Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.



Söndag 7/4 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07040800 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 O Arbrå HK 1 Färdig Haninge HK 1      
07040900 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 P Sjundeå IF Färdig Skånela IF      
07041000 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 J Sala HF Färdig Skånela IF 1      
07041100 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 2 15 - 6 Enköpings HF      
07041200 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 2 10 - 8 Sannadals SK Vit      
07041300 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/16 Final Skånela IF 23 - 13 Tyresö Handboll 1      
07041400 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Gustavsbergs IF HK 11 - 7 Borlänge HK 1      
07040400 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/8 Final GF Kroppskultur 19 - 8 HK Cliff      
07040100 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Slutspel A 1/8 Final IFK Skövde HK blå 11 - 19 Borlänge HK      
07040300 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A 1/8 Final Enköpings HF 17 - 10 Torslanda HK Vit      
07043400 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Bäckbyhallen F14 Slutspel B 1/8 Final Alfta GIF HF 11 - 10 IFK Hammarö vit      
07041800 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 J Alfta GIF HF Färdig IK Cyrus      
07042400 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 K Gökstens BK Gul Färdig Uppsala HK      
07042500 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 L Spårvägen HF Färdig Skövde HF Syd      
07041700 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Kristiansborgshallen P13 Slutspel A 1/8 Final Kungsängens SK 21 - 8 IFK Skövde HK 1      
07043900 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/16 Final Kristianstad HK 1 14 - 13 Skogås HK      
07043000 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/8 Final HP Skövde 16 - 9 Dicken Blå      
07042100 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/16 Final HF Åbo IFK 6 - 7 IK Baltichov 2      
07043300 sö 07/04 08:00 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 L Kyrkslätt IF Färdig Västerviks HF      
07040801 sö 07/04 08:23 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 O Arbrå HK 2 Färdig Sannadals SK      
07040901 sö 07/04 08:23 sö 07/04 ABB Syd 2 P11 Grupp 2 G HC HIK Färdig IFK Hammarö blå      
07041001 sö 07/04 08:23 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 K Malmslätts HF Färdig Borlänge HK 1      
07041801 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 J Pargas IF Färdig Eksjö BK      
07042401 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 K Sannadals SK Färdig Hallstahammars SK HK      
07042501 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 L LIF Lindesberg Färdig Ørje IL      
07043301 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 L Skånela IF 2 Färdig Sannadals SK      
07041101 sö 07/04 08:28 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/16 Final Grankulla IFK Vit 11 - 7 Strands IF      
07041201 sö 07/04 08:28 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 1 8 - 5 AIK      
07041301 sö 07/04 08:28 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/16 Final IK Bolton 12 - 4 Marks HK      
07041401 sö 07/04 08:28 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 1 7 - 8 VästeråsIrsta HF 1      
07040401 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/8 Final IFK Tumba HK 16 - 12 Skara HK      
07040101 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Bodens BK HF 7 - 12 Eksjö BK      
07040301 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Borlänge HK 2 19 - 9 Hallstahammars SK HK      
07043401 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Bäckbyhallen F14 Slutspel B 1/8 Final Nås IF 7 - 10 Marks HK Vit      
07043500 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/8 Final Ludvika HF 9 - 8 Eksjö BK      
07041701 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Kristiansborgshallen P13 Slutspel A 1/8 Final Borlänge HK 14 - 13 Vallentuna HK      
07043901 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 1 9 - 15 Sikeå SK      
07043001 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF Röd 6 - 8 Pargas IF      
07042101 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/16 Final Spånga HK 13 - 10 Eskilstuna Guif 2      
07041500 sö 07/04 08:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Gustavsbergs IF HK Röd Färdig Sannadals SK Röd      
07041600 sö 07/04 08:30 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Gökstens BK Färdig Skuru IK 4      
07040802 sö 07/04 08:46 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 M IFK Nyköping Vit Färdig Ludvika HF      
07040902 sö 07/04 08:46 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 N Vassunda IF 2 Färdig Uppsala HK      
07041002 sö 07/04 08:46 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 A Grankulla IFK 1 Färdig Tyresö Handboll gul      
07041802 sö 07/04 08:46 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skånela IF 2 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07042402 sö 07/04 08:46 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Färdig Täby HBK 2      
07042502 sö 07/04 08:46 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 C Skånela IF 1 Färdig Eskilstuna Guif 2      
07043302 sö 07/04 08:46 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 B IFK Bankeryd 1 Färdig Täby HBK      
07041501 sö 07/04 08:54 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A HK Eskil F-10 1 Färdig Skuru IK 1      
07041601 sö 07/04 08:54 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Alfta GIF HF Färdig HK Eskil F-10 2      
07041102 sö 07/04 08:56 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/16 Final Skara HF Vit 8 - 9 Grankulla IFK Grön      
07041202 sö 07/04 08:56 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Tyresö Handboll 2 11 - 6 Lidingö SK      
07041302 sö 07/04 08:56 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 1 19 - 8 Skara HF Lila      
07041402 sö 07/04 08:56 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/16 Final Skövde HF 2 12 - 6 Borlänge HK 2      
07040402 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/4 Final IFK Bankeryd 16 - 14 VästeråsIrsta HF      
07040102 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Pargas IF 15 - 8 Vetlanda HF      
07040302 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/8 Final Strands IF 8 - 9 Skövde HF      
07043402 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Bäckbyhallen F14 Slutspel B 1/8 Final Arbrå HK 11 - 9 IK Cyrus      
07043501 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/8 Final Marks HK Blå 14 - 3 IFK Arboga HK      
07041702 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Kristiansborgshallen P13 Slutspel A 1/8 Final LIF Lindesberg 14 - 15 Täby HBK 2      
07043902 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/16 Final AIK 14 - 9 HK Brukspôjkera      
07043002 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/8 Final Grankulla IFK 1 14 - 13 IFK Hammarö      
07042102 sö 07/04 08:56 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/16 Final Tyresö Handboll 9 - 15 IFK Bankeryd 2      
07040803 sö 07/04 09:09 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 A Årsta AIK HF 1 Färdig HC HIK      
07040903 sö 07/04 09:09 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 B Vetlanda HF Färdig Grankulla IFK Grön      
07041003 sö 07/04 09:09 sö 07/04 ABB Syd 3 P12 Slutspel A 1/16 Final Årsta AIK HF Sjöstan 10 - 9 Sjundeå IF      
07041803 sö 07/04 09:09 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 A IFK Skövde HK 1 Färdig Hammarby IF HF grön      
07042403 sö 07/04 09:09 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 B Uppsala HK Färdig IF Helsinge Atlas      
07042503 sö 07/04 09:09 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 C BK-46 Färdig Grankulla IFK      
07043303 sö 07/04 09:09 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 C Kungsängens SK Färdig Tyresö Handboll röd      
07041502 sö 07/04 09:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Ludvika HF Vit Färdig Eskilstuna Guif 1      
07041602 sö 07/04 09:18 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Tyresö Handboll 2 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
07041103 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/16 Final Spånga HK 1 7 - 14 Täby HBK      
07041203 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel A 1/16 Final Grankulla IFK 19 - 9 Pargas IF      
07041303 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/16 Final VästeråsIrsta HF Vit 10 - 11 Spånga HK 3      
07041403 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 7 P12 Slutspel A 1/16 Final Hammarby IF HF 11 - 15 Skånela IF      
07040403 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/4 Final Brännans HF 18 - 8 Turku HC      
07040103 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Slutspel A 1/4 Final Anderstorps SK 11 - 15 Borlänge HK      
07040303 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A 1/4 Final Ludvika HF 10 - 11 Enköpings HF      
07043403 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/8 Final Enköpings HF 29 - 9 Grankulla IFK 3      
07043502 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/8 Final Spånga HK 2 12 - 11 Ørje IL      
07041703 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Kristiansborgshallen P13 Slutspel A 1/8 Final Täby HBK 1 15 - 13 IFK Bankeryd      
07043903 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/16 Final IFK Mariefred 8 - 9 Västerviks HF      
07043003 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/8 Final Stenungsunds HK 22 - 7 Haninge HK      
07042103 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/16 Final Vassunda IF 6 - 11 Fjärdhundra SK      
07040804 sö 07/04 09:32 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 C Skövde HF Svart Färdig Västerviks HF 1      
07040904 sö 07/04 09:32 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 D Borlänge HK Färdig Gökstens BK Svart      
07041804 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 D Gökstens BK Vit Färdig Årsta AIK HF      
07042404 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 E Sannadals SK Röd Färdig Eksjö BK      
07042504 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 F Gökstens BK Svart Färdig Fjärdhundra SK      
07043304 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 D IFK Skövde HK 3 Färdig IFK Nyköping      
07041004 sö 07/04 09:37 sö 07/04 ABB Syd 3 P12 Slutspel A 1/16 Final IFK Nyköping 7 - 10 Turku HC Vit      
07041503 sö 07/04 09:42 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Tyresö Handboll 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07041603 sö 07/04 09:42 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Sannadals SK Vit Färdig HK Eskil F-10 3      
07041104 sö 07/04 09:52 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/8 Final Gökstens BK Gul 12 - 9 Hammarby IF HF 2      
07041204 sö 07/04 09:52 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 7 - 19 Skånela IF      
07041304 sö 07/04 09:52 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/8 Final Gökstens BK Svart 19 - 8 Gustavsbergs IF HK      
07041404 sö 07/04 09:52 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Grankulla IFK Vit 8 - 10 Skövde HF 1      
07040404 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/4 Final Örebro SK Handboll 11 - 12 GF Kroppskultur      
07040104 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Slutspel A 1/4 Final Vetlanda HF 9 - 10 IFK Skövde HK vit      
07040304 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Svart 18 - 6 Strands IF      
07043404 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/8 Final VästeråsIrsta HF Grön 10 - 11 Strands IF      
07043503 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B 1/8 Final Sannadals SK 18 - 6 IFK Hedemora HK      
07041704 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/8 Final Uppsala HK 2 8 - 7 Borlänge HK 2      
07043904 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/16 Final Barkens HF 4 - 12 Enköpings HF      
07043004 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Råbyhallen F14 Slutspel A 1/8 Final IFK Bankeryd 15 - 8 Strands IF      
07042104 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/16 Final Hallstahammars SK HK 16 - 10 Gimonäs Umeå IF      
07040805 sö 07/04 09:55 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 E Kungsängens SK 2 Färdig Spånga HK      
07040905 sö 07/04 09:55 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 F Skövde HF Röd Färdig IK Baltichov Vit      
07041805 sö 07/04 09:55 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 D HK Silwing/Troja Färdig IFK Tumba HK      
07042405 sö 07/04 09:55 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 E IFK Skövde HK 2 Färdig Skånela IF Röd      
07042505 sö 07/04 09:55 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 F Årsta AIK HF 1 Färdig Skånela IF Vit      
07043305 sö 07/04 09:55 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 E Eskilstuna Guif Svart Färdig IFK Tumba HK      
07044000 sö 07/04 10:00 sö 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final Vassunda IF 1 17 - 3 Sikeå SK 1      
07041005 sö 07/04 10:05 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Ludvika HF 6 - 3 IFK Rättvik      
07041504 sö 07/04 10:06 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Färdig Täby HBK F2010      
07041604 sö 07/04 10:06 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Ludvika HF Svart Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07040806 sö 07/04 10:18 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 G Hammarby IF HF 2 Färdig Gökstens BK Gul      
07040906 sö 07/04 10:18 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 H Skara HF Färdig HK Silwing/Troja      
07041806 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 G Sannadals SK Vit Färdig Täby HBK 1      
07042406 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 H IFK Hammarö 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07042506 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 I Barkens HF Färdig Tillberga IK      
07043306 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 F Grankulla IFK 2 Färdig Eskilstuna Guif Röd      
07041105 sö 07/04 10:20 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/8 Final Lödde Vikings HK 1 12 - 11 IK Bolton      
07041205 sö 07/04 10:20 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 1 12 - 4 Grankulla IFK Grön      
07041305 sö 07/04 10:20 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/8 Final Lödde Vikings HK 2 22 - 12 Tyresö Handboll 2      
07041405 sö 07/04 10:20 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/8 Final Hammarby IF HF 1 11 - 12 Skövde HF 2      
07040405 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A 1/4 Final Vetlanda HF 16 - 8 IFK Tumba HK      
07040105 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Röd 15 - 10 Eksjö BK      
07040305 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 12 - 10 Borlänge HK 2      
07043405 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov 14 - 8 Dicken Röd      
07043504 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B 1/8 Final IFK Skövde HK 2 16 - 12 Eksjö BK      
07041705 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/8 Final Gustavsbergs IF HK 2 7 - 8 Uppsala HK 1      
07043905 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/16 Final Marks HK 12 - 13 Sjundeå IF Gul      
07043005 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Råbyhallen F14 Slutspel A 1/8 Final Borlänge HK 1 7 - 13 Spånga HK 1      
07042105 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B 1/16 Final Skåre HK Vit 9 - 10 IFK Tumba HK      
07044001 sö 07/04 10:28 sö 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final Ørje IL 12 - 2 Sikeå SK 2      
07041505 sö 07/04 10:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C VästeråsIrsta HF 5 Färdig Skuru IK 3      
07041605 sö 07/04 10:30 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp A Eskilstuna Guif Färdig Sannadals SK Vit      
07041006 sö 07/04 10:33 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Årsta AIK HF 6 - 17 IFK Nyköping Blå      
07040807 sö 07/04 10:41 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 I Kyrkslätt IF Blå Färdig Vassunda IF 1      
07040907 sö 07/04 10:41 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 J IFK Tumba HK Färdig Täby HBK      
07041807 sö 07/04 10:41 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 G Avesta Brovallen HF Vit Färdig IFK Strängnäs      
07042407 sö 07/04 10:41 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 H Åkersberga HK Färdig Vetlanda HF      
07042507 sö 07/04 10:41 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 I GT Söder HK Färdig IFK Skövde HK 3      
07043307 sö 07/04 10:41 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 G Borlänge HK 2 Färdig IFK Hammarö blå      
07041106 sö 07/04 10:48 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 11 - 5 Årsta AIK HF Sjöstan      
07041206 sö 07/04 10:48 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel A 1/8 Final IFK Skövde HK Blå 10 - 9 Täby HBK      
07041306 sö 07/04 10:48 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/8 Final IFK Skövde HK Vit 9 - 12 Grankulla IFK      
07041406 sö 07/04 10:48 sö 07/04 ABB Syd 7 P12 Slutspel A 1/8 Final Borlänge HK 17 - 10 Enköpings HF      
07040406 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Slutspel B 1/8 Final Arbrå HK Blå 19 - 10 Sjundeå IF      
07040106 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/4 Final Sannadals SK 17 - 10 Pargas IF      
07040306 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A 1/4 Final Borlänge HK 1 12 - 8 Skövde HF      
07043406 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/8 Final HF Åbo IFK 21 - 11 Grankulla IFK 2      
07043505 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B 1/8 Final Gimonäs Umeå IF 15 - 10 GT Söder HK      
07041706 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Kristiansborgshallen F14 Slutspel A 1/8 Final Nödinge SK 17 - 6 HK Silwing/Troja      
07043906 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 1 9 - 8 Kristianstad HK 1      
07043006 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Råbyhallen F14 Slutspel A 1/8 Final Härnösands HK 10 - 9 IF Hallby      
07042106 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/8 Final Uppsala HK 1 15 - 11 IK Baltichov 2      
07041506 sö 07/04 10:54 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Färdig Skuru IK 5      
07041606 sö 07/04 10:54 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Sannadals SK Röd Färdig HK Eskil      
07044002 sö 07/04 10:56 sö 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final Sannadals SK Röd 16 - 7 Gustafs GoIF      
07041007 sö 07/04 11:01 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Tibro HK 0 - 7 VästeråsIrsta HF 2      
07040808 sö 07/04 11:04 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 K Gustavsbergs IF HK Färdig Eksjö BK      
07040908 sö 07/04 11:04 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 L VästeråsIrsta HF Färdig IFK Nyköping Blå      
07041808 sö 07/04 11:04 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 J Alfta GIF HF Färdig Vetlanda HF      
07042408 sö 07/04 11:04 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 K Gökstens BK Gul Färdig Ørje IL 2      
07042508 sö 07/04 11:04 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 L Skövde HF Syd Färdig Ørje IL 1      
07043308 sö 07/04 11:04 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 H Skuru IK Färdig IFK Hammarö vit      
07041107 sö 07/04 11:16 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 19 - 9 Spånga HK 3      
07041207 sö 07/04 11:16 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel A 1/8 Final Uppsala HK 15 - 3 HF Åbo IFK      
07041307 sö 07/04 11:16 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/8 Final Fjärdhundra SK 8 - 13 Skånela IF      
07041407 sö 07/04 11:16 sö 07/04 ABB Syd 7 P12 Slutspel A 1/8 Final Rosersbergs IK 21 - 15 Turku HC Vit      
07040407 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Slutspel B 1/8 Final Ludvika HF 12 - 10 IFK Hammarö      
07040107 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Slutspel B 1/8 Final Västerviks HF 11 - 13 Fjärdhundra SK      
07040307 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B 1/8 Final Hallstahammars SK HK 12 - 11 Gimonäs Umeå IF      
07043407 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Bäckbyhallen F14 Slutspel B 1/4 Final Sannadals SK 7 - 11 Alfta GIF HF      
07043506 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/4 Final Gustavsbergs IF HK 1 15 - 5 Ludvika HF      
07041707 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Kristiansborgshallen P14 Slutspel B 1/8 Final Grankulla IFK 9 - 8 Hallstahammars SK HK      
07043907 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/8 Final Vetlanda HF 3 - 12 IK Baltichov 1      
07043007 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Råbyhallen P14 Slutspel B 1/8 Final LIF Lindesberg 9 - 11 Borlänge HK      
07042107 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/8 Final Kungsängens SK 1 10 - 12 HK Silwing/Troja      
07041507 sö 07/04 11:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 4 Färdig Enköpings HF      
07041607 sö 07/04 11:18 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Färdig Hammarby IF HF 1      
07044003 sö 07/04 11:24 sö 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final Arbrå HK Vit 5 - 14 Uppsala HK Södra 2      
07040809 sö 07/04 11:27 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 M Ludvika HF Färdig IK Bolton      
07040909 sö 07/04 11:27 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 N Uppsala HK Färdig Kyrkslätt IF Gul      
07041809 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 J Eksjö BK Färdig Ludvika HF      
07042409 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 K Hallstahammars SK HK Färdig Årsta AIK HF 3      
07042509 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 L LIF Lindesberg Färdig Barkens HF      
07043309 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 I LIF Lindesberg Färdig Uppsala HK      
07041008 sö 07/04 11:29 sö 07/04 ABB Syd 3 F13 Slutspel B 1/16 Final Härryda HK 11 - 12 Skåre HK Grön      
07041508 sö 07/04 11:42 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Färdig Hammarby IF HF 2      
07041608 sö 07/04 11:42 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Gökstens BK Färdig Gustavsbergs IF HK Vit      
07041108 sö 07/04 11:44 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel A 1/4 Final Gökstens BK Gul 8 - 14 Skånela IF      
07041208 sö 07/04 11:44 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/4 Final Gökstens BK Svart 10 - 8 Skövde HF 1      
07041308 sö 07/04 11:44 sö 07/04 ABB Syd 6 F12 Slutspel A 1/4 Final Lödde Vikings HK 1 15 - 14 VästeråsIrsta HF 1      
07041408 sö 07/04 11:44 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel A 1/4 Final Lödde Vikings HK 2 6 - 5 Skövde HF 2      
07040408 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 F15/16 Slutspel B 1/8 Final Kungsängens SK 12 - 3 Enköpings HF      
07040108 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Slutspel A Semifinal Borlänge HK 11 - 6 IFK Skövde HK vit      
07040308 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A Semifinal Enköpings HF 18 - 10 VästeråsIrsta HF Svart      
07043408 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Bäckbyhallen F14 Slutspel B 1/4 Final Marks HK Vit 12 - 8 Arbrå HK      
07043507 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/4 Final Marks HK Blå 9 - 10 Spånga HK 2      
07041708 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Kristiansborgshallen P13 Slutspel A 1/4 Final Kungsängens SK 15 - 6 Borlänge HK      
07043908 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A 1/8 Final Gustavsbergs IF HK 11 - 10 Sikeå SK      
07043008 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Råbyhallen P13 Slutspel A 1/4 Final HP Skövde 14 - 15 Pargas IF      
07042108 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/8 Final IFK Bankeryd 1 10 - 15 Spånga HK      
07040810 sö 07/04 11:50 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 O Sannadals SK Färdig Arbrå HK 1      
07040910 sö 07/04 11:50 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 P Sollentuna HK 1 Färdig Sjundeå IF      
07041810 sö 07/04 11:50 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 A Skånela IF 2 Färdig Skövde HF Nord      
07042410 sö 07/04 11:50 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 B Skövde HF Öst Färdig Hammarby IF HF      
07042510 sö 07/04 11:50 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 C Skånela IF 1 Färdig Pargas IF      
07043310 sö 07/04 11:50 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 J Skånela IF 1 Färdig Skåre HK 1      
07044004 sö 07/04 11:52 sö 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov röd 9 - 1 Sävar IK      
07041009 sö 07/04 11:57 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Uppsala HK Södra 1 4 - 10 Vetlanda HF      
07041509 sö 07/04 12:06 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A HK Cliff 1 Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07041609 sö 07/04 12:06 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Cliff 2 Färdig VästeråsIrsta HF 3      
07041109 sö 07/04 12:12 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 1 10 - 13 IFK Skövde HK Blå      
07041209 sö 07/04 12:12 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel A 1/4 Final Grankulla IFK 14 - 7 Borlänge HK      
07041309 sö 07/04 12:12 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/4 Final Eskilstuna Guif 2 13 - 14 Uppsala HK      
07041409 sö 07/04 12:12 sö 07/04 ABB Syd 7 P12 Slutspel A 1/4 Final Skånela IF 15 - 17 Rosersbergs IK      
07040409 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bellevuehallen_ 1 P14 Slutspel A Semifinal GF Kroppskultur 12 - 10 IFK Bankeryd      
07040109 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF Röd 11 - 9 Sannadals SK      
07040309 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF Vit 9 - 13 Borlänge HK 1      
07043409 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bäckbyhallen P13 Slutspel B 1/4 Final