Dette er resultatet fra Irsta Blixten 2019. Se de seneste resultater fra Irsta Blixten 2020 her.

Eskilstuna Guif

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05041300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 16 - 6 Hammarby IF HF      
05041400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 19 - 3 Sannadals SK      
05042504 fr 05/04 18:32 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D HK Cliff 1 Finished Eskilstuna Guif 1      
05042507 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Finished Djurgårdshof IK      
05043906 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 19 - 1 Sjundeå IF Grön      
05041206 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 16 - 9 IK Baltichov röd      
05043907 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 19 - 4 Gimonäs Umeå IF      
05041207 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 17 - 7 Årsta AIK HF      
06041000 lø 06/04 08:00 lø 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp H Eskilstuna Guif Röd Finished LIF Lindesberg      
06042400 lø 06/04 08:00 lø 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp G Eskilstuna Guif 2 Finished Fjärdhundra SK      
06043900 lø 06/04 08:00 lø 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 11 - 6 Marks HK      
06042401 lø 06/04 08:23 lø 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Finished Årsta AIK HF 3      
06041001 lø 06/04 08:23 lø 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp I Eskilstuna Guif Svart Finished Malmslätts HF      
06041401 lø 06/04 08:28 lø 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 15 - 8 HK Country Röd      
06041602 lø 06/04 09:18 lø 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Finished Gustavsbergs IF HK Vit      
06043903 lø 06/04 09:24 lø 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 12 - 13 IK Baltichov 1      
06041104 lø 06/04 09:52 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 10 - 10 AIK      
06041005 lø 06/04 09:55 lø 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp I Eskilstuna Guif Svart Finished Täby HBK      
06043305 lø 06/04 09:55 lø 06/04 Önstahallen P11 Grp H Tyresö Handboll röd Finished Eskilstuna Guif Röd      
06042506 lø 06/04 10:18 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp G Eskilstuna Guif 2 Finished Spårvägen HF      
06041105 lø 06/04 10:20 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 11 - 10 Borlänge HK 2      
06041505 lø 06/04 10:30 lø 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A HK Cliff 1 Finished Eskilstuna Guif      
06041807 lø 06/04 10:41 lø 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Finished Årsta AIK HF 2      
06043907 lø 06/04 11:16 lø 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 17 - 8 Eksjö BK      
06041608 lø 06/04 11:42 lø 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Finished Sannadals SK Vit      
06041811 lø 06/04 12:13 lø 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Finished Vetlanda HF      
06041610 lø 06/04 12:30 lø 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Finished Eskilstuna Guif      
06041812 lø 06/04 12:36 lø 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Finished HK Cliff      
06041513 lø 06/04 13:42 lø 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Finished Eskilstuna Guif 1      
06042516 lø 06/04 14:08 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished Eskilstuna Guif 1      
06043316 lø 06/04 14:08 lø 06/04 Önstahallen P11 Grp I Eskilstuna Guif Svart Finished IFK Hammarö vit      
06041314 lø 06/04 14:32 lø 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 18 - 15 Grankulla IFK      
06043914 lø 06/04 14:32 lø 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 12 - 12 HF Åbo IFK      
06041215 lø 06/04 15:00 lø 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 12 - 6 Gustafs GoIF      
06043915 lø 06/04 15:00 lø 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 17 - 8 IFK Tumba HK      
06042519 lø 06/04 15:17 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp G Eskilstuna Guif 2 Finished Tillberga IK      
06041819 lø 06/04 15:17 lø 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Finished Ludvika HF      
06041517 lø 06/04 15:18 lø 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Finished Eskilstuna Guif      
06041416 lø 06/04 15:28 lø 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 15 - 9 HK Lidköping      
06041216 lø 06/04 15:28 lø 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 11 - 2 Åkersberga HK      
06041820 lø 06/04 15:40 lø 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Finished Avesta Brovallen HF Röd      
06041520 lø 06/04 16:30 lø 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Finished Gustavsbergs IF HK Röd      
06043323 lø 06/04 16:49 lø 06/04 Önstahallen P11 Grp H Skånela IF 2 Finished Eskilstuna Guif Röd      
06041623 lø 06/04 17:42 lø 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Finished Gökstens BK      
06041323 lø 06/04 18:44 lø 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 21 - 5 IF Helsinge Atlas      
07041200 sø 07/04 08:00 sø 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 2 10 - 8 Sannadals SK Vit      
07042101 sø 07/04 08:28 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/16 Final Spånga HK 13 - 10 Eskilstuna Guif 2      
07041401 sø 07/04 08:28 sø 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 1 7 - 8 VästeråsIrsta HF 1      
07042502 sø 07/04 08:46 sø 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 C Skånela IF 1 Finished Eskilstuna Guif 2      
07041502 sø 07/04 09:18 sø 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Ludvika HF Vit Finished Eskilstuna Guif 1      
07041204 sø 07/04 09:52 sø 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 7 - 19 Skånela IF      
07043305 sø 07/04 09:55 sø 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 E Eskilstuna Guif Svart Finished IFK Tumba HK      
07043306 sø 07/04 10:18 sø 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 F Grankulla IFK 2 Finished Eskilstuna Guif Röd      
07041605 sø 07/04 10:30 sø 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp A Eskilstuna Guif Finished Sannadals SK Vit      
07043906 sø 07/04 10:48 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 9 - 8 Kristianstad HK 1      
07041106 sø 07/04 10:48 sø 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 11 - 5 Årsta AIK HF Sjöstan      
07041506 sø 07/04 10:54 sø 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Finished Skuru IK 5      
07041107 sø 07/04 11:16 sø 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 19 - 9 Spånga HK 3      
07041508 sø 07/04 11:42 sø 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Finished Hammarby IF HF 2      
07041109 sø 07/04 12:12 sø 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 1 10 - 13 IFK Skövde HK Blå      
07041309 sø 07/04 12:12 sø 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 2 13 - 14 Uppsala HK      
07041811 sø 07/04 12:13 sø 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A IFK Skövde HK 1 Finished Eskilstuna Guif 1      
07041812 sø 07/04 12:36 sø 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Gökstens BK Vit Finished Eskilstuna Guif 1      
07042413 sø 07/04 12:59 sø 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 E IFK Skövde HK 2 Finished Eskilstuna Guif 2      
07041613 sø 07/04 13:42 sø 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Skuru IK 4 Finished Eskilstuna Guif 2      
07041515 sø 07/04 14:30 sø 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Eskilstuna Guif Finished Tyresö Handboll 1      
07043914 sø 07/04 14:32 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 1 13 - 12 IK Baltichov 1      
07042518 sø 07/04 14:54 sø 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 C Pargas IF Finished Eskilstuna Guif 2      
07041819 sø 07/04 15:17 sø 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A Eskilstuna Guif 1 Finished Hammarby IF HF grön      
07041820 sø 07/04 15:40 sø 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Eskilstuna Guif 1 Finished Årsta AIK HF      
07041518 sø 07/04 15:42 sø 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Gustavsbergs IF HK 2 Finished Eskilstuna Guif      
07042421 sø 07/04 16:03 sø 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 E Eskilstuna Guif 2 Finished Skånela IF Röd      
07043918 sø 07/04 16:24 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Guif 1 14 - 15 Haninge HK      
07043322 sø 07/04 16:26 sø 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 E Skåre HK 2 Finished Eskilstuna Guif Svart      
07041020 sø 07/04 16:30 sø 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 F IFK Skövde HK 2 Finished Eskilstuna Guif Röd      
07041520 sø 07/04 16:30 sø 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Finished Skuru IK 3      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper