Dette er resultatet fra Irsta Blixten 2019. Se de seneste resultater fra Irsta Blixten 2020 her.

Uppsala HK

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05043300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp A Grankulla IFK 2 Finished Uppsala HK      
05040906 fr 05/04 19:18 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp B IFK Tumba HK Finished Uppsala HK      
05041705 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp C Uppsala HK 2 10 - 8 Marks HK Blå      
05042106 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Uppsala HK 1 17 - 3 Kungsängens SK 2      
05042107 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp F Kungsängens SK 1 13 - 4 Uppsala HK 2      
05041307 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp G Uppsala HK 21 - 8 Turku HC Blå      
06041400 lø 06/04 08:00 lø 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp G Uppsala HK 18 - 5 IFK Bankeryd      
06041700 lø 06/04 08:00 lø 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G Uppsala HK 1 14 - 7 Ludvika HF      
06041801 lø 06/04 08:23 lø 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp B Åkersberga HK Finished Uppsala HK      
06041101 lø 06/04 08:28 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp F Hammarby IF HF 1 23 - 5 Uppsala HK Södra 1      
06042402 lø 06/04 08:46 lø 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Täby HBK 2 Finished Uppsala HK      
06041102 lø 06/04 08:56 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp I Skånela IF 24 - 9 Uppsala HK Södra 2      
06041006 lø 06/04 10:18 lø 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp A Uppsala HK Finished Sannadals SK      
06041205 lø 06/04 10:20 lø 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp F Borlänge HK 1 17 - 10 Uppsala HK Södra 1      
06041705 lø 06/04 10:20 lø 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G IFK Bankeryd 15 - 7 Uppsala HK 1      
06041706 lø 06/04 10:48 lø 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp C Borlänge HK 1 13 - 8 Uppsala HK 2      
06042508 lø 06/04 11:04 lø 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp B Uppsala HK Finished Hallstahammars SK HK      
06042107 lø 06/04 11:16 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 7 - 15 Uppsala HK 1      
06041011 lø 06/04 12:13 lø 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp A Kungsängens SK Finished Uppsala HK      
06040912 lø 06/04 12:36 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Uppsala HK Finished Vetlanda HF      
06042111 lø 06/04 13:08 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp F Uppsala HK 2 15 - 8 IFK Mariefred      
06042514 lø 06/04 13:22 lø 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp I Eksjö BK Finished Uppsala HK      
06041412 lø 06/04 13:36 lø 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp G Uppsala HK 14 - 6 Täby HBK      
06041113 lø 06/04 14:04 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp I Tibro HK 9 - 5 Uppsala HK Södra 2      
06042417 lø 06/04 14:31 lø 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp B IFK Skövde HK 2 Finished Uppsala HK      
06040918 lø 06/04 14:54 lø 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished Uppsala HK      
06042117 lø 06/04 15:56 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp F Kristianstad HK 1 18 - 11 Uppsala HK 2      
06042119 lø 06/04 16:52 lø 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Barkens HF 3 - 15 Uppsala HK 1      
06041122 lø 06/04 18:16 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp F Uppsala HK Södra 1 15 - 11 Sikeå SK 1      
06041722 lø 06/04 18:16 lø 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G Marks HK Vit 15 - 17 Uppsala HK 1      
06042427 lø 06/04 18:21 lø 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Uppsala HK Finished VästeråsIrsta HF 1      
06041723 lø 06/04 18:44 lø 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp C Alfta GIF HF 6 - 11 Uppsala HK 2      
06041123 lø 06/04 18:44 lø 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp I Uppsala HK Södra 2 13 - 12 Marks HK      
07042400 sø 07/04 08:00 sø 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 K Gökstens BK Gul Finished Uppsala HK      
07040902 sø 07/04 08:46 sø 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 N Vassunda IF 2 Finished Uppsala HK      
07042403 sø 07/04 09:09 sø 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 B Uppsala HK Finished IF Helsinge Atlas      
07041704 sø 07/04 09:52 sø 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/8 Final Uppsala HK 2 8 - 7 Borlänge HK 2      
07041705 sø 07/04 10:20 sø 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/8 Final Gustavsbergs IF HK 2 7 - 8 Uppsala HK 1      
07042106 sø 07/04 10:48 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/8 Final Uppsala HK 1 15 - 11 IK Baltichov 2      
07041207 sø 07/04 11:16 sø 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel A 1/8 Final Uppsala HK 15 - 3 HF Åbo IFK      
07044003 sø 07/04 11:24 sø 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final Arbrå HK Vit 5 - 14 Uppsala HK Södra 2      
07043309 sø 07/04 11:27 sø 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 I LIF Lindesberg Finished Uppsala HK      
07040909 sø 07/04 11:27 sø 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 N Uppsala HK Finished Kyrkslätt IF Gul      
07041009 sø 07/04 11:57 sø 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Uppsala HK Södra 1 4 - 10 Vetlanda HF      
07041309 sø 07/04 12:12 sø 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 2 13 - 14 Uppsala HK      
07042411 sø 07/04 12:13 sø 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 B Uppsala HK Finished Avesta Brovallen HF Röd      
07042111 sø 07/04 13:08 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/8 Final Uppsala HK 2 16 - 9 Hallstahammars SK HK      
07041712 sø 07/04 13:36 sø 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF 12 - 9 Uppsala HK 2      
07041312 sø 07/04 13:36 sø 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov rosa 8 - 9 Uppsala HK Södra 2      
07041713 sø 07/04 14:04 sø 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/4 Final Uppsala HK 1 6 - 9 Nödinge SK      
07041213 sø 07/04 14:04 sø 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel A Semifinal Uppsala HK 9 - 12 Rosersbergs IK      
07042416 sø 07/04 14:08 sø 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 K Ørje IL 2 Finished Uppsala HK      
07042114 sø 07/04 14:32 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/4 Final Uppsala HK 1 8 - 11 HK Silwing/Troja      
07043318 sø 07/04 14:54 sø 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 I Uppsala HK Finished GT Söder HK      
07041316 sø 07/04 15:28 sø 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel B 1/4 Final Uppsala HK Södra 2 7 - 14 IK Baltichov röd      
07042116 sø 07/04 15:28 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/4 Final Fjärdhundra SK 5 - 18 Uppsala HK 2      
07042119 sø 07/04 16:52 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Semifinal Uppsala HK 2 14 - 8 Skövde HF 2      
07042120 sø 07/04 18:05 sø 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Final Skövde HF 3 10 - 7 Uppsala HK 2      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper