You are viewing the results for Irsta Blixten 2019. View the current results for Irsta Blixten 2020 here.

VästeråsIrsta HF

Import into your calendar
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
05043000 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 Råbyhallen P13 Grp G VästeråsIrsta HF Grön 13 - 23 Dicken Blå      
05041100 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 12 - 3 Ludvika HF      
05041600 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Finished Gustavsbergs IF HK 2      
05041500 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 4 Finished Skuru IK 1      
05040300 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 13 - 6 IFK Hammarö      
05040100 Fri 05/04 17:00 Fri 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp B Ludvika HF 8 - 9 VästeråsIrsta HF Vit      
05041601 Fri 05/04 17:24 Fri 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Gustavsbergs IF HK 1 Finished VästeråsIrsta HF 3      
05041501 Fri 05/04 17:24 Fri 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Skuru IK 2 Finished VästeråsIrsta HF 1      
05040101 Fri 05/04 17:28 Fri 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 22 - 7 Fjärdhundra SK      
05040301 Fri 05/04 17:28 Fri 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 12 - 10 IFK Bankeryd      
05043001 Fri 05/04 17:28 Fri 05/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 14 - 6 Dicken Röd      
05041602 Fri 05/04 17:48 Fri 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Finished Ludvika HF Grön      
05041202 Fri 05/04 17:56 Fri 05/04 ABB Syd 5 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 13 - 5 Borlänge HK      
05043502 Fri 05/04 17:56 Fri 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp J Skara HF Vit 10 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
05041102 Fri 05/04 17:56 Fri 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp H Huddinge HK 17 - 10 VästeråsIrsta HF Röd      
05042103 Fri 05/04 18:24 Fri 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp E VästeråsIrsta HF 9 - 8 Skogås HK      
05041604 Fri 05/04 18:36 Fri 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Finished Sannadals SK Vit      
05042505 Fri 05/04 18:55 Fri 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp H VästeråsIrsta HF 2 Finished Årsta AIK HF      
05042506 Fri 05/04 19:18 Fri 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp I VästeråsIrsta HF 1 Finished Eksjö BK      
05043005 Fri 05/04 19:20 Fri 05/04 Råbyhallen P13 Grp G Borlänge HK 14 - 7 VästeråsIrsta HF Grön      
05042407 Fri 05/04 19:41 Fri 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp G Gustavsbergs IF HK Finished VästeråsIrsta HF      
05041306 Fri 05/04 19:48 Fri 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp D VästeråsIrsta HF Vit 20 - 7 Årsta AIK HF      
05041708 Fri 05/04 20:44 Fri 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 14 - 3 Eksjö BK      
06040300 Sat 06/04 08:00 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 10 - 8 Sollefteå HK      
06041300 Sat 06/04 08:00 Sat 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp D Strands IF 11 - 12 VästeråsIrsta HF Vit      
06040301 Sat 06/04 08:28 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 12 - 8 Bodens BK HF      
06043501 Sat 06/04 08:28 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L VästeråsIrsta HF 1 9 - 5 Sävar IK      
06041500 Sat 06/04 08:30 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A HK Eskil F-10 1 Finished VästeråsIrsta HF 3      
06041600 Sat 06/04 08:30 Sat 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Ludvika HF Vit Finished VästeråsIrsta HF 5      
06040302 Sat 06/04 08:56 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 14 - 11 Västerviks HF      
06043002 Sat 06/04 08:56 Sat 06/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 8 - 7 IFK Skövde HK 1      
06040803 Sat 06/04 09:09 Sat 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp L HK Silwing/Troja Finished VästeråsIrsta HF      
06043003 Sat 06/04 09:24 Sat 06/04 Råbyhallen P13 Grp G Borlänge HK 15 - 10 VästeråsIrsta HF Grön      
06041303 Sat 06/04 09:24 Sat 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp C Fjärdhundra SK 14 - 6 VästeråsIrsta HF Svart      
06041503 Sat 06/04 09:42 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Alfta GIF HF Finished VästeråsIrsta HF 2      
06041603 Sat 06/04 09:42 Sat 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Sannadals SK Röd Finished VästeråsIrsta HF 5      
06041704 Sat 06/04 09:52 Sat 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 18 - 9 Sannadals SK      
06042104 Sat 06/04 09:52 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp E IFK Bankeryd 1 11 - 6 VästeråsIrsta HF      
06043506 Sat 06/04 10:48 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 12 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06042408 Sat 06/04 11:04 Sat 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp H Täby HBK 1 Finished VästeråsIrsta HF 2      
06041307 Sat 06/04 11:16 Sat 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 9 - 10 Turku HC Vit      
06040407 Sat 06/04 11:16 Sat 06/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 15 - 7 HF Åbo IFK svart      
06042409 Sat 06/04 11:27 Sat 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Täby HBK 2 Finished VästeråsIrsta HF 1      
06041508 Sat 06/04 11:42 Sat 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Gustavsbergs IF HK 2 Finished VästeråsIrsta HF 2      
06040408 Sat 06/04 11:44 Sat 06/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 20 - 3 HF Åbo IFK gul      
06041609 Sat 06/04 12:06 Sat 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Finished Hammarby IF HF 1      
06043509 Sat 06/04 12:12 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp J VästeråsIrsta HF 2 7 - 8 IFK Nyköping Vit      
06040109 Sat 06/04 12:12 Sat 06/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 14 - 10 Borlänge HK      
06041610 Sat 06/04 12:30 Sat 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Finished Eskilstuna Guif      
06040310 Sat 06/04 12:40 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp B IFK Skövde HK blå 13 - 11 VästeråsIrsta HF Vit      
06041611 Sat 06/04 12:54 Sat 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Eskil Finished VästeråsIrsta HF 3      
06041612 Sat 06/04 13:18 Sat 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Finished VästeråsIrsta HF 1      
06041512 Sat 06/04 13:18 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Täby HBK F2010 Finished VästeråsIrsta HF 4      
06041513 Sat 06/04 13:42 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Finished Eskilstuna Guif 1      
06041815 Sat 06/04 13:45 Sat 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp G VästeråsIrsta HF Finished Barkens HF      
06041313 Sat 06/04 14:04 Sat 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp H Borlänge HK 21 - 6 VästeråsIrsta HF Röd      
06041515 Sat 06/04 14:30 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Enköpings HF Finished VästeråsIrsta HF 3      
06041017 Sat 06/04 14:31 Sat 06/04 ABB Syd 3 F11 Grp L Sjundeå IF Finished VästeråsIrsta HF      
06040314 Sat 06/04 14:32 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 14 - 10 Eksjö BK 2      
06043514 Sat 06/04 14:32 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp J Tyresö Handboll 1 17 - 11 VästeråsIrsta HF 2      
06043014 Sat 06/04 14:32 Sat 06/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 20 - 9 Sannadals SK      
06041714 Sat 06/04 14:32 Sat 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 12 - 7 Strands IF      
06041516 Sat 06/04 14:54 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Finished Skuru IK 2      
06041517 Sat 06/04 15:18 Sat 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Finished Eskilstuna Guif      
06040316 Sat 06/04 15:28 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 11 - 6 Borlänge HK 2      
06042116 Sat 06/04 15:28 Sat 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp E Västerviks HF 5 - 9 VästeråsIrsta HF      
06042520 Sat 06/04 15:40 Sat 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp G Hammarby IF HF vit Finished VästeråsIrsta HF      
06041618 Sat 06/04 15:42 Sat 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Finished Sannadals SK Vit      
06040317 Sat 06/04 15:56 Sat 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 13 - 5 Arbrå HK Blå      
06041619 Sat 06/04 16:06 Sat 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp B VästeråsIrsta HF 3 Finished Sannadals SK Röd      
06041219 Sat 06/04 16:52 Sat 06/04 ABB Syd 5 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 9 - 9 Västerviks HF      
06041320 Sat 06/04 17:20 Sat 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp D IFK Skövde HK Vit 17 - 15 VästeråsIrsta HF Vit      
06043021 Sat 06/04 17:48 Sat 06/04 Råbyhallen P13 Grp G VästeråsIrsta HF Grön 15 - 10 Dicken Blå      
06043521 Sat 06/04 17:48 Sat 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Sannadals SK Röd 9 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06042426 Sat 06/04 17:58 Sat 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp H IK Cyrus Finished VästeråsIrsta HF 2      
06040926 Sat 06/04 17:58 Sat 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp L VästeråsIrsta HF Finished Gökstens BK Svart      
06041524 Sat 06/04 18:06 Sat 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Finished Tyresö Handboll 1      
06041624 Sat 06/04 18:06 Sat 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 1 Finished Ludvika HF Svart      
06041422 Sat 06/04 18:16 Sat 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp C Årsta AIK HF Sjöstan 12 - 9 VästeråsIrsta HF Svart      
06042427 Sat 06/04 18:21 Sat 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Uppsala HK Finished VästeråsIrsta HF 1      
06041525 Sat 06/04 18:30 Sat 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A HK Eskil F-10 1 Finished VästeråsIrsta HF 4      
06040423 Sat 06/04 18:44 Sat 06/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 16 - 8 Skara HK      
07043001 Sun 07/04 08:28 Sun 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF Röd 6 - 8 Pargas IF      
07041401 Sun 07/04 08:28 Sun 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 1 7 - 8 VästeråsIrsta HF 1      
07041802 Sun 07/04 08:46 Sun 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skånela IF 2 Finished VästeråsIrsta HF 2      
07040402 Sun 07/04 08:56 Sun 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/4 Final IFK Bankeryd 16 - 14 VästeråsIrsta HF      
07041602 Sun 07/04 09:18 Sun 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Tyresö Handboll 2 Finished VästeråsIrsta HF 3      
07041303 Sun 07/04 09:24 Sun 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/16 Final VästeråsIrsta HF Vit 10 - 11 Spånga HK 3      
07041503 Sun 07/04 09:42 Sun 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Tyresö Handboll 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
07040304 Sun 07/04 09:52 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Svart 18 - 6 Strands IF      
07043404 Sun 07/04 09:52 Sun 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF Grön 10 - 11 Strands IF      
07041504 Sun 07/04 10:06 Sun 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Finished Täby HBK F2010      
07041604 Sun 07/04 10:06 Sun 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Ludvika HF Svart Finished VästeråsIrsta HF 2      
07042406 Sun 07/04 10:18 Sun 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 H IFK Hammarö 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
07040105 Sun 07/04 10:20 Sun 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Röd 15 - 10 Eksjö BK      
07041205 Sun 07/04 10:20 Sun 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 1 12 - 4 Grankulla IFK Grön      
07040305 Sun 07/04 10:20 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 12 - 10 Borlänge HK 2      
07041505 Sun 07/04 10:30 Sun 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Finished Skuru IK 3      
07041007 Sun 07/04 11:01 Sun 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Tibro HK 0 - 7 VästeråsIrsta HF 2      
07040908 Sun 07/04 11:04 Sun 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 L VästeråsIrsta HF Finished IFK Nyköping Blå      
07041507 Sun 07/04 11:18 Sun 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 4 Finished Enköpings HF      
07040308 Sun 07/04 11:44 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A Semi final Enköpings HF 18 - 10 VästeråsIrsta HF Svart      
07041308 Sun 07/04 11:44 Sun 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/4 Final Lödde Vikings HK 1 15 - 14 VästeråsIrsta HF 1      
07041609 Sun 07/04 12:06 Sun 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Cliff 2 Finished VästeråsIrsta HF 3      
07041509 Sun 07/04 12:06 Sun 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A HK Cliff 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
07040109 Sun 07/04 12:12 Sun 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Semi final VästeråsIrsta HF Röd 11 - 9 Sannadals SK      
07040309 Sun 07/04 12:12 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A Semi final VästeråsIrsta HF Vit 9 - 13 Borlänge HK 1      
07042511 Sun 07/04 12:13 Sun 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 C BK-46 Finished VästeråsIrsta HF      
07041610 Sun 07/04 12:30 Sun 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 1 Finished Alfta GIF HF      
07041310 Sun 07/04 12:40 Sun 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel B 1/16 Final Sannadals SK 10 - 11 VästeråsIrsta HF Röd      
07041311 Sun 07/04 13:08 Sun 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel B 1/8 Final IFK Nyköping Blå 9 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
07041712 Sun 07/04 13:36 Sun 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF 12 - 9 Uppsala HK 2      
07042112 Sun 07/04 13:36 Sun 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 13 - 6 IFK Tumba HK      
07040312 Sun 07/04 13:36 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 10 - 6 Hallstahammars SK HK      
07040111 Sun 07/04 13:40 Sun 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF Röd 11 - 7 Borlänge HK 1      
07041314 Sun 07/04 14:32 Sun 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF Svart 10 - 12 IF Helsinge Atlas      
07041616 Sun 07/04 14:54 Sun 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Finished VästeråsIrsta HF 1      
07041818 Sun 07/04 14:54 Sun 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skövde HF Nord Finished VästeråsIrsta HF 2      
07041516 Sun 07/04 14:54 Sun 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Skuru IK 1 Finished VästeråsIrsta HF 3      
07041115 Sun 07/04 15:00 Sun 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B 1/8 Final HK Lidköping 11 - 5 VästeråsIrsta HF Röd      
07042519 Sun 07/04 15:17 Sun 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 C VästeråsIrsta HF Finished Grankulla IFK      
07041517 Sun 07/04 15:18 Sun 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Finished Hammarby IF HF 2      
07040316 Sun 07/04 15:28 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B Semi final VästeråsIrsta HF Vit 14 - 11 Eksjö BK 2      
07041716 Sun 07/04 15:28 Sun 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A Semi final VästeråsIrsta HF 11 - 6 Nödinge SK      
07041116 Sun 07/04 15:28 Sun 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 9 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
07041618 Sun 07/04 15:42 Sun 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp A HK Cliff 1 Finished VästeråsIrsta HF 2      
07042117 Sun 07/04 15:56 Sun 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF 5 - 12 Skövde HF 2      
07041619 Sun 07/04 16:06 Sun 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Finished VästeråsIrsta HF 2      
07041519 Sun 07/04 16:06 Sun 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Ludvika HF Grön Finished VästeråsIrsta HF 4      
07041118 Sun 07/04 16:24 Sun 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Semi final VästeråsIrsta HF 2 10 - 9 Sannadals SK Röd      
07042422 Sun 07/04 16:26 Sun 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 H Grankulla IFK Finished VästeråsIrsta HF 1      
07040318 Sun 07/04 16:40 Sun 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B Final Brännans HF 8 - 13 VästeråsIrsta HF Vit      
07040116 Sun 07/04 17:00 Sun 07/04 Bombardier Arena 1 F14 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 16 - 11 IFK Bankeryd      
07040924 Sun 07/04 17:12 Sun 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 L IK Cyrus Finished VästeråsIrsta HF      
07041120 Sun 07/04 17:20 Sun 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 2 7 - 6 IK Baltichov röd      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper