Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.



Fredag 5/4 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05040800 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Kyrkslätt IF Blå Färdig Ludvika HF      
05040900 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp B Skövde HF Röd Färdig Vetlanda HF      
05041000 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp D Borlänge HK 1 Färdig Skuru IK      
05041100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 12 - 3 Ludvika HF      
05041200 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp D Grankulla IFK Grön 22 - 5 Arbrå HK Blå      
05041300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp A Eskilstuna Guif 1 16 - 6 Hammarby IF HF      
05041400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 19 - 3 Sannadals SK      
05041500 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 4 Färdig Skuru IK 1      
05041600 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Färdig Gustavsbergs IF HK 2      
05040400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp A Örebro SK Handboll 28 - 7 Avesta Brovallen HF      
05040100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp B Ludvika HF 8 - 9 VästeråsIrsta HF Vit      
05040300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp A VästeråsIrsta HF Röd 13 - 6 IFK Hammarö      
05043400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bäckbyhallen P13 Grp B Enköpings HF 13 - 17 Vallentuna HK      
05043500 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp A IK Bolton 11 - 8 Eksjö BK      
05041800 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Klöverhallen 1 P10 Grp A IFK Skövde HK 1 Färdig IFK Strängnäs      
05042400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp B Skövde HF Öst Färdig IFK Hammarö 1      
05042500 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp A Alfta GIF HF Färdig Skånela IF 2      
05041700 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Kristiansborgshallen P13 Grp C IFK Bankeryd 10 - 12 Grankulla IFK 1      
05043900 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp J HK Silwing/Troja 22 - 8 Enköpings HF      
05043000 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp G VästeråsIrsta HF Grön 13 - 23 Dicken Blå      
05042100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Skövde HF 1 17 - 6 Barkens HF      
05043300 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp A Grankulla IFK 2 Färdig Uppsala HK      
05040801 fr 05/04 17:23 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp E Kyrkslätt IF Gul Färdig Enköpings HF      
05040901 fr 05/04 17:23 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp C Skövde HF Vit Färdig Årsta AIK HF 2      
05041001 fr 05/04 17:23 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp B IFK Nyköping Färdig Borlänge HK 2      
05041801 fr 05/04 17:23 fr 05/04 Klöverhallen 1 P10 Grp B IFK Skövde HK 2 Färdig Hallstahammars SK HK      
05042401 fr 05/04 17:23 fr 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp C Skövde HF Syd Färdig Skånela IF 1      
05042501 fr 05/04 17:23 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp F IFK Hammarö 2 Färdig Pargas IF      
05043301 fr 05/04 17:23 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp A Kungsängens SK Färdig Sannadals SK      
05041501 fr 05/04 17:24 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Skuru IK 2 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
05041601 fr 05/04 17:24 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Gustavsbergs IF HK 1 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
05041101 fr 05/04 17:28 fr 05/04 ABB Syd 4 F12 Grp A Gökstens BK Gul 19 - 2 Arbrå HK Vit      
05041201 fr 05/04 17:28 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp E Grankulla IFK Vit 19 - 4 IFK Hammarö      
05041301 fr 05/04 17:28 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp D IFK Skövde HK Vit 17 - 6 Strands IF      
05041401 fr 05/04 17:28 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp F Rosersbergs IK 20 - 15 Sjundeå IF      
05040401 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Grp E Kungsängens SK 11 - 17 Pargas IF      
05040101 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 22 - 7 Fjärdhundra SK      
05040301 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp B VästeråsIrsta HF Vit 12 - 10 IFK Bankeryd      
05043401 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Bäckbyhallen P13 Grp A Strands IF 12 - 19 IK Cyrus      
05043501 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp G Gustafs GoIF 4 - 10 AIK      
05041701 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Kristiansborgshallen P13 Grp D LIF Lindesberg 23 - 5 Grankulla IFK 2      
05043901 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eksjö BK 11 - 11 HF Åbo IFK      
05043001 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 14 - 6 Dicken Röd      
05042101 fr 05/04 17:28 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Skövde HF 2 20 - 13 Vassunda IF      
05040802 fr 05/04 17:46 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp F Spånga HK Färdig IFK Nyköping Vit      
05040902 fr 05/04 17:46 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Skövde HF Svart Färdig Hammarby IF HF 2      
05041002 fr 05/04 17:46 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp C IFK Bankeryd 2 Färdig HC HIK      
05041802 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Klöverhallen 1 P10 Grp C IFK Skövde HK 3 Färdig BK-46      
05042402 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Klöverhallen 2 F10 Grp D Skövde HF Nord Färdig Vetlanda HF      
05042502 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Årsta AIK HF 2 Färdig Ludvika HF      
05043302 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp C Skogås HK Färdig Skåre HK 1      
05041502 fr 05/04 17:48 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Skuru IK 3 Färdig Gustavsbergs IF HK Röd      
05041602 fr 05/04 17:48 fr 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Färdig Ludvika HF Grön      
05041102 fr 05/04 17:56 fr 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp H Huddinge HK 17 - 10 VästeråsIrsta HF Röd      
05041202 fr 05/04 17:56 fr 05/04 ABB Syd 5 P14 Grp E VästeråsIrsta HF 13 - 5 Borlänge HK      
05041302 fr 05/04 17:56 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp E IFK Skövde HK Blå 26 - 3 Avesta Brovallen HF      
05041402 fr 05/04 17:56 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp G IFK Bankeryd 13 - 15 Täby HBK      
05040402 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp C HK Cliff 16 - 15 Pargas IF      
05040102 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp A Borlänge HK 2 18 - 12 HF Åbo IFK svart      
05040302 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp A Örebro SK Handboll 13 - 13 Strands IF      
05043402 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Bäckbyhallen P13 Grp B HP Skövde 26 - 6 IFK Hedemora HK      
05043502 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp J Skara HF Vit 10 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
05041702 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Kristiansborgshallen P13 Grp E Grankulla IFK 3 13 - 16 Gimonäs Umeå IF      
05043902 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I IK Baltichov 1 19 - 7 IFK Tumba HK      
05043002 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp D IFK Skövde HK 2 13 - 18 Haninge HK      
05042102 fr 05/04 17:56 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Vetlanda HF 10 - 9 Skövde HF 3      
05040803 fr 05/04 18:09 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp G Grankulla IFK Grön Färdig Vassunda IF 2      
05040903 fr 05/04 18:09 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp I Skara HF Färdig Borlänge HK      
05041003 fr 05/04 18:09 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp D IFK Bankeryd 1 Färdig IFK Tumba HK      
05041803 fr 05/04 18:09 fr 05/04 Klöverhallen 1 P10 Grp E HK Cliff Färdig Avesta Brovallen HF Röd      
05042403 fr 05/04 18:09 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp H Skånela IF Vit Färdig Grankulla IFK      
05042503 fr 05/04 18:09 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp E HK Cliff 2 Färdig Grankulla IFK      
05043303 fr 05/04 18:09 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp E Kyrkslätt IF Färdig Skåre HK 2      
05041503 fr 05/04 18:12 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp D Sannadals SK Vit Färdig Skuru IK 4      
05041603 fr 05/04 18:12 fr 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Färdig Ludvika HF Svart      
05041103 fr 05/04 18:24 fr 05/04 ABB Syd 4 F12 Grp H Borlänge HK 2 8 - 3 Åkersberga HK      
05041203 fr 05/04 18:24 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp C Sikeå SK 2 10 - 12 Strands IF      
05041303 fr 05/04 18:24 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp I Eksjö BK 2 20 - 13 Brännans HF      
05041403 fr 05/04 18:24 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp K Pargas IF 15 - 5 Spånga HK 2      
05040403 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp A HK Country 11 - 14 Turku HC      
05040103 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp B Arbrå HK Blå 16 - 5 HF Åbo IFK gul      
05040303 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp D Vetlanda HF 11 - 10 Brännans HF      
05043403 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Bäckbyhallen P13 Grp A Kungsängens SK 15 - 13 Pargas IF      
05043503 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp M Skara HF Lila 13 - 11 Vetlanda HF      
05041703 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A Sannadals SK 6 - 14 Strands IF      
05043903 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp G IK Baltichov 2 7 - 6 Ludvika HF      
05043003 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp H IFK Skövde HK 1 12 - 8 Sannadals SK      
05042103 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp E VästeråsIrsta HF 9 - 8 Skogås HK      
05040804 fr 05/04 18:32 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp H Kungsängens SK 1 Färdig Sannadals SK      
05040904 fr 05/04 18:32 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp J Hammarby IF HF 1 Färdig Västerviks HF 2      
05041004 fr 05/04 18:32 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp E IFK Skövde HK 1 Färdig Ramunder HK      
05041804 fr 05/04 18:32 fr 05/04 Klöverhallen 1 P10 Grp F IFK Tumba HK Färdig Avesta Brovallen HF Vit      
05042404 fr 05/04 18:32 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp I Skånela IF Röd Färdig IF Helsinge Atlas      
05042504 fr 05/04 18:32 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp D HK Cliff 1 Färdig Eskilstuna Guif 1      
05043304 fr 05/04 18:32 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp F Pargas IF Färdig Västerviks HF      
05041504 fr 05/04 18:36 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp D Skuru IK 5 Färdig Gustavsbergs IF HK Vit      
05041604 fr 05/04 18:36 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Färdig Sannadals SK Vit      
05041104 fr 05/04 18:52 fr 05/04 ABB Syd 4 F12 Grp I Marks HK 6 - 3 Tibro HK      
05041204 fr 05/04 18:52 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp F Sikeå SK 1 0 - 16 Borlänge HK 1      
05041304 fr 05/04 18:52 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp J Eksjö BK 1 9 - 27 Spånga HK 1      
05041404 fr 05/04 18:52 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp A HK Lidköping 18 - 8 IF Helsinge Atlas      
05040404 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp B Vetlanda HF 13 - 7 IFK Nora      
05040104 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp E Eksjö BK 1 13 - 14 Torslanda HK Vit      
05040304 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp C Härnösands HK 6 - 17 Borlänge HK 1      
05043404 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Bäckbyhallen F14 Grp E Spånga HK 1 17 - 3 IFK Arboga HK      
05043504 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Skövde HF 2 11 - 7 IFK Nyköping Blå      
05041704 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G IFK Bankeryd 18 - 5 Marks HK Vit      
05043904 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp J Hallstahammars SK HK 10 - 21 Sikeå SK      
05043004 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp C IK Baltichov 10 - 10 GT Söder HK      
05042104 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp F Kristianstad HK 1 17 - 10 IFK Mariefred      
05040805 fr 05/04 18:55 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp K Gustavsbergs IF HK Färdig Arbrå HK 1      
05040905 fr 05/04 18:55 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp L Gökstens BK Svart Färdig Sjundeå IF      
05041005 fr 05/04 18:55 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp F IFK Skövde HK 2 Färdig GT Söder HK      
05041805 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Klöverhallen 1 F10 Grp G Spårvägen HF Färdig Tillberga IK      
05042405 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp A HK Silwing/Troja Färdig Eksjö BK      
05042505 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp H VästeråsIrsta HF 2 Färdig Årsta AIK HF      
05043305 fr 05/04 18:55 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp B Grankulla IFK 1 Färdig Skånela IF 1      
05041505 fr 05/04 19:00 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Hammarby IF HF 2 Färdig Sannadals SK Röd      
05041605 fr 05/04 19:00 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Cliff 2 Färdig Sannadals SK Röd      
05040806 fr 05/04 19:18 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Årsta AIK HF 1 Färdig Kungsängens SK 2      
05040906 fr 05/04 19:18 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp B IFK Tumba HK Färdig Uppsala HK      
05041006 fr 05/04 19:18 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp G IFK Skövde HK 3 Färdig IFK Hammarö blå      
05041806 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 1 F10 Grp A Gökstens BK Vit Färdig Sannadals SK Vit      
05042406 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp C Årsta AIK HF 1 Färdig LIF Lindesberg      
05042506 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 3 F10 Grp I VästeråsIrsta HF 1 Färdig Eksjö BK      
05043306 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp H Tyresö Handboll röd Färdig Skånela IF 2      
05041105 fr 05/04 19:20 fr 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp B HK Country Röd 9 - 13 Grankulla IFK      
05041205 fr 05/04 19:20 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp B IK Baltichov rosa 6 - 18 Hammarby IF HF 2      
05041305 fr 05/04 19:20 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp C Fjärdhundra SK 9 - 8 Årsta AIK HF Sjöstan      
05041405 fr 05/04 19:20 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp E Skånela IF 17 - 8 Härryda HK blå      
05040405 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp C Brännans HF 19 - 11 Hallstahammars SK HK      
05040105 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp B IFK Skövde HK blå 17 - 9 Västerviks HF      
05040305 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp D Sannadals SK 14 - 10 Hallstahammars SK HK      
05043405 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Bäckbyhallen F14 Grp E Nödinge SK 12 - 8 Arbrå HK      
05043505 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 11 - 9 Sannadals SK Röd      
05041705 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp C Uppsala HK 2 10 - 8 Marks HK Blå      
05043905 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp K Tyresö Handboll 15 - 13 Sjundeå IF Gul      
05043005 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp G Borlänge HK 14 - 7 VästeråsIrsta HF Grön      
05042105 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp B Kristianstad HK 2 15 - 12 AIK      
05040807 fr 05/04 19:41 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp C Pargas IF Färdig IK Bolton      
05040907 fr 05/04 19:41 fr 05/04 ABB Syd 2 F11 Grp D Haninge HK 1 Färdig Eksjö BK      
05041007 fr 05/04 19:41 fr 05/04 ABB Syd 3 P11 Grp I Täby HBK Färdig IFK Hammarö vit      
05041807 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Gökstens BK Gul Färdig Sannadals SK Röd      
05042407 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 2 P10 Grp G Gustavsbergs IF HK Färdig VästeråsIrsta HF      
05042507 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Djurgårdshof IK      
05043307 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp G Tyresö Handboll gul Färdig Sala HF      
05041106 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 4 F12 Grp E Ørje IL 2 - 14 Lidingö SK      
05041206 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp G Eskilstuna Guif 1 16 - 9 IK Baltichov röd      
05041306 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp D VästeråsIrsta HF Vit 20 - 7 Årsta AIK HF      
05041406 fr 05/04 19:48 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp F HK Country Svart 19 - 12 Härryda HK vit      
05040406 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Grp B GF Kroppskultur 17 - 6 Grankulla IFK      
05040106 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp C Eksjö BK 19 - 6 Sjundeå IF      
05040306 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp A Skånela IF 10 - 18 Anderstorps SK      
05043506 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Alfta GIF HF 9 - 17 Sannadals SK Vit      
05041706 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp B Gustavsbergs IF HK 1 16 - 6 IFK Hammarö vit      
05043906 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp I Eskilstuna Guif 2 19 - 1 Sjundeå IF Grön      
05043006 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp E Täby HBK 1 20 - 16 IFK Hammarö      
05042106 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp A Uppsala HK 1 17 - 3 Kungsängens SK 2      
05040808 fr 05/04 20:04 fr 05/04 ABB Syd 1 F13 Grp G Gustavsbergs IF HK 12 - 8 Fjärdhundra SK      
05040908 fr 05/04 20:04 fr 05/04 ABB Syd 2 F13 Grp D IFK Bankeryd 2 18 - 8 Tibro HK      
05041008 fr 05/04 20:04 fr 05/04 ABB Syd 3 F13 Grp C Spånga HK 17 - 8 Skåre HK Vit      
05041107 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 4 P14 Grp D IFK Tumba HK 14 - 9 IK Baltichov      
05041207 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 5 F12 Grp H Eskilstuna Guif 2 17 - 7 Årsta AIK HF      
05041307 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp G Uppsala HK 21 - 8 Turku HC Blå      
05041407 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp I Enköpings HF 12 - 15 Spånga HK 3      
05040407 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Grp F Enköpings HF 9 - 7 LIF Lindesberg      
05040107 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp D Ludvika HF 10 - 8 Kramfors Alliansen      
05040307 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp C Borlänge HK 17 - 17 Eksjö BK 2      
05043507 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp N IFK Rättvik 11 - 12 Enköpings HF      
05041707 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp D Ørje IL 8 - 16 Gustavsbergs IF HK 2      
05043907 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp H Eskilstuna Guif 1 19 - 4 Gimonäs Umeå IF      
05043007 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp F Täby HBK 2 13 - 17 Stenungsunds HK      
05042107 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Wenströmska gymn F13 Grp F Kungsängens SK 1 13 - 4 Uppsala HK 2      
05040909 fr 05/04 20:32 fr 05/04 ABB Syd 2 F13 Grp E IFK Bankeryd 1 19 - 6 Västerviks HF      
05041009 fr 05/04 20:32 fr 05/04 ABB Syd 3 F13 Grp D Haninge HK 20 - 6 Skåre HK Grön      
05041108 fr 05/04 20:44 fr 05/04 ABB Syd 4 P14 Grp D IFK Bankeryd 14 - 3 LIF Lindesberg      
05041208 fr 05/04 20:44 fr 05/04 ABB Syd 5 P14 Grp E Västerviks HF 18 - 19 Skara HK      
05041308 fr 05/04 20:44 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp H Borlänge HK 23 - 11 Turku HC Vit      
05041408 fr 05/04 20:44 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp K IFK Nyköping 14 - 8 IFK Hammarö      
05040408 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Grp F Strands IF 12 - 11 Vetlanda HF      
05040108 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp E IFK Skövde HK vit 14 - 7 Gimonäs Umeå IF      
05040308 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp E Skövde HF 13 - 5 Arbrå HK / Hällbo IF Grön      
05041708 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 14 - 3 Eksjö BK      
05043908 fr 05/04 20:44 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp K HK Brukspôjkera 11 - 7 Härryda HK      
05040109 fr 05/04 21:12 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp D Enköpings HF 18 - 8 Hallstahammars SK HK      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper