Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Eskilstuna Guif

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05041300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 16 - 6 Hammarby IF HF      
05041400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 19 - 3 Sannadals SK      
05042504 fr 05/04 18:32 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D HK Cliff 1 Färdig Eskilstuna Guif 1      
05042507 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Djurgårdshof IK      
05043906 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 19 - 1 Sjundeå IF Grön      
05041206 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 16 - 9 IK Baltichov röd      
05043907 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 19 - 4 Gimonäs Umeå IF      
05041207 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 17 - 7 Årsta AIK HF      
06041000 lö 06/04 08:00 lö 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp H Eskilstuna Guif Röd Färdig LIF Lindesberg      
06042400 lö 06/04 08:00 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp G Eskilstuna Guif 2 Färdig Fjärdhundra SK      
06043900 lö 06/04 08:00 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 11 - 6 Marks HK      
06042401 lö 06/04 08:23 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Färdig Årsta AIK HF 3      
06041001 lö 06/04 08:23 lö 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp I Eskilstuna Guif Svart Färdig Malmslätts HF      
06041401 lö 06/04 08:28 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 15 - 8 HK Country Röd      
06041602 lö 06/04 09:18 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Färdig Gustavsbergs IF HK Vit      
06043903 lö 06/04 09:24 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 12 - 13 IK Baltichov 1      
06041104 lö 06/04 09:52 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 10 - 10 AIK      
06041005 lö 06/04 09:55 lö 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp I Eskilstuna Guif Svart Färdig Täby HBK      
06043305 lö 06/04 09:55 lö 06/04 Önstahallen P11 Grp H Tyresö Handboll röd Färdig Eskilstuna Guif Röd      
06042506 lö 06/04 10:18 lö 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp G Eskilstuna Guif 2 Färdig Spårvägen HF      
06041105 lö 06/04 10:20 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 11 - 10 Borlänge HK 2      
06041505 lö 06/04 10:30 lö 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A HK Cliff 1 Färdig Eskilstuna Guif      
06041807 lö 06/04 10:41 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Årsta AIK HF 2      
06043907 lö 06/04 11:16 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 17 - 8 Eksjö BK      
06041608 lö 06/04 11:42 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Färdig Sannadals SK Vit      
06041811 lö 06/04 12:13 lö 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Vetlanda HF      
06041610 lö 06/04 12:30 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Färdig Eskilstuna Guif      
06041812 lö 06/04 12:36 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Färdig HK Cliff      
06041513 lö 06/04 13:42 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Färdig Eskilstuna Guif 1      
06042516 lö 06/04 14:08 lö 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D Skövde HF Nord Färdig Eskilstuna Guif 1      
06043316 lö 06/04 14:08 lö 06/04 Önstahallen P11 Grp I Eskilstuna Guif Svart Färdig IFK Hammarö vit      
06041314 lö 06/04 14:32 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 18 - 15 Grankulla IFK      
06043914 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 12 - 12 HF Åbo IFK      
06041215 lö 06/04 15:00 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 12 - 6 Gustafs GoIF      
06043915 lö 06/04 15:00 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 17 - 8 IFK Tumba HK      
06042519 lö 06/04 15:17 lö 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp G Eskilstuna Guif 2 Färdig Tillberga IK      
06041819 lö 06/04 15:17 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Ludvika HF      
06041517 lö 06/04 15:18 lö 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Färdig Eskilstuna Guif      
06041416 lö 06/04 15:28 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 15 - 9 HK Lidköping      
06041216 lö 06/04 15:28 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 11 - 2 Åkersberga HK      
06041820 lö 06/04 15:40 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Färdig Avesta Brovallen HF Röd      
06041520 lö 06/04 16:30 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Färdig Gustavsbergs IF HK Röd      
06043323 lö 06/04 16:49 lö 06/04 Önstahallen P11 Grp H Skånela IF 2 Färdig Eskilstuna Guif Röd      
06041623 lö 06/04 17:42 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Färdig Gökstens BK      
06041323 lö 06/04 18:44 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 21 - 5 IF Helsinge Atlas      
07041200 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 2 10 - 8 Sannadals SK Vit      
07042101 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/16 Final Spånga HK 13 - 10 Eskilstuna Guif 2      
07041401 sö 07/04 08:28 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 1 7 - 8 VästeråsIrsta HF 1      
07042502 sö 07/04 08:46 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 C Skånela IF 1 Färdig Eskilstuna Guif 2      
07041502 sö 07/04 09:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Ludvika HF Vit Färdig Eskilstuna Guif 1      
07041204 sö 07/04 09:52 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 7 - 19 Skånela IF      
07043305 sö 07/04 09:55 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 E Eskilstuna Guif Svart Färdig IFK Tumba HK      
07043306 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 F Grankulla IFK 2 Färdig Eskilstuna Guif Röd      
07041605 sö 07/04 10:30 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp A Eskilstuna Guif Färdig Sannadals SK Vit      
07043906 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 9 - 8 Kristianstad HK 1      
07041106 sö 07/04 10:48 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 11 - 5 Årsta AIK HF Sjöstan      
07041506 sö 07/04 10:54 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Färdig Skuru IK 5      
07041107 sö 07/04 11:16 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 19 - 9 Spånga HK 3      
07041508 sö 07/04 11:42 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Färdig Hammarby IF HF 2      
07041109 sö 07/04 12:12 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 1 10 - 13 IFK Skövde HK Blå      
07041309 sö 07/04 12:12 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 2 13 - 14 Uppsala HK      
07041811 sö 07/04 12:13 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A IFK Skövde HK 1 Färdig Eskilstuna Guif 1      
07041812 sö 07/04 12:36 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Gökstens BK Vit Färdig Eskilstuna Guif 1      
07042413 sö 07/04 12:59 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 E IFK Skövde HK 2 Färdig Eskilstuna Guif 2      
07041613 sö 07/04 13:42 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Skuru IK 4 Färdig Eskilstuna Guif 2      
07041515 sö 07/04 14:30 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Eskilstuna Guif Färdig Tyresö Handboll 1      
07043914 sö 07/04 14:32 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 1 13 - 12 IK Baltichov 1      
07042518 sö 07/04 14:54 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 C Pargas IF Färdig Eskilstuna Guif 2      
07041819 sö 07/04 15:17 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A Eskilstuna Guif 1 Färdig Hammarby IF HF grön      
07041820 sö 07/04 15:40 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Eskilstuna Guif 1 Färdig Årsta AIK HF      
07041518 sö 07/04 15:42 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Gustavsbergs IF HK 2 Färdig Eskilstuna Guif      
07042421 sö 07/04 16:03 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 E Eskilstuna Guif 2 Färdig Skånela IF Röd      
07043918 sö 07/04 16:24 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Guif 1 14 - 15 Haninge HK      
07043322 sö 07/04 16:26 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 E Skåre HK 2 Färdig Eskilstuna Guif Svart      
07041020 sö 07/04 16:30 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 F IFK Skövde HK 2 Färdig Eskilstuna Guif Röd      
07041520 sö 07/04 16:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Färdig Skuru IK 3      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort