Dette er resultatet fra Irsta Blixten 2019. Se de seneste resultater fra Irsta Blixten 2020 her.

Skövde HF

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05042400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp B Skövde HF Öst Finished IFK Hammarö 1      
05040900 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished Vetlanda HF      
05042100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 17 - 6 Barkens HF      
05042401 fr 05/04 17:23 fr 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp C Skövde HF Syd Finished Skånela IF 1      
05040901 fr 05/04 17:23 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Finished Årsta AIK HF 2      
05042101 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 20 - 13 Vassunda IF      
05040902 fr 05/04 17:46 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Finished Hammarby IF HF 2      
05042402 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished Vetlanda HF      
05042102 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Vetlanda HF 10 - 9 Skövde HF 3      
05043504 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Skövde HF 2 11 - 7 IFK Nyköping Blå      
05043505 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 11 - 9 Sannadals SK Röd      
05040308 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 13 - 5 Arbrå HK / Hällbo IF Grön      
06040304 lø 06/04 09:52 lø 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 11 - 11 Kungsängens SK      
06041805 lø 06/04 09:55 lø 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished HK Cliff 1      
06042505 lø 06/04 09:55 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp C Gökstens BK Svart Finished Skövde HF Syd      
06040905 lø 06/04 09:55 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished IFK Tumba HK      
06040906 lø 06/04 10:18 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Finished Pargas IF      
06043505 lø 06/04 10:20 lø 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Alfta GIF HF 8 - 15 Skövde HF 2      
06040907 lø 06/04 10:41 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Finished Haninge HK 1      
06042106 lø 06/04 10:48 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 13 - 13 Kristianstad HK 2      
06043506 lø 06/04 10:48 lø 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 12 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06042107 lø 06/04 11:16 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 7 - 15 Uppsala HK 1      
06042108 lø 06/04 11:44 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Skövde HF 3 15 - 6 Skåre HK Vit      
06041810 lø 06/04 11:50 lø 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Sannadals SK Röd Finished Skövde HF Öst      
06040311 lø 06/04 13:08 lø 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 9 - 10 Pargas IF      
06042112 lø 06/04 13:36 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 12 - 11 Kungsängens SK 2      
06042113 lø 06/04 14:04 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 9 - 11 AIK      
06042516 lø 06/04 14:08 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished Eskilstuna Guif 1      
06041817 lø 06/04 14:31 lø 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Gökstens BK Gul Finished Skövde HF Öst      
06042114 lø 06/04 14:32 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Spånga HK 12 - 11 Skövde HF 3      
06040918 lø 06/04 14:54 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished Uppsala HK      
06040919 lø 06/04 15:17 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Finished IK Bolton      
06043516 lø 06/04 15:28 lø 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 11 - 6 Sävar IK      
06040920 lø 06/04 15:40 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Finished Eksjö BK      
06042522 lø 06/04 16:26 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp C Barkens HF Finished Skövde HF Syd      
06043520 lø 06/04 17:20 lø 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Sannadals SK Vit 12 - 14 Skövde HF 2      
07042500 sø 07/04 08:00 sø 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 L Spårvägen HF Finished Skövde HF Syd      
07043901 sø 07/04 08:28 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 1 9 - 15 Sikeå SK      
07041201 sø 07/04 08:28 sø 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 1 8 - 5 AIK      
07042402 sø 07/04 08:46 sø 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Finished Täby HBK 2      
07040302 sø 07/04 08:56 sø 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Strands IF 8 - 9 Skövde HF      
07041402 sø 07/04 08:56 sø 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 2 12 - 6 Borlänge HK 2      
07040804 sø 07/04 09:32 sø 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 C Skövde HF Svart Finished Västerviks HF 1      
07041404 sø 07/04 09:52 sø 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Grankulla IFK Vit 8 - 10 Skövde HF 1      
07040905 sø 07/04 09:55 sø 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 F Skövde HF Röd Finished IK Baltichov Vit      
07041405 sø 07/04 10:20 sø 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF 1 11 - 12 Skövde HF 2      
07040306 sø 07/04 10:48 sø 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/4 Final Borlänge HK 1 12 - 8 Skövde HF      
07042508 sø 07/04 11:04 sø 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 L Skövde HF Syd Finished Ørje IL 1      
07041208 sø 07/04 11:44 sø 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/4 Final Gökstens BK Svart 10 - 8 Skövde HF 1      
07041408 sø 07/04 11:44 sø 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/4 Final Lödde Vikings HK 2 6 - 5 Skövde HF 2      
07042410 sø 07/04 11:50 sø 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Finished Hammarby IF HF      
07041810 sø 07/04 11:50 sø 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skånela IF 2 Finished Skövde HF Nord      
07040811 sø 07/04 12:13 sø 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Årsta AIK HF 1 Finished Skövde HF Vit      
07040812 sø 07/04 12:36 sø 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 C Skövde HF Svart Finished Grankulla IFK Vit      
07040913 sø 07/04 12:59 sø 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 F Skövde HF Röd Finished Rosersbergs IK      
07043911 sø 07/04 13:08 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/8 Final Skövde HF 3 17 - 5 Sjundeå IF Grön      
07042113 sø 07/04 14:04 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/8 Final Skövde HF 2 17 - 10 Skåre HK Grön      
07041818 sø 07/04 14:54 sø 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skövde HF Nord Finished VästeråsIrsta HF 2      
07040819 sø 07/04 15:17 sø 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Skövde HF Vit Finished HC HIK      
07043916 sø 07/04 15:28 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 6 - 12 Skövde HF 3      
07042117 sø 07/04 15:56 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF 5 - 12 Skövde HF 2      
07042119 sø 07/04 16:52 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Semifinal Uppsala HK 2 14 - 8 Skövde HF 2      
07043919 sø 07/04 16:52 sø 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B Semifinal Skövde HF 3 17 - 7 Tibro HK      
07042120 sø 07/04 18:05 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Final Skövde HF 3 10 - 7 Uppsala HK 2      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper