Latest results

Irsta Blixten 2018 begins
End
6/4
7/4
8/4

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
08040108 Sun 08/04 12:10 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 P 07 Slutspel A Final Kungsängens SK 10 - 7 Hammarby IF HF      
08042421 Sun 08/04 16:25 Sun 08/04 Klöverhallen 2 P 07 Slutspel B Final Huddinge HK 2 7 - 10 Eskilstuna Guif 1      
08040112 Sun 08/04 14:30 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 P 06 Slutspel A Final Nässjö HF 9 - 8 Eskilstuna Guif Röd      
08040924 Sun 08/04 17:50 Sun 08/04 ABB Syd 2 P 06 Slutspel B Final Rosersbergs IK 9 - 15 IFK Skövde HK Blå      
08040114 Sun 08/04 15:30 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 P 05 Slutspel A Final Kungsängens SK 1 20 - 10 Ronneby HK      
08043820 Sun 08/04 18:45 Sun 08/04 Bäckby Sportcenter P 05 Slutspel B Final RP IF Linköping 2 9 - 8 Torslanda HK      
08040116 Sun 08/04 16:50 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 P 04 Slutspel A Final IFK Nyköping 13 - 10 RP IF Linköping 1      
08041023 Sun 08/04 18:10 Sun 08/04 ABB Syd 3 P 04 Slutspel B Final Lidingö SK 17 - 8 IFK Bankeryd Vit      
08040118 Sun 08/04 18:10 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 P 03 Slutspel A Final Enköpings HF 14 - 15 HK Silwing/Troja      
08043018 Sun 08/04 17:30 Sun 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Final Örebro SK Ungdom Vit 20 - 7 Hammarby IF HF      
08040107 Sun 08/04 11:30 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 P 01/02 Slutspel A Final IF Hallby HK 1 15 - 13 Eskilstuna Guif      
08040410 Sun 08/04 12:40 Sun 08/04 Bellevuehallen 1 P 01/02 Slutspel B Final Skånela IF 14 - 6 IF Hallby HK 2      
08040113 Sun 08/04 15:00 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 F 07 Slutspel A Final Årsta AIK HF 7 - 6 Skuru IK 1      
08041820 Sun 08/04 16:40 Sun 08/04 Klöverhallen 1 F 07 Slutspel B Final Huddinge HK 2 4 - 15 BK-46      
08040110 Sun 08/04 13:20 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 F 06 Slutspel A Final IF Swithiod HK 8 - 4 Gökstens BK 1      
08040824 Sun 08/04 17:40 Sun 08/04 ABB Syd 1 F 06 Slutspel B Final Skövde HF 2 8 - 2 Ramviks IF      
08040115 Sun 08/04 16:10 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 F 05 Slutspel A Final GT Söder 14 - 8 Hammarby IF HF Vit      
08041221 Sun 08/04 18:45 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B Final Malmslätts HF 2 9 - 17 IFK Bankeryd 1      
08040117 Sun 08/04 17:30 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 F 04 Slutspel A Final Skövde HF 2 18 - 15 LIF Lindesberg      
08042219 Sun 08/04 17:45 Sun 08/04 S:t Ilianshallen F 04 Slutspel B Final Strömnäs GIF 1 12 - 17 Gustavsbergs IF HK 1      
08040109 Sun 08/04 12:40 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 F 03 Slutspel A Final Enköpings HF 10 - 17 Spånga HK      
08041719 Sun 08/04 18:00 Sun 08/04 Kristiansborgshallen F 03 Slutspel B Final Sikeå SK 11 - 14 HK Lidköping      
08040111 Sun 08/04 13:50 Sun 08/04 Bombardier Arena 1 F 01/02 Slutspel A Final Västeråsirsta HF 1 15 - 12 Västeråsirsta HF 3      
08040317 Sun 08/04 16:40 Sun 08/04 Bombardier Arena 3 F 01/02 Slutspel B Final Borlänge HK 1 7 - 8 Hallstahammars SK      
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
08041220 Sun 08/04 17:48 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B Semi final Malmslätts HF 2 10 - 7 VästeråsIrsta HF      
08041320 Sun 08/04 17:48 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B Semi final IFK Tumba 5 - 13 IFK Bankeryd 1      
08043719 Sun 08/04 17:30 Sun 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel B Semi final LIF Lindesberg 14 - 15 Torslanda HK      
08043819 Sun 08/04 17:30 Sun 08/04 Bäckby Sportcenter P 05 Slutspel B Semi final Åkersberga HK 10 - 15 RP IF Linköping 2      
08041022 Sun 08/04 17:05 Sun 08/04 ABB Syd 3 P 04 Slutspel B Semi final Riihimäen Cocks Röd 11 - 16 Lidingö SK      
08041121 Sun 08/04 17:05 Sun 08/04 ABB Syd 4 P 04 Slutspel B Semi final IFK Bankeryd Vit 12 - 10 Huddinge HK      
08040823 Sun 08/04 16:58 Sun 08/04 ABB Syd 1 P 06 Slutspel B Semi final Vadstena HF 7 - 13 Rosersbergs IK      
08040923 Sun 08/04 16:58 Sun 08/04 ABB Syd 2 P 06 Slutspel B Semi final Uppsala HK 6 - 10 IFK Skövde HK Blå      
08041621 Sun 08/04 16:54 Sun 08/04 ABB Syd 9 F 08 Grp C HK Cliff 2 Finished VästeråsIrsta HF 1      
08041219 Sun 08/04 16:52 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/4 Final IFK Tumba 9 - 8 Borlänge HK 3      
08041319 Sun 08/04 16:52 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/4 Final IF Hallby HK 1 4 - 11 IFK Bankeryd 1      
08041718 Sun 08/04 16:52 Sun 08/04 Kristiansborgshallen F 03 Slutspel B Semi final HK Lidköping 17 - 11 IK Baltichov      
08040822 Sun 08/04 16:35 Sun 08/04 ABB Syd 1 F 06 Slutspel B Semi final Borlänge HK 2 6 - 8 Skövde HF 2      
08040922 Sun 08/04 16:35 Sun 08/04 ABB Syd 2 F 06 Slutspel B Semi final Skara HF Vit 4 - 6 Ramviks IF      
08042117 Sun 08/04 16:33 Sun 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel B Semi final Mölndals HF 2 11 - 12 Gustavsbergs IF HK 1      
08042218 Sun 08/04 16:33 Sun 08/04 S:t Ilianshallen F 04 Slutspel B Semi final Hallstahammars SK 10 - 11 Strömnäs GIF 1      
08041520 Sun 08/04 16:30 Sun 08/04 ABB Syd 8 F 08 Grp B Eskilstuna Guif 2 Finished Tillberga IK 2      
08041620 Sun 08/04 16:30 Sun 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Finished Avesta Brovallen HF Röd      
08041218 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/4 Final Malmslätts HF 2 14 - 13 Borlänge HK 1      
08041318 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/4 Final Uppsala HK 2 9 - 10 VästeråsIrsta HF      
08041717 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 Kristiansborgshallen F 03 Slutspel B Semi final Sikeå SK 14 - 6 Sollefteå HK      
08043017 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Semi final Hammarby IF HF 15 - 14 Kungsängens SK 1      
08043718 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel B 1/4 Final IK Bolton Gul 10 - 18 Torslanda HK      
08043818 Sun 08/04 16:24 Sun 08/04 Bäckby Sportcenter P 05 Slutspel B 1/4 Final RP IF Linköping 2 12 - 11 Enköpings HF Svart      
08040821 Sun 08/04 16:07 Sun 08/04 ABB Syd 1 P 04 Slutspel B 1/4 Final IFK Nora 8 - 12 Riihimäen Cocks Röd      
08040921 Sun 08/04 16:07 Sun 08/04 ABB Syd 2 P 04 Slutspel B 1/4 Final IF Hallby HK 11 - 20 Lidingö SK      
08041021 Sun 08/04 16:07 Sun 08/04 ABB Syd 3 P 04 Slutspel B 1/4 Final IFK Bankeryd Vit 10 - 0 HC HIK      
08041120 Sun 08/04 16:07 Sun 08/04 ABB Syd 4 P 04 Slutspel B 1/4 Final HK Lidköping 15 - 17 Huddinge HK      
08041519 Sun 08/04 16:06 Sun 08/04 ABB Syd 8 F 08 Grp B Ludvika HF 2 Finished Västeråsirsta HF      
08041619 Sun 08/04 16:06 Sun 08/04 ABB Syd 9 P 08 Grp A Avesta Brovallen HF Vit Finished VästeråsIrsta HF 1      
08040416 Sun 08/04 15:58 Sun 08/04 Bellevuehallen 1 P 03 Slutspel A Semi final Spånga HK 9 - 16 HK Silwing/Troja      
08041217 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/8 Final Borlänge HK 3 6 - 5 IK Baltichov Gul      
08041317 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/8 Final IF Hallby HK 1 11 - 6 Sjundeå IF Grön      
08041417 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov Röd 9 - 12 IFK Bankeryd 1      
08042116 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel A Semi final LIF Lindesberg 12 - 9 IF Hallby HK      
08042217 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 S:t Ilianshallen F 04 Slutspel A Semi final Spånga HK 2 6 - 13 Skövde HF 2      
08043016 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B Semi final Örebro SK Ungdom Vit 18 - 11 HF ÅIFK      
08043717 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel B 1/4 Final LIF Lindesberg 14 - 10 IK Cyrus      
08043817 Sun 08/04 15:56 Sun 08/04 Bäckby Sportcenter P 05 Slutspel B 1/4 Final Borlänge HK 1 8 - 12 Åkersberga HK      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Idre Fjäll Brages Reklam & Textiltryckeri Scandic Västerås Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Ravelli Sport