Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Hammarby IF HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05041300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 16 - 6 Hammarby IF HF      
05040902 fr 05/04 17:46 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Färdig Hammarby IF HF 2      
05041603 fr 05/04 18:12 fr 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Färdig Ludvika HF Svart      
05040904 fr 05/04 18:32 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp J Hammarby IF HF 1 Färdig Västerviks HF 2      
05041505 fr 05/04 19:00 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Hammarby IF HF 2 Färdig Sannadals SK Röd      
05041205 fr 05/04 19:20 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp B IK Baltichov rosa 6 - 18 Hammarby IF HF 2      
06042501 lö 06/04 08:23 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp F Hammarby IF HF grön Färdig Pargas IF      
06041101 lö 06/04 08:28 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp F Hammarby IF HF 1 23 - 5 Uppsala HK Södra 1      
06041802 lö 06/04 08:46 lö 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp E Hammarby IF HF Färdig Ørje IL 2      
06042502 lö 06/04 08:46 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp G Hammarby IF HF vit Färdig Barkens HF      
06040904 lö 06/04 09:32 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp J Hammarby IF HF 1 Färdig Arbrå HK 2      
06041304 lö 06/04 09:52 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Hammarby IF HF 11 - 9 HK Lidköping      
06041806 lö 06/04 10:18 lö 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp E Hammarby IF HF Färdig HK Cliff 2      
06042407 lö 06/04 10:41 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp F Hammarby IF HF grön Färdig IFK Tumba HK      
06041106 lö 06/04 10:48 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp B Lödde Vikings HK 1 16 - 11 Hammarby IF HF 2      
06041606 lö 06/04 10:54 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Hammarby IF HF 2 Färdig Gustavsbergs IF HK Röd      
06041609 lö 06/04 12:06 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Färdig Hammarby IF HF 1      
06041813 lö 06/04 12:59 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp G Hammarby IF HF vit Färdig Gustavsbergs IF HK      
06040913 lö 06/04 12:59 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Eksjö BK Färdig Hammarby IF HF 2      
06041411 lö 06/04 13:08 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp A IF Helsinge Atlas 10 - 13 Hammarby IF HF      
06041112 lö 06/04 13:36 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp F Hammarby IF HF 1 23 - 3 Sikeå SK 1      
06040816 lö 06/04 14:08 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp J Hammarby IF HF 1 Färdig Sollentuna HK 1      
06042517 lö 06/04 14:31 lö 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp E Hammarby IF HF Färdig Grankulla IFK      
06042419 lö 06/04 15:17 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp F Hammarby IF HF grön Färdig Avesta Brovallen HF Vit      
06042520 lö 06/04 15:40 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp G Hammarby IF HF vit Färdig VästeråsIrsta HF      
06041217 lö 06/04 15:56 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp F Hammarby IF HF 1 15 - 9 Borlänge HK 1      
06040921 lö 06/04 16:03 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp J Hammarby IF HF 1 Färdig IK Cyrus      
06040924 lö 06/04 17:12 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Hammarby IF HF 2 Färdig Haninge HK 1      
06041522 lö 06/04 17:18 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Hammarby IF HF 2 Färdig Skuru IK 3      
06041523 lö 06/04 17:42 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Färdig Skuru IK 2      
06041222 lö 06/04 18:16 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp B Hammarby IF HF 2 18 - 5 Ludvika HF      
07041100 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 2 15 - 6 Enköpings HF      
07041302 sö 07/04 08:56 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 1 19 - 8 Skara HF Lila      
07041803 sö 07/04 09:09 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A IFK Skövde HK 1 Färdig Hammarby IF HF grön      
07041403 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 7 P12 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 11 - 15 Skånela IF      
07041104 sö 07/04 09:52 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/8 Final Gökstens BK Gul 12 - 9 Hammarby IF HF 2      
07040806 sö 07/04 10:18 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 G Hammarby IF HF 2 Färdig Gökstens BK Gul      
07041405 sö 07/04 10:20 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF 1 11 - 12 Skövde HF 2      
07041607 sö 07/04 11:18 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Färdig Hammarby IF HF 1      
07041508 sö 07/04 11:42 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Färdig Hammarby IF HF 2      
07042410 sö 07/04 11:50 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Färdig Hammarby IF HF      
07042513 sö 07/04 12:59 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 F Årsta AIK HF 1 Färdig Hammarby IF HF vit      
07040914 sö 07/04 13:22 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 H Skara HF Färdig Hammarby IF HF 1      
07040814 sö 07/04 13:22 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 G Hammarby IF HF 2 Färdig Kungsängens SK 1      
07041616 sö 07/04 14:54 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07042418 sö 07/04 14:54 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Hammarby IF HF Färdig Täby HBK 2      
07041819 sö 07/04 15:17 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A Eskilstuna Guif 1 Färdig Hammarby IF HF grön      
07041517 sö 07/04 15:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Färdig Hammarby IF HF 2      
07042521 sö 07/04 16:03 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 F Hammarby IF HF vit Färdig Skånela IF Vit      
07040922 sö 07/04 16:26 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 H Hammarby IF HF 1 Färdig HK Silwing/Troja      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort