You are viewing the results for Irsta Blixten 2019. View the current results for Irsta Blixten 2020 here.

Skövde HF

Import into your calendar
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
05042400 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp B Skövde HF Öst Finished IFK Hammarö 1      
05040900 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished Vetlanda HF      
05042100 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 17 - 6 Barkens HF      
05042401 Fri 05/04 17:23 Fri 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp C Skövde HF Syd Finished Skånela IF 1      
05040901 Fri 05/04 17:23 Fri 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Finished Årsta AIK HF 2      
05042101 Fri 05/04 17:28 Fri 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 20 - 13 Vassunda IF      
05040902 Fri 05/04 17:46 Fri 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Finished Hammarby IF HF 2      
05042402 Fri 05/04 17:46 Fri 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished Vetlanda HF      
05042102 Fri 05/04 17:56 Fri 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Vetlanda HF 10 - 9 Skövde HF 3      
05043504 Fri 05/04 18:52 Fri 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Skövde HF 2 11 - 7 IFK Nyköping Blå      
05043505 Fri 05/04 19:20 Fri 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 11 - 9 Sannadals SK Röd      
05040308 Fri 05/04 20:44 Fri 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 13 - 5 Arbrå HK / Hällbo IF Grön      
06040304 Sat 06/04 09:52 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 11 - 11 Kungsängens SK      
06041805 Sat 06/04 09:55 Sat 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished HK Cliff 1      
06042505 Sat 06/04 09:55 Sat 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp C Gökstens BK Svart Finished Skövde HF Syd      
06040905 Sat 06/04 09:55 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished IFK Tumba HK      
06040906 Sat 06/04 10:18 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Finished Pargas IF      
06043505 Sat 06/04 10:20 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Alfta GIF HF 8 - 15 Skövde HF 2      
06040907 Sat 06/04 10:41 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Finished Haninge HK 1      
06042106 Sat 06/04 10:48 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 13 - 13 Kristianstad HK 2      
06043506 Sat 06/04 10:48 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 12 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06042107 Sat 06/04 11:16 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 7 - 15 Uppsala HK 1      
06042108 Sat 06/04 11:44 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Skövde HF 3 15 - 6 Skåre HK Vit      
06041810 Sat 06/04 11:50 Sat 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Sannadals SK Röd Finished Skövde HF Öst      
06040311 Sat 06/04 13:08 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 9 - 10 Pargas IF      
06042112 Sat 06/04 13:36 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 12 - 11 Kungsängens SK 2      
06042113 Sat 06/04 14:04 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 9 - 11 AIK      
06042516 Sat 06/04 14:08 Sat 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D Skövde HF Nord Finished Eskilstuna Guif 1      
06041817 Sat 06/04 14:31 Sat 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Gökstens BK Gul Finished Skövde HF Öst      
06042114 Sat 06/04 14:32 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Spånga HK 12 - 11 Skövde HF 3      
06040918 Sat 06/04 14:54 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Finished Uppsala HK      
06040919 Sat 06/04 15:17 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Finished IK Bolton      
06043516 Sat 06/04 15:28 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 11 - 6 Sävar IK      
06040920 Sat 06/04 15:40 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Finished Eksjö BK      
06042522 Sat 06/04 16:26 Sat 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp C Barkens HF Finished Skövde HF Syd      
06043520 Sat 06/04 17:20 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Sannadals SK Vit 12 - 14 Skövde HF 2      
07042500 Sun 07/04 08:00 Sun 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 L Spårvägen HF Finished Skövde HF Syd      
07043901 Sun 07/04 08:28 Sun 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 1 9 - 15 Sikeå SK      
07041201 Sun 07/04 08:28 Sun 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 1 8 - 5 AIK      
07042402 Sun 07/04 08:46 Sun 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Finished Täby HBK 2      
07040302 Sun 07/04 08:56 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Strands IF 8 - 9 Skövde HF      
07041402 Sun 07/04 08:56 Sun 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 2 12 - 6 Borlänge HK 2      
07040804 Sun 07/04 09:32 Sun 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 C Skövde HF Svart Finished Västerviks HF 1      
07041404 Sun 07/04 09:52 Sun 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Grankulla IFK Vit 8 - 10 Skövde HF 1      
07040905 Sun 07/04 09:55 Sun 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 F Skövde HF Röd Finished IK Baltichov Vit      
07041405 Sun 07/04 10:20 Sun 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF 1 11 - 12 Skövde HF 2      
07040306 Sun 07/04 10:48 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/4 Final Borlänge HK 1 12 - 8 Skövde HF      
07042508 Sun 07/04 11:04 Sun 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 L Skövde HF Syd Finished Ørje IL 1      
07041208 Sun 07/04 11:44 Sun 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/4 Final Gökstens BK Svart 10 - 8 Skövde HF 1      
07041408 Sun 07/04 11:44 Sun 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/4 Final Lödde Vikings HK 2 6 - 5 Skövde HF 2      
07042410 Sun 07/04 11:50 Sun 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Finished Hammarby IF HF      
07041810 Sun 07/04 11:50 Sun 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skånela IF 2 Finished Skövde HF Nord      
07040811 Sun 07/04 12:13 Sun 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Årsta AIK HF 1 Finished Skövde HF Vit      
07040812 Sun 07/04 12:36 Sun 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 C Skövde HF Svart Finished Grankulla IFK Vit      
07040913 Sun 07/04 12:59 Sun 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 F Skövde HF Röd Finished Rosersbergs IK      
07043911 Sun 07/04 13:08 Sun 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/8 Final Skövde HF 3 17 - 5 Sjundeå IF Grön      
07042113 Sun 07/04 14:04 Sun 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/8 Final Skövde HF 2 17 - 10 Skåre HK Grön      
07041818 Sun 07/04 14:54 Sun 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skövde HF Nord Finished VästeråsIrsta HF 2      
07040819 Sun 07/04 15:17 Sun 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Skövde HF Vit Finished HC HIK      
07043916 Sun 07/04 15:28 Sun 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 6 - 12 Skövde HF 3      
07042117 Sun 07/04 15:56 Sun 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF 5 - 12 Skövde HF 2      
07042119 Sun 07/04 16:52 Sun 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Semi final Uppsala HK 2 14 - 8 Skövde HF 2      
07043919 Sun 07/04 16:52 Sun 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B Semi final Skövde HF 3 17 - 7 Tibro HK      
07042120 Sun 07/04 18:05 Sun 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Final Skövde HF 3 10 - 7 Uppsala HK 2      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper