Dette er resultatet fra Irsta Blixten 2018. Se de seneste resultater fra Irsta Blixten 2020 her.

VästeråsIrsta HF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
06040300 fr 06/04 17:00 fr 06/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp E Västeråsirsta HF 2 6 - 7 IF Hallby HK      
06041600 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C Ludvika HF 1 Finished VästeråsIrsta HF 2      
06040100 fr 06/04 17:00 fr 06/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Grp D VästeråsIrsta HF 1 11 - 11 Nässjö HF      
06043500 fr 06/04 17:00 fr 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp E VästeråsIrsta HF 18 - 11 Riihimäen Cocks Röd      
06041000 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp H VästeråsIrsta HF 1 3 - 11 HF ÅIFK      
06041500 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 8 P 08 Grp A Borlänge HK Finished VästeråsIrsta HF 1      
06040800 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp K IK Baltichov blå 7 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
06041100 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp G IF Hallby HK 2 10 - 13 VästeråsIrsta HF svart      
06043700 fr 06/04 17:00 fr 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp K VästeråsIrsta HF Vit 15 - 6 IF Hallby HK      
06040900 fr 06/04 17:23 fr 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp J VästeråsIrsta HF 1 7 - 9 Skövde HF 1      
06041601 fr 06/04 17:24 fr 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C VästeråsIrsta HF 1 Finished Tillberga IK 1      
06041501 fr 06/04 17:24 fr 06/04 ABB Syd 8 P 08 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Finished Ludvika HF 2      
06040401 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp C VästeråsIrsta HF 14 - 7 IF Hallby HK      
06042201 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp D IK Baltichov Rosa 7 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
06041401 fr 06/04 17:28 fr 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp E Uppsala HK 1 8 - 7 VästeråsIrsta HF      
06040301 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Bombardier Arena 3 P 01/02 Grp C IF Hallby HK 2 7 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
06041701 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp E VästeråsIrsta HF 13 - 9 IK Baltichov      
06042202 fr 06/04 17:56 fr 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp A VästeråsIrsta HF 1 10 - 6 Tibro HK      
06041803 fr 06/04 18:09 fr 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp C Torslanda HK Blå 14 - 0 VästeråsIrsta HF      
06041103 fr 06/04 18:09 fr 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp I IK Cyrus 2 10 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
06043803 fr 06/04 18:24 fr 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp F H43 Lund HF 2 18 - 6 VästeråsIrsta HF      
06040303 fr 06/04 18:24 fr 06/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp B Ala IF 5 - 18 Västeråsirsta HF 3      
06041004 fr 06/04 18:32 fr 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp F Önnereds HK Svart 6 - 3 VästeråsIrsta HF vit      
06043704 fr 06/04 18:52 fr 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp I IFK Skövde HK 1 11 - 13 VästeråsIrsta HF Röd      
06041605 fr 06/04 19:00 fr 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C VästeråsIrsta HF 2 Finished Eskilstuna Guif 1      
06040105 fr 06/04 19:20 fr 06/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Grp E Västeråsirsta HF 2 5 - 9 IFK Tumba HK Vit      
06040109 fr 06/04 21:12 fr 06/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Grp C Västeråsirsta HF 1 15 - 10 Nässjö HF      
07041700 lø 07/04 08:00 lø 07/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp E VästeråsIrsta HF 14 - 4 Alfta GIF HF      
07040400 lø 07/04 08:00 lø 07/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp C VästeråsIrsta HF 15 - 8 Marks HK Blå      
07040800 lø 07/04 08:00 lø 07/04 ABB Syd 1 F 06 Grp J VästeråsIrsta HF 1 9 - 3 Rosersbergs IK      
07040100 lø 07/04 08:00 lø 07/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Grp D VästeråsIrsta HF 1 10 - 7 Sikeå SK      
07040101 lø 07/04 08:28 lø 07/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Grp C VästeråsIrsta HF 2 15 - 6 Bålsta IF      
07040301 lø 07/04 08:28 lø 07/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp C Västeråsirsta HF 1 14 - 7 Hammarby IF HF      
07041500 lø 07/04 08:30 lø 07/04 ABB Syd 8 P 08 Grp A Årsta AIK HF Sjöstaden 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
07041102 lø 07/04 08:46 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp F Spånga HK 3 9 - 10 VästeråsIrsta HF vit      
07041501 lø 07/04 08:54 lø 07/04 ABB Syd 8 P 08 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Finished Årsta AIK HF Sjöstaden 2      
07042202 lø 07/04 08:56 lø 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp D VästeråsIrsta HF 2 7 - 7 Vetlanda HF 2      
07043702 lø 07/04 08:56 lø 07/04 Nybyggeskolan P 05 Grp K VästeråsIrsta HF Vit 16 - 12 Strands IF      
07040302 lø 07/04 08:56 lø 07/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp B Västeråsirsta HF 3 15 - 9 IFK Bankeryd Blå      
07041302 lø 07/04 08:56 lø 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp E Sjundeå IF Grön 4 - 13 VästeråsIrsta HF      
07041103 lø 07/04 09:09 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp G Hammarby IF HF 1 3 - 10 VästeråsIrsta HF svart      
07043503 lø 07/04 09:24 lø 07/04 Fryxellska skolan P 04 Grp E Hammarby IF HF 12 - 12 VästeråsIrsta HF      
07040904 lø 07/04 09:32 lø 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp K VästeråsIrsta HF 2 5 - 9 Hammarby IF HF 2      
07043704 lø 07/04 09:52 lø 07/04 Nybyggeskolan P 05 Grp I Haninge HK 10 - 13 VästeråsIrsta HF Röd      
07041504 lø 07/04 10:06 lø 07/04 ABB Syd 8 F 08 Grp B Västeråsirsta HF Finished Gökstens BK 1      
07042205 lø 07/04 10:20 lø 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp A VästeråsIrsta HF 1 8 - 7 Nödinge SK Handboll      
07041809 lø 07/04 11:27 lø 07/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp C BK-46 16 - 3 VästeråsIrsta HF      
07041609 lø 07/04 12:06 lø 07/04 ABB Syd 9 F 08 Grp B Västeråsirsta HF Finished Eskilstuna Guif 2      
07040109 lø 07/04 12:12 lø 07/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Grp E Västeråsirsta HF 2 9 - 3 Härnösands HK      
07043811 lø 07/04 13:08 lø 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp F IK Bolton Svart 18 - 10 VästeråsIrsta HF      
07040311 lø 07/04 13:08 lø 07/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp C Västeråsirsta HF 1 21 - 7 LIF Lindesberg      
07041612 lø 07/04 13:18 lø 07/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C Vintrosa IS Röd Finished VästeråsIrsta HF 1      
07041512 lø 07/04 13:18 lø 07/04 ABB Syd 8 P 08 Grp A Enköpings HF 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
07041014 lø 07/04 13:22 lø 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp G IF Hallby HK 2 11 - 3 VästeråsIrsta HF svart      
07041513 lø 07/04 13:42 lø 07/04 ABB Syd 8 P 08 Grp B Enköpings HF 2 Finished VästeråsIrsta HF 2      
07041614 lø 07/04 14:06 lø 07/04 ABB Syd 9 F 08 Grp B Alfta GIF HF 1 Finished Västeråsirsta HF      
07040115 lø 07/04 15:00 lø 07/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Grp D VästeråsIrsta HF 1 13 - 8 Skånela IF      
07042520 lø 07/04 15:40 lø 07/04 Klöverhallen 3 F 07 Grp C VästeråsIrsta HF 3 - 13 Huddinge HK 3      
07041020 lø 07/04 15:40 lø 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp H IFK Tumba HK 2 9 - 6 VästeråsIrsta HF 1      
07041618 lø 07/04 15:42 lø 07/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C VästeråsIrsta HF 2 Finished Vintrosa IS Röd      
07043717 lø 07/04 15:56 lø 07/04 Nybyggeskolan P 05 Grp K VästeråsIrsta HF Vit 11 - 7 Kungsängens SK 2      
07042217 lø 07/04 15:56 lø 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp D Nås IF 5 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
07041121 lø 07/04 16:13 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp F VästeråsIrsta HF vit 8 - 1 Skuru IK      
07043518 lø 07/04 16:24 lø 07/04 Fryxellska skolan P 04 Grp E IFK Nyköping 12 - 6 VästeråsIrsta HF      
07040318 lø 07/04 16:24 lø 07/04 Bombardier Arena 3 P 01/02 Grp C Vetlanda HF 11 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
07040823 lø 07/04 16:49 lø 07/04 ABB Syd 1 F 06 Grp J VästeråsIrsta HF 1 5 - 2 IFK Bankeryd 1      
07041023 lø 07/04 16:49 lø 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp I Malmslätts HF 11 - 7 VästeråsIrsta HF 2      
07040419 lø 07/04 16:52 lø 07/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp C VästeråsIrsta HF 12 - 9 Kungsängens SK 1      
07041219 lø 07/04 16:52 lø 07/04 ABB Syd 5 F 05 Grp E VästeråsIrsta HF 4 - 9 Kungsängens SK 1      
07043719 lø 07/04 16:52 lø 07/04 Nybyggeskolan P 05 Grp I VästeråsIrsta HF Röd 25 - 4 Ala IF      
07041521 lø 07/04 16:54 lø 07/04 ABB Syd 8 F 08 Grp C Bålsta IF Finished VästeråsIrsta HF 2      
07040824 lø 07/04 17:12 lø 07/04 ABB Syd 1 F 06 Grp K IFK Bankeryd 2 6 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
07041622 lø 07/04 17:18 lø 07/04 ABB Syd 9 F 08 Grp B Västeråsirsta HF Finished Vintrosa IS Vit      
07042220 lø 07/04 17:20 lø 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp A VästeråsIrsta HF 1 17 - 6 Strömnäs GIF 1      
07041623 lø 07/04 17:42 lø 07/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C VästeråsIrsta HF 1 Finished Ludvika HF 1      
07043821 lø 07/04 17:48 lø 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp F VästeråsIrsta HF 13 - 11 Årsta AIK HF Sjöstaden      
07040321 lø 07/04 17:48 lø 07/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp E Västeråsirsta HF 2 6 - 11 Alfta GIF HF      
07041125 lø 07/04 17:55 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp H Uppsala HK 6 - 5 VästeråsIrsta HF 1      
07040322 lø 07/04 18:16 lø 07/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Grp B Skånela IF 6 - 20 Västeråsirsta HF 3      
07041126 lø 07/04 18:18 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp I VästeråsIrsta HF 2 3 - 14 HK Silwing/Troja      
07041127 lø 07/04 18:41 lø 07/04 ABB Syd 4 P 06 Grp G Hammarby IF HF 1 7 - 5 VästeråsIrsta HF svart      
07041723 lø 07/04 18:44 lø 07/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp E VästeråsIrsta HF 10 - 9 Borlänge HK 2      
08041000 sø 08/04 08:00 sø 08/04 ABB Syd 3 F 06 Slutspel A 1/16 Final IF Hallby HK 2 4 - 5 VästeråsIrsta HF 1      
08040900 sø 08/04 08:00 sø 08/04 ABB Syd 2 F 06 Slutspel A 1/16 Final Skånela IF 11 - 4 VästeråsIrsta HF 2      
08040100 sø 08/04 08:00 sø 08/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Slutspel A 1/4 Final IFK Bankeryd 12 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
08043001 sø 08/04 08:28 sø 08/04 Råbyhallen F 03 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 12 - 13 RP IF Linköping 1      
08040101 sø 08/04 08:28 sø 08/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF 1 8 - 10 IF Hallby HK 1      
08041600 sø 08/04 08:30 sø 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Finished IF Hallby HK Blå      
08041002 sø 08/04 08:46 sø 08/04 ABB Syd 3 P 06 Slutspel A 1/16 Final IFK Tumba HK 2 8 - 4 VästeråsIrsta HF vit      
08041501 sø 08/04 08:54 sø 08/04 ABB Syd 8 F 08 Grp C Eskilstuna Guif 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
08040302 sø 08/04 08:56 sø 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel B 1/8 Final Västeråsirsta HF 2 8 - 11 Skånela IF      
08040803 sø 08/04 09:09 sø 08/04 ABB Syd 1 P 06 Slutspel A 1/16 Final Enköpings HF 8 - 6 VästeråsIrsta HF svart      
08040904 sø 08/04 09:32 sø 08/04 ABB Syd 2 F 06 Slutspel A 1/8 Final Skånela IF 9 - 7 VästeråsIrsta HF 1      
08041603 sø 08/04 09:42 sø 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Finished IF Hallby HK Svart      
08043504 sø 08/04 09:52 sø 08/04 Fryxellska skolan P 04 Slutspel A 1/8 Final IFK Skövde HK 2 18 - 10 VästeråsIrsta HF      
08043804 sø 08/04 09:52 sø 08/04 Bäckby Sportcenter P 05 Slutspel A 1/8 Final HP Skövde 90 16 - 4 VästeråsIrsta HF Röd      
08043705 sø 08/04 10:20 sø 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF Vit 15 - 11 HK Lidköping      
08040405 sø 08/04 10:20 sø 08/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 13 - 10 IFK Nyköping      
08042104 sø 08/04 10:20 sø 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 1 14 - 8 IK Baltichov Rosa      
08040305 sø 08/04 10:20 sø 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel A 1/4 Final Västeråsirsta HF 1 8 - 6 Strands IF      
08040306 sø 08/04 10:48 sø 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel A 1/4 Final Västeråsirsta HF 3 10 - 9 Gustavsbergs IF HK      
08041606 sø 08/04 10:54 sø 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp B Skånela IF 2 Finished VästeråsIrsta HF 2      
08042408 sø 08/04 11:04 sø 08/04 Klöverhallen 2 F 07 Slutspel B 1/16 Final VästeråsIrsta HF 4 - 5 Kungsängens SK 2      
08040308 sø 08/04 11:44 sø 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Guif 8 - 11 Västeråsirsta HF 1      
08042208 sø 08/04 11:44 sø 08/04 Pettersbergsskolan F 04 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 2 8 - 12 Nödinge SK Handboll      
08040309 sø 08/04 12:12 sø 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel A Semifinal Vetlanda HF 5 - 8 Västeråsirsta HF 3      
08043709 sø 08/04 12:12 sø 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 9 - 12 IFK Strängnäs      
08041309 sø 08/04 12:12 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/16 Final VästeråsIrsta HF 14 - 6 Barkens HF      
08040813 sø 08/04 12:59 sø 08/04 ABB Syd 1 P 06 Slutspel B 1/16 Final VästeråsIrsta HF 1 3 - 2 Skuru IK      
08040914 sø 08/04 13:22 sø 08/04 ABB Syd 2 P 06 Slutspel B 1/16 Final Spånga HK 1 10 - 5 VästeråsIrsta HF 2      
08040412 sø 08/04 13:38 sø 08/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Slutspel A 1/4 Final Enköpings HF 11 - 10 VästeråsIrsta HF      
08040111 sø 08/04 13:50 sø 08/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Slutspel A Final Västeråsirsta HF 1 15 - 12 Västeråsirsta HF 3      
08040111 sø 08/04 13:50 sø 08/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Slutspel A Final Västeråsirsta HF 1 15 - 12 Västeråsirsta HF 3      
08042112 sø 08/04 14:04 sø 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF 1 9 - 10 LIF Lindesberg      
08040817 sø 08/04 14:31 sø 08/04 ABB Syd 1 P 06 Slutspel B 1/8 Final Vadstena HF 12 - 7 VästeråsIrsta HF 1      
08041517 sø 08/04 15:18 sø 08/04 ABB Syd 8 F 08 Grp C HK Cliff 2 Finished VästeråsIrsta HF 2      
08041316 sø 08/04 15:28 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 6 - 4 Strands IF      
08043716 sø 08/04 15:28 sø 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 2 - 18 Torslanda HK      
08041519 sø 08/04 16:06 sø 08/04 ABB Syd 8 F 08 Grp B Ludvika HF 2 Finished Västeråsirsta HF      
08041619 sø 08/04 16:06 sø 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp A Avesta Brovallen HF Vit Finished VästeråsIrsta HF 1      
08041318 sø 08/04 16:24 sø 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/4 Final Uppsala HK 2 9 - 10 VästeråsIrsta HF      
08041620 sø 08/04 16:30 sø 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Finished Avesta Brovallen HF Röd      
08041621 sø 08/04 16:54 sø 08/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C HK Cliff 2 Finished VästeråsIrsta HF 1      
08041220 sø 08/04 17:48 sø 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B Semifinal Malmslätts HF 2 10 - 7 VästeråsIrsta HF      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper