Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Eksjö BK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05043500 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp A IK Bolton 11 - 8 Eksjö BK      
05043901 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eksjö BK 11 - 11 HF Åbo IFK      
05041303 fr 05/04 18:24 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp I Eksjö BK 2 20 - 13 Brännans HF      
05040104 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Västerås Arena 1 P15/16 Grp E Eksjö BK 1 13 - 14 Torslanda HK Vit      
05041304 fr 05/04 18:52 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp J Eksjö BK 1 9 - 27 Spånga HK 1      
05042405 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp A HK Silwing/Troja Färdig Eksjö BK      
05042506 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp I VästeråsIrsta HF 1 Färdig Eksjö BK      
05040907 fr 05/04 19:41 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Haninge HK 1 Färdig Eksjö BK      
05040106 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Västerås Arena 1 F15/16 Grp C Eksjö BK 19 - 6 Sjundeå IF      
05040307 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Västerås Arena 3 P15/16 Grp C Borlänge HK 17 - 17 Eksjö BK 2      
05041708 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 14 - 3 Eksjö BK      
06043901 lö 06/04 08:28 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Gimonäs Umeå IF 5 - 13 Eksjö BK      
06041302 lö 06/04 08:56 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp I Enköpings HF 18 - 10 Eksjö BK 2      
06040102 lö 06/04 08:56 lö 06/04 Västerås Arena 1 F15/16 Grp C Härnösands HK 8 - 15 Eksjö BK      
06040303 lö 06/04 09:24 lö 06/04 Västerås Arena 3 P15/16 Grp C Eksjö BK 2 18 - 7 Fjärdhundra SK      
06043005 lö 06/04 10:20 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp F HF Åbo IFK 19 - 7 Eksjö BK      
06040105 lö 06/04 10:20 lö 06/04 Västerås Arena 1 P15/16 Grp E IFK Skövde HK vit 14 - 7 Eksjö BK 1      
06043907 lö 06/04 11:16 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 17 - 8 Eksjö BK      
06041308 lö 06/04 11:44 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp J HF Åbo IFK 20 - 6 Eksjö BK 1      
06042410 lö 06/04 11:50 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp A Eksjö BK Färdig IFK Strängnäs      
06041109 lö 06/04 12:12 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp A Eksjö BK 17 - 1 Arbrå HK Vit      
06041709 lö 06/04 12:12 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A Strands IF 11 - 2 Eksjö BK      
06040913 lö 06/04 12:59 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Eksjö BK Färdig Hammarby IF HF 2      
06042514 lö 06/04 13:22 lö 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp I Eksjö BK Färdig Uppsala HK      
06042416 lö 06/04 14:08 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp A IFK Skövde HK 1 Färdig Eksjö BK      
06041114 lö 06/04 14:32 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp A Gökstens BK Gul 17 - 8 Eksjö BK      
06040314 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Västerås Arena 3 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 14 - 10 Eksjö BK 2      
06040414 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Grp C Borlänge HK 1 14 - 6 Eksjö BK      
06043015 lö 06/04 15:00 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp F Eksjö BK 9 - 31 Stenungsunds HK      
06041315 lö 06/04 15:00 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp J Gustavsbergs IF HK 12 - 11 Eksjö BK 1      
06040920 lö 06/04 15:40 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Färdig Eksjö BK      
06042421 lö 06/04 16:03 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Täby HBK 2 Färdig Eksjö BK      
06041718 lö 06/04 16:24 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A Eksjö BK 9 - 14 Sannadals SK      
06041319 lö 06/04 16:52 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp I Spånga HK 3 11 - 15 Eksjö BK 2      
06043922 lö 06/04 18:16 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Marks HK 3 - 10 Eksjö BK      
06040323 lö 06/04 18:44 lö 06/04 Västerås Arena 3 P15/16 Grp E Gimonäs Umeå IF 8 - 9 Eksjö BK 1      
06043023 lö 06/04 18:44 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp F Täby HBK 2 23 - 11 Eksjö BK      
07041801 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 J Pargas IF Färdig Eksjö BK      
07043500 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/8 Final Ludvika HF 9 - 8 Eksjö BK      
07040101 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Västerås Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Bodens BK HF 7 - 12 Eksjö BK      
07042404 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 E Sannadals SK Röd Färdig Eksjö BK      
07040105 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Västerås Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Röd 15 - 10 Eksjö BK      
07043504 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B 1/8 Final IFK Skövde HK 2 16 - 12 Eksjö BK      
07040808 sö 07/04 11:04 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 K Gustavsbergs IF HK Färdig Eksjö BK      
07041809 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 J Eksjö BK Färdig Ludvika HF      
07043910 sö 07/04 12:40 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/8 Final Eksjö BK 11 - 7 Västerviks HF      
07041210 sö 07/04 12:40 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel B 1/16 Final Eksjö BK 1 10 - 21 Härryda HK vit      
07041211 sö 07/04 13:08 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel B 1/8 Final Eksjö BK 14 - 8 Ludvika HF      
07040311 sö 07/04 13:08 sö 07/04 Västerås Arena 3 P15/16 Slutspel B 1/4 Final Brännans HF 16 - 12 Eksjö BK 1      
07040313 sö 07/04 14:04 sö 07/04 Västerås Arena 3 P15/16 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 2 20 - 12 Örebro SK Handboll      
07040816 sö 07/04 14:08 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 K Eksjö BK Färdig IK Baltichov Blå      
07041214 sö 07/04 14:32 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel B 1/8 Final Huddinge HK 13 - 16 Eksjö BK 2      
07040316 sö 07/04 15:28 sö 07/04 Västerås Arena 3 P15/16 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF Vit 14 - 11 Eksjö BK 2      
07043916 sö 07/04 15:28 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 6 - 12 Skövde HF 3      
07041116 sö 07/04 15:28 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 9 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
07042420 sö 07/04 15:40 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 E HK Cliff 2 Färdig Eksjö BK      
07041117 sö 07/04 15:56 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B 1/4 Final Turku HC Blå 9 - 23 Eksjö BK 2      
07041119 sö 07/04 16:52 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B Semifinal Eksjö BK 2 13 - 11 Strands IF      
07041121 sö 07/04 17:50 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B Final Eksjö BK 2 12 - 7 IFK Bankeryd      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper Irsta Blixten