You are viewing the results for Irsta Blixten 2018. View the current results for Irsta Blixten 2020 here.

Flickor 05

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
08041406 Sun 08/04 10:48 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/16 Final IFK Nora 3 - 8 Nås IF      
08041207 Sun 08/04 11:16 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov Blå 8 - 9 IK Baltichov Rosa      
08041307 Sun 08/04 11:16 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/16 Final Borlänge HK 1 17 - 10 Alfta GIF HF      
08041408 Sun 08/04 11:44 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/16 Final NKIK 2 19 - 6 Ala IF      
08041309 Sun 08/04 12:12 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/16 Final VästeråsIrsta HF 14 - 6 Barkens HF      
08041409 Sun 08/04 12:12 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/16 Final Strands IF 12 - 10 IFK Mariefred      
08041210 Sun 08/04 12:40 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/16 Final IFK Tumba 11 - 9 IF Hallby HK 2      
08041310 Sun 08/04 12:40 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/16 Final Borlänge HK 3 7 - 6 Enköpings HF 2      
08041410 Sun 08/04 12:40 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov Gul 11 - 4 Skånela IF      
08041211 Sun 08/04 13:08 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/16 Final Enköpings HF 1 5 - 7 Sjundeå IF Grön      
08041311 Sun 08/04 13:08 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/16 Final Fjärdhundra SK 7 - 11 IK Baltichov Röd      
08041411 Sun 08/04 13:08 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/16 Final IFK Bankeryd 1 16 - 7 Borlänge HK 2      
08041315 Sun 08/04 15:00 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/8 Final Malmslätts HF 2 11 - 5 Nås IF      
08041415 Sun 08/04 15:00 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov Rosa 9 - 11 Borlänge HK 1      
08041216 Sun 08/04 15:28 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/8 Final Uppsala HK 2 11 - 10 NKIK 2      
08041316 Sun 08/04 15:28 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 6 - 4 Strands IF      
08041416 Sun 08/04 15:28 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/8 Final Malmslätts HF 1 7 - 10 IFK Tumba      
08041217 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/8 Final Borlänge HK 3 6 - 5 IK Baltichov Gul      
08041317 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/8 Final IF Hallby HK 1 11 - 6 Sjundeå IF Grön      
08041417 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov Röd 9 - 12 IFK Bankeryd 1      
08041218 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/4 Final Malmslätts HF 2 14 - 13 Borlänge HK 1      
08041318 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/4 Final Uppsala HK 2 9 - 10 VästeråsIrsta HF      
08041219 Sun 08/04 16:52 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/4 Final IFK Tumba 9 - 8 Borlänge HK 3      
08041319 Sun 08/04 16:52 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/4 Final IF Hallby HK 1 4 - 11 IFK Bankeryd 1      
08041220 Sun 08/04 17:48 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B Semi final Malmslätts HF 2 10 - 7 VästeråsIrsta HF      
08041320 Sun 08/04 17:48 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B Semi final IFK Tumba 5 - 13 IFK Bankeryd 1      
08041221 Sun 08/04 18:45 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B Final Malmslätts HF 2 9 - 17 IFK Bankeryd 1      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort