Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

VästeråsIrsta HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05043000 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp G VästeråsIrsta HF Grön 13 - 23 Dicken Blå      
05041100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 12 - 3 Ludvika HF      
05041600 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Färdig Gustavsbergs IF HK 2      
05041500 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 4 Färdig Skuru IK 1      
05040300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 13 - 6 IFK Hammarö      
05040100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp B Ludvika HF 8 - 9 VästeråsIrsta HF Vit      
05041601 fr 05/04 17:24 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Gustavsbergs IF HK 1 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
05041501 fr 05/04 17:24 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Skuru IK 2 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
05040101 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 22 - 7 Fjärdhundra SK      
05040301 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 12 - 10 IFK Bankeryd      
05043001 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 14 - 6 Dicken Röd      
05041602 fr 05/04 17:48 fr 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Färdig Ludvika HF Grön      
05041202 fr 05/04 17:56 fr 05/04 ABB Syd 5 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 13 - 5 Borlänge HK      
05043502 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp J Skara HF Vit 10 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
05041102 fr 05/04 17:56 fr 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp H Huddinge HK 17 - 10 VästeråsIrsta HF Röd      
05042103 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp E VästeråsIrsta HF 9 - 8 Skogås HK      
05041604 fr 05/04 18:36 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Färdig Sannadals SK Vit      
05042505 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp H VästeråsIrsta HF 2 Färdig Årsta AIK HF      
05042506 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp I VästeråsIrsta HF 1 Färdig Eksjö BK      
05043005 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp G Borlänge HK 14 - 7 VästeråsIrsta HF Grön      
05042407 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp G Gustavsbergs IF HK Färdig VästeråsIrsta HF      
05041306 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp D VästeråsIrsta HF Vit 20 - 7 Årsta AIK HF      
05041708 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 14 - 3 Eksjö BK      
06040300 lö 06/04 08:00 lö 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 10 - 8 Sollefteå HK      
06041300 lö 06/04 08:00 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp D Strands IF 11 - 12 VästeråsIrsta HF Vit      
06040301 lö 06/04 08:28 lö 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 12 - 8 Bodens BK HF      
06043501 lö 06/04 08:28 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L VästeråsIrsta HF 1 9 - 5 Sävar IK      
06041500 lö 06/04 08:30 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A HK Eskil F-10 1 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
06041600 lö 06/04 08:30 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Ludvika HF Vit Färdig VästeråsIrsta HF 5      
06040302 lö 06/04 08:56 lö 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 14 - 11 Västerviks HF      
06043002 lö 06/04 08:56 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 8 - 7 IFK Skövde HK 1      
06040803 lö 06/04 09:09 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp L HK Silwing/Troja Färdig VästeråsIrsta HF      
06043003 lö 06/04 09:24 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp G Borlänge HK 15 - 10 VästeråsIrsta HF Grön      
06041303 lö 06/04 09:24 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp C Fjärdhundra SK 14 - 6 VästeråsIrsta HF Svart      
06041503 lö 06/04 09:42 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Alfta GIF HF Färdig VästeråsIrsta HF 2      
06041603 lö 06/04 09:42 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Sannadals SK Röd Färdig VästeråsIrsta HF 5      
06041704 lö 06/04 09:52 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 18 - 9 Sannadals SK      
06042104 lö 06/04 09:52 lö 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp E IFK Bankeryd 1 11 - 6 VästeråsIrsta HF      
06043506 lö 06/04 10:48 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 12 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06042408 lö 06/04 11:04 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp H Täby HBK 1 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
06041307 lö 06/04 11:16 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 9 - 10 Turku HC Vit      
06040407 lö 06/04 11:16 lö 06/04 Bellevuehallen 1 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 15 - 7 HF Åbo IFK svart      
06042409 lö 06/04 11:27 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Täby HBK 2 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
06041508 lö 06/04 11:42 lö 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Gustavsbergs IF HK 2 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
06040408 lö 06/04 11:44 lö 06/04 Bellevuehallen 1 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 20 - 3 HF Åbo IFK gul      
06041609 lö 06/04 12:06 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Färdig Hammarby IF HF 1      
06043509 lö 06/04 12:12 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp J VästeråsIrsta HF 2 7 - 8 IFK Nyköping Vit      
06040109 lö 06/04 12:12 lö 06/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 14 - 10 Borlänge HK      
06041610 lö 06/04 12:30 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Färdig Eskilstuna Guif      
06040310 lö 06/04 12:40 lö 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp B IFK Skövde HK blå 13 - 11 VästeråsIrsta HF Vit      
06041611 lö 06/04 12:54 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Eskil Färdig VästeråsIrsta HF 3      
06041612 lö 06/04 13:18 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
06041512 lö 06/04 13:18 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Täby HBK F2010 Färdig VästeråsIrsta HF 4      
06041513 lö 06/04 13:42 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Färdig Eskilstuna Guif 1      
06041815 lö 06/04 13:45 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp G VästeråsIrsta HF Färdig Barkens HF      
06041313 lö 06/04 14:04 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp H Borlänge HK 21 - 6 VästeråsIrsta HF Röd      
06041515 lö 06/04 14:30 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Enköpings HF Färdig VästeråsIrsta HF 3      
06041017 lö 06/04 14:31 lö 06/04 ABB Syd 3 F11 Grp L Sjundeå IF Färdig VästeråsIrsta HF      
06040314 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 14 - 10 Eksjö BK 2      
06043514 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp J Tyresö Handboll 1 17 - 11 VästeråsIrsta HF 2      
06043014 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 20 - 9 Sannadals SK      
06041714 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 12 - 7 Strands IF      
06041516 lö 06/04 14:54 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 2 Färdig Skuru IK 2      
06041517 lö 06/04 15:18 lö 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Färdig Eskilstuna Guif      
06040316 lö 06/04 15:28 lö 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 11 - 6 Borlänge HK 2      
06042116 lö 06/04 15:28 lö 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp E Västerviks HF 5 - 9 VästeråsIrsta HF      
06042520 lö 06/04 15:40 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp G Hammarby IF HF vit Färdig VästeråsIrsta HF      
06041618 lö 06/04 15:42 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Färdig Sannadals SK Vit      
06040317 lö 06/04 15:56 lö 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 13 - 5 Arbrå HK Blå      
06041619 lö 06/04 16:06 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp B VästeråsIrsta HF 3 Färdig Sannadals SK Röd      
06041219 lö 06/04 16:52 lö 06/04 ABB Syd 5 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 9 - 9 Västerviks HF      
06041320 lö 06/04 17:20 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp D IFK Skövde HK Vit 17 - 15 VästeråsIrsta HF Vit      
06043021 lö 06/04 17:48 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp G VästeråsIrsta HF Grön 15 - 10 Dicken Blå      
06043521 lö 06/04 17:48 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Sannadals SK Röd 9 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06042426 lö 06/04 17:58 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp H IK Cyrus Färdig VästeråsIrsta HF 2      
06040926 lö 06/04 17:58 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp L VästeråsIrsta HF Färdig Gökstens BK Svart      
06041524 lö 06/04 18:06 lö 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Färdig Tyresö Handboll 1      
06041624 lö 06/04 18:06 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 1 Färdig Ludvika HF Svart      
06041422 lö 06/04 18:16 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp C Årsta AIK HF Sjöstan 12 - 9 VästeråsIrsta HF Svart      
06042427 lö 06/04 18:21 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp I Uppsala HK Färdig VästeråsIrsta HF 1      
06041525 lö 06/04 18:30 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A HK Eskil F-10 1 Färdig VästeråsIrsta HF 4      
06040423 lö 06/04 18:44 lö 06/04 Bellevuehallen 1 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 16 - 8 Skara HK      
07043001 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF Röd 6 - 8 Pargas IF      
07041401 sö 07/04 08:28 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 1 7 - 8 VästeråsIrsta HF 1      
07041802 sö 07/04 08:46 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skånela IF 2 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07040402 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Bellevuehallen 1 P14 Slutspel A 1/4 Final IFK Bankeryd 16 - 14 VästeråsIrsta HF      
07041602 sö 07/04 09:18 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Tyresö Handboll 2 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
07041303 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/16 Final VästeråsIrsta HF Vit 10 - 11 Spånga HK 3      
07041503 sö 07/04 09:42 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Tyresö Handboll 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07040304 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Svart 18 - 6 Strands IF      
07043404 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF Grön 10 - 11 Strands IF      
07041504 sö 07/04 10:06 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Färdig Täby HBK F2010      
07041604 sö 07/04 10:06 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Ludvika HF Svart Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07042406 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 H IFK Hammarö 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07040105 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Röd 15 - 10 Eksjö BK      
07041205 sö 07/04 10:20 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 1 12 - 4 Grankulla IFK Grön      
07040305 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 12 - 10 Borlänge HK 2      
07041505 sö 07/04 10:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Färdig Skuru IK 3      
07041007 sö 07/04 11:01 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Tibro HK 0 - 7 VästeråsIrsta HF 2      
07040908 sö 07/04 11:04 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 L VästeråsIrsta HF Färdig IFK Nyköping Blå      
07041507 sö 07/04 11:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 4 Färdig Enköpings HF      
07040308 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A Semifinal Enköpings HF 18 - 10 VästeråsIrsta HF Svart      
07041308 sö 07/04 11:44 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/4 Final Lödde Vikings HK 1 15 - 14 VästeråsIrsta HF 1      
07041609 sö 07/04 12:06 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Cliff 2 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
07041509 sö 07/04 12:06 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A HK Cliff 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07040109 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF Röd 11 - 9 Sannadals SK      
07040309 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF Vit 9 - 13 Borlänge HK 1      
07042511 sö 07/04 12:13 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 C BK-46 Färdig VästeråsIrsta HF      
07041610 sö 07/04 12:30 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 1 Färdig Alfta GIF HF      
07041310 sö 07/04 12:40 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel B 1/16 Final Sannadals SK 10 - 11 VästeråsIrsta HF Röd      
07041311 sö 07/04 13:08 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel B 1/8 Final IFK Nyköping Blå 9 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
07041712 sö 07/04 13:36 sö 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF 12 - 9 Uppsala HK 2      
07042112 sö 07/04 13:36 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF 13 - 6 IFK Tumba HK      
07040312 sö 07/04 13:36 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 10 - 6 Hallstahammars SK HK      
07040111 sö 07/04 13:40 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF Röd 11 - 7 Borlänge HK 1      
07041314 sö 07/04 14:32 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF Svart 10 - 12 IF Helsinge Atlas      
07041616 sö 07/04 14:54 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07041818 sö 07/04 14:54 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skövde HF Nord Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07041516 sö 07/04 14:54 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Skuru IK 1 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
07041115 sö 07/04 15:00 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B 1/8 Final HK Lidköping 11 - 5 VästeråsIrsta HF Röd      
07042519 sö 07/04 15:17 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 C VästeråsIrsta HF Färdig Grankulla IFK      
07041517 sö 07/04 15:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Färdig Hammarby IF HF 2      
07040316 sö 07/04 15:28 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF Vit 14 - 11 Eksjö BK 2      
07041716 sö 07/04 15:28 sö 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF 11 - 6 Nödinge SK      
07041116 sö 07/04 15:28 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B 1/4 Final Eksjö BK 9 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
07041618 sö 07/04 15:42 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp A HK Cliff 1 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07042117 sö 07/04 15:56 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/4 Final VästeråsIrsta HF 5 - 12 Skövde HF 2      
07041619 sö 07/04 16:06 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07041519 sö 07/04 16:06 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Ludvika HF Grön Färdig VästeråsIrsta HF 4      
07041118 sö 07/04 16:24 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF 2 10 - 9 Sannadals SK Röd      
07042422 sö 07/04 16:26 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 H Grankulla IFK Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07040318 sö 07/04 16:40 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B Final Brännans HF 8 - 13 VästeråsIrsta HF Vit      
07040116 sö 07/04 17:00 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F14 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 16 - 11 IFK Bankeryd      
07040924 sö 07/04 17:12 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 L IK Cyrus Färdig VästeråsIrsta HF      
07041120 sö 07/04 17:20 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 2 7 - 6 IK Baltichov röd      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort