Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Senaste resultat

Irsta Blixten 2019 börjar
Slut
5/4
6/4
7/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07040114 sö 07/04 15:40 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P12 Slutspel A Final IFK Skövde HK Blå 18 - 12 Rosersbergs IK      
07041121 sö 07/04 17:50 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B Final Eksjö BK 2 12 - 7 IFK Bankeryd      
07040115 sö 07/04 16:20 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P13 Slutspel A Final Kungsängens SK 22 - 15 Stenungsunds HK      
07043513 sö 07/04 14:50 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B Final IK Cyrus 17 - 14 Enköpings HF      
07040112 sö 07/04 14:20 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P14 Slutspel A Final GF Kroppskultur 15 - 17 Vetlanda HF      
07041717 sö 07/04 16:30 sö 07/04 Kristiansborgshallen P14 Slutspel B Final HK Country 16 - 9 Borlänge HK      
07040110 sö 07/04 13:00 sö 07/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Slutspel A Final Borlänge HK 27 - 17 Enköpings HF      
07040318 sö 07/04 16:40 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel B Final Brännans HF 8 - 13 VästeråsIrsta HF Vit      
07040113 sö 07/04 15:00 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F12 Slutspel A Final Skånela IF 26 - 20 Lödde Vikings HK 1      
07041120 sö 07/04 17:20 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Final VästeråsIrsta HF 2 7 - 6 IK Baltichov röd      
07040117 sö 07/04 17:40 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F13 Slutspel A Final Haninge HK 11 - 16 HK Silwing/Troja      
07042120 sö 07/04 18:05 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Final Skövde HF 3 10 - 7 Uppsala HK 2      
07040116 sö 07/04 17:00 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F14 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF 16 - 11 IFK Bankeryd      
07043512 sö 07/04 14:20 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B Final Alfta GIF HF 8 - 12 Gustavsbergs IF HK 1      
07040111 sö 07/04 13:40 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Final VästeråsIrsta HF Röd 11 - 7 Borlänge HK 1      
07040319 sö 07/04 17:10 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel B Final Arbrå HK Blå 15 - 10 Härnösands HK      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07040824 sö 07/04 17:12 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 K IK Baltichov Blå Färdig Gustavsbergs IF HK      
07040924 sö 07/04 17:12 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 L IK Cyrus Färdig VästeråsIrsta HF      
07043324 sö 07/04 17:12 sö 07/04 Önstahallen F11 Grupp 2 P Sollentuna HK 2 Färdig Sollentuna HK 1      
07041021 sö 07/04 16:53 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 H IFK Hammarö vit Färdig Ramunder HK      
07041119 sö 07/04 16:52 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B Semifinal Eksjö BK 2 13 - 11 Strands IF      
07041219 sö 07/04 16:52 sö 07/04 ABB Syd 5 P12 Slutspel B Semifinal IFK Bankeryd 10 - 8 HK Country Röd      
07042119 sö 07/04 16:52 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel B Semifinal Uppsala HK 2 14 - 8 Skövde HF 2      
07043919 sö 07/04 16:52 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B Semifinal Skövde HF 3 17 - 7 Tibro HK      
07040823 sö 07/04 16:49 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 I Pargas IF Färdig Vassunda IF 1      
07040923 sö 07/04 16:49 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 J Enköpings HF Färdig Täby HBK      
07041823 sö 07/04 16:49 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 G Årsta AIK HF 2 Färdig Avesta Brovallen HF Vit      
07042423 sö 07/04 16:49 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 H Vetlanda HF Färdig HK Cliff      
07042523 sö 07/04 16:49 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 I Gustavsbergs IF HK Färdig GT Söder HK      
07043323 sö 07/04 16:49 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 I GT Söder HK Färdig LIF Lindesberg      
07041020 sö 07/04 16:30 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 F IFK Skövde HK 2 Färdig Eskilstuna Guif Röd      
07041520 sö 07/04 16:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Eskilstuna Guif 1 Färdig Skuru IK 3      
07041620 sö 07/04 16:30 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D HK Eskil F-10 3 Färdig Gustavsbergs IF HK Vit      
07040822 sö 07/04 16:26 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 G Kungsängens SK 1 Färdig Gökstens BK Gul      
07040922 sö 07/04 16:26 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 H Hammarby IF HF 1 Färdig HK Silwing/Troja      
07041822 sö 07/04 16:26 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 G HK Cliff 1 Färdig Täby HBK 1      
07042422 sö 07/04 16:26 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 H Grankulla IFK Färdig VästeråsIrsta HF 1      
07042522 sö 07/04 16:26 sö 07/04 Klöverhallen 3 F10 Grupp 2 I IFK Hammarö 2 Färdig Tillberga IK      
07043322 sö 07/04 16:26 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 E Skåre HK 2 Färdig Eskilstuna Guif Svart      
07041118 sö 07/04 16:24 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF 2 10 - 9 Sannadals SK Röd      
07041218 sö 07/04 16:24 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel B Semifinal IK Baltichov röd 10 - 9 Vetlanda HF      
07042118 sö 07/04 16:24 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A Semifinal HK Silwing/Troja 15 - 10 IFK Bankeryd 2      
07043918 sö 07/04 16:24 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Guif 1 14 - 15 Haninge HK      
07041019 sö 07/04 16:07 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 D IFK Bankeryd 2 Färdig IFK Skövde HK 3      
07041519 sö 07/04 16:06 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Ludvika HF Grön Färdig VästeråsIrsta HF 4      
07041619 sö 07/04 16:06 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B HK Eskil F-10 2 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07040821 sö 07/04 16:03 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 E Årsta AIK HF 2 Färdig Spånga HK      
07040921 sö 07/04 16:03 sö 07/04 ABB Syd 2 F11 Grupp 2 F Rosersbergs IK Färdig IK Baltichov Vit      
07041821 sö 07/04 16:03 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 D Djurgårdshof IK Färdig IFK Tumba HK      
07042421 sö 07/04 16:03 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 E Eskilstuna Guif 2 Färdig Skånela IF Röd      
07042521 sö 07/04 16:03 sö 07/04 Klöverhallen 3 P10 Grupp 2 F Hammarby IF HF vit Färdig Skånela IF Vit      
07043321 sö 07/04 16:03 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 C Pargas IF Färdig Tyresö Handboll röd      
07040317 sö 07/04 16:00 sö 07/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Slutspel B Semifinal Sollefteå HK 4 - 9 Härnösands HK      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort