
07042511 lø 07/04 12:13 lø 07/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp D IFK Skövde HK 2 6 - 10 Hammarby IF HF Lag 08      
07040110 lø 07/04 12:40 lø 07/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Grp C Nässjö HF 9 - 6 Hammarby IF HF      
07040411 lø 07/04 13:08 lø 07/04 Bellevuehallen 1 P 03 Grp E Hammarby IF HF 8 - 16 Skogås HK      
07041212 lø 07/04 13:36 lø 07/04 ABB Syd 5 F 05 Grp B Hammarby IF HF Grön 10 - 3 Malmslätts HF 1      
07043813 lø 07/04 14:04 lø 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp C Hammarby IF HF 14 - 9 Enköpings HF Svart      
07041213 lø 07/04 14:04 lø 07/04 ABB Syd 5 F 05 Grp C Hammarby IF HF Vit 13 - 3 IF Hallby HK 1      
07040917 lø 07/04 14:31 lø 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp E IK Baltichov röd 4 - 9 Hammarby IF HF 1      
07043514 lø 07/04 14:32 lø 07/04 Fryxellska skolan P 04 Grp E Riihimäen Cocks Röd 20 - 13 Hammarby IF HF      
07041018 lø 07/04 14:54 lø 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp B Eskilstuna Guif Röd 15 - 5 Hammarby IF HF 2      
07040920 lø 07/04 15:40 lø 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp K IK Baltichov blå 7 - 7 Hammarby IF HF 2      
07041822 lø 07/04 16:26 lø 07/04 Klöverhallen 1 P 07 Grp B Hammarby IF HF 11 - 4 IF Hallby HK      
07041823 lø 07/04 16:49 lø 07/04 Klöverhallen 1 P 07 Grp D Borlänge HK röd 11 - 10 Hammarby IF HF Lag 08      
07041419 lø 07/04 16:52 lø 07/04 ABB Syd 7 P 03 Grp E Uppsala HK Södra 12 - 12 Hammarby IF HF      
07041024 lø 07/04 17:12 lø 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp G Hammarby IF HF 1 2 - 11 IF Hallby HK 2      
07042425 lø 07/04 17:35 lø 07/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp J Kungsängens SK 2 7 - 13 Hammarby IF HF      
07041127 lø 07/04 18:41 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp G Hammarby IF HF 1 7 - 5 VästeråsIrsta HF svart      
08042400 sø 08/04 08:00 sø 08/04 Klöverhallen 2 P 07 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF Lag 08 7 - 4 Åkersberga HK      
08040901 sø 08/04 08:23 sø 08/04 ABB Syd 2 F 06 Slutspel A 1/16 Final AIK 6 - 7 Hammarby IF HF 1      
08040902 sø 08/04 08:46 sø 08/04 ABB Syd 2 F 06 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 2 8 - 9 Gökstens BK 1      
08042403 sø 08/04 09:09 sø 08/04 Klöverhallen 2 P 07 Slutspel A 1/4 Final Hammarby IF HF Lag 08 6 - 9 Kungsängens SK      
08041804 sø 08/04 09:32 sø 08/04 Klöverhallen 1 P 07 Slutspel A 1/4 Final Hammarby IF HF 7 - 5 IFK Skövde HK 1      
08043704 sø 08/04 09:52 sø 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel A 1/8 Final RP IF Linköping 1 18 - 11 Hammarby IF HF      
08040805 sø 08/04 09:55 sø 08/04 ABB Syd 1 F 06 Slutspel A 1/8 Final Grankulla IFK 1 10 - 4 Hammarby IF HF 1      
08041305 sø 08/04 10:20 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF Grön 10 - 3 Eskilstuna Guif Svart      
08042407 sø 08/04 10:41 sø 08/04 Klöverhallen 2 P 07 Slutspel A Semifinal Hammarby IF HF 7 - 5 Grankulla IFK      
08041206 sø 08/04 10:48 sø 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF Vit 14 - 6 Uppsala HK 1      
08040307 sø 08/04 11:16 sø 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel B 1/8 Final Hammarby IF HF 9 - 14 Hallstahammars SK      
08041308 sø 08/04 11:44 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel A 1/4 Final Hammarby IF HF Grön 7 - 5 Tyresö HK Gul      
08040108 sø 08/04 12:10 sø 08/04 Bombardier Arena 1 P 07 Slutspel A Final Kungsängens SK 10 - 7 Hammarby IF HF      
08041209 sø 08/04 12:12 sø 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel A 1/4 Final Hammarby IF HF Vit 9 - 8 Skövde HF 3      
08043009 sø 08/04 12:12 sø 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B 1/8 Final Hammarby IF HF 13 - 11 IK Baltichov      
08040913 sø 08/04 12:59 sø 08/04 ABB Syd 2 P 06 Slutspel B 1/16 Final Hammarby IF HF 2 14 - 1 Hallstahammars SK      
08041814 sø 08/04 13:45 sø 08/04 Klöverhallen 1 F 07 Slutspel B 1/8 Final Kyrkslätt IF 1 - 7 Hammarby IF HF      
08041313 sø 08/04 14:04 sø 08/04 ABB Syd 6 P 04 Slutspel B 1/8 Final IFK Bankeryd Vit 15 - 14 Hammarby IF HF      
08040917 sø 08/04 14:31 sø 08/04 ABB Syd 2 P 06 Slutspel B 1/8 Final IK Cyrus 2 4 - 8 Hammarby IF HF 1      
08041017 sø 08/04 14:31 sø 08/04 ABB Syd 3 P 06 Slutspel B 1/8 Final Grankulla IFK grön 5 - 7 Hammarby IF HF 2      
08041314 sø 08/04 14:32 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel A Semifinal Hammarby IF HF Grön 8 - 13 Hammarby IF HF Vit      
08043014 sø 08/04 14:32 sø 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B 1/4 Final Nässjö HF 9 - 11 Hammarby IF HF      
08041314 sø 08/04 14:32 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel A Semifinal Hammarby IF HF Grön 8 - 13 Hammarby IF HF Vit      
08041817 sø 08/04 14:54 sø 08/04 Klöverhallen 1 F 07 Slutspel B 1/4 Final Torslanda HK Vit 3 - 4 Hammarby IF HF      
08040920 sø 08/04 15:44 sø 08/04 ABB Syd 2 P 06 Slutspel B 1/4 Final Hammarby IF HF 2 9 - 10 Rosersbergs IK      
08040820 sø 08/04 15:44 sø 08/04 ABB Syd 1 P 06 Slutspel B 1/4 Final Vadstena HF 10 - 5 Hammarby IF HF 1      
08042420 sø 08/04 15:49 sø 08/04 Klöverhallen 2 F 07 Slutspel B Semifinal Hammarby IF HF 6 - 10 BK-46      
08040115 sø 08/04 16:10 sø 08/04 Bombardier Arena 1 F 05 Slutspel A Final GT Söder 14 - 8 Hammarby IF HF Vit      
08043017 sø 08/04 16:24 sø 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Semifinal Hammarby IF HF 15 - 14 Kungsängens SK 1      
08043018 sø 08/04 17:30 sø 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Final Örebro SK Ungdom Vit 20 - 7 Hammarby IF HF      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort