Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Årsta AIK HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05040901 fr 05/04 17:23 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Färdig Årsta AIK HF 2      
05042502 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Årsta AIK HF 2 Färdig Ludvika HF      
05042505 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp H VästeråsIrsta HF 2 Färdig Årsta AIK HF      
05040806 fr 05/04 19:18 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Årsta AIK HF 1 Färdig Kungsängens SK 2      
05042406 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp C Årsta AIK HF 1 Färdig LIF Lindesberg      
05041305 fr 05/04 19:20 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp C Fjärdhundra SK 9 - 8 Årsta AIK HF Sjöstan      
05041306 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp D VästeråsIrsta HF Vit 20 - 7 Årsta AIK HF      
05041207 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 17 - 7 Årsta AIK HF      
06042401 lö 06/04 08:23 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp E Eskilstuna Guif 2 Färdig Årsta AIK HF 3      
06041404 lö 06/04 09:52 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp D Årsta AIK HF 5 - 9 Strands IF      
06040805 lö 06/04 09:55 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Årsta AIK HF 1 Färdig Kyrkslätt IF Blå      
06042406 lö 06/04 10:18 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp C IFK Skövde HK 3 Färdig Årsta AIK HF 1      
06041807 lö 06/04 10:41 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Årsta AIK HF 2      
06041808 lö 06/04 11:04 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp E Avesta Brovallen HF Röd Färdig Årsta AIK HF 3      
06041309 lö 06/04 12:12 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp C Ludvika HF 10 - 15 Årsta AIK HF Sjöstan      
06041210 lö 06/04 12:40 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Åkersberga HK 8 - 12 Årsta AIK HF      
06040813 lö 06/04 12:59 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp C IK Bolton Färdig Årsta AIK HF 2      
06041311 lö 06/04 13:08 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp D IFK Skövde HK Vit 15 - 3 Årsta AIK HF      
06042414 lö 06/04 13:22 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp H Årsta AIK HF Färdig IK Cyrus      
06040818 lö 06/04 14:54 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Årsta AIK HF 1 Färdig Ludvika HF      
06042420 lö 06/04 15:40 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp H Täby HBK 1 Färdig Årsta AIK HF      
06042523 lö 06/04 16:49 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp C BK-46 Färdig Årsta AIK HF 1      
06040824 lö 06/04 17:12 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp C Årsta AIK HF 2 Färdig Pargas IF      
06042424 lö 06/04 17:12 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp D Djurgårdshof IK Färdig Årsta AIK HF 2      
06042425 lö 06/04 17:35 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp E Årsta AIK HF 3 Färdig HK Cliff      
06041121 lö 06/04 17:48 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp H Årsta AIK HF 9 - 12 Borlänge HK 2      
06041422 lö 06/04 18:16 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp C Årsta AIK HF Sjöstan 12 - 9 VästeråsIrsta HF Svart      
07040803 sö 07/04 09:09 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Årsta AIK HF 1 Färdig HC HIK      
07041003 sö 07/04 09:09 sö 07/04 ABB Syd 3 P12 Slutspel A 1/16 Final Årsta AIK HF Sjöstan 10 - 9 Sjundeå IF      
07041804 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Gökstens BK Vit Färdig Årsta AIK HF      
07042505 sö 07/04 09:55 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 F Årsta AIK HF 1 Färdig Skånela IF Vit      
07041006 sö 07/04 10:33 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Årsta AIK HF 6 - 17 IFK Nyköping Blå      
07041106 sö 07/04 10:48 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 11 - 5 Årsta AIK HF Sjöstan      
07042409 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 K Hallstahammars SK HK Färdig Årsta AIK HF 3      
07040811 sö 07/04 12:13 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Årsta AIK HF 1 Färdig Skövde HF Vit      
07040813 sö 07/04 12:59 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 E Kungsängens SK 2 Färdig Årsta AIK HF 2      
07042513 sö 07/04 12:59 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 F Årsta AIK HF 1 Färdig Hammarby IF HF vit      
07041111 sö 07/04 13:08 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B 1/16 Final Ludvika HF 17 - 8 Årsta AIK HF      
07041815 sö 07/04 13:45 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 G IFK Strängnäs Färdig Årsta AIK HF 2      
07042417 sö 07/04 14:31 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 K Årsta AIK HF 3 Färdig Sannadals SK      
07041820 sö 07/04 15:40 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Eskilstuna Guif 1 Färdig Årsta AIK HF      
07040821 sö 07/04 16:03 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 E Årsta AIK HF 2 Färdig Spånga HK      
07041823 sö 07/04 16:49 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 G Årsta AIK HF 2 Färdig Avesta Brovallen HF Vit      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort