Detta är resultaten från Irsta Blixten 2018. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

IK Baltichov

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06042200 fr 06/04 17:00 fr 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp E IK Baltichov Turkos 10 - 10 BK-46      
06040800 fr 06/04 17:00 fr 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp K IK Baltichov blå 7 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
06040801 fr 06/04 17:23 fr 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp E IK Baltichov röd 9 - 13 BK-46      
06041101 fr 06/04 17:23 fr 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp D IK Baltichov Vit 8 - 3 Grankulla IFK grön      
06042201 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp D IK Baltichov Rosa 7 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
06043801 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp C IK Baltichov Vit 10 - 11 Enköpings HF Svart      
06041701 fr 06/04 17:28 fr 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp E VästeråsIrsta HF 13 - 9 IK Baltichov      
06041102 fr 06/04 17:46 fr 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp C IK Baltichov Röd 9 - 12 Sollefteå HK      
06041302 fr 06/04 17:56 fr 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp I Skånela IF 6 - 8 IK Baltichov Vit      
06043802 fr 06/04 17:56 fr 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp A Borlänge HK 1 6 - 12 IK Baltichov Blå      
06041403 fr 06/04 18:24 fr 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp M Åbo IFK gul 13 - 6 IK Baltichov Röd      
06041303 fr 06/04 18:24 fr 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp J Eskilstuna Guif Röd 17 - 8 IK Baltichov Gul      
06041203 fr 06/04 18:24 fr 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp H Skövde HF 3 19 - 7 IK Baltichov Blå      
06043004 fr 06/04 18:52 fr 06/04 Råbyhallen P 04 Grp D IK Baltichov 3 - 14 Skuru IK      
06041304 fr 06/04 18:52 fr 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp K IFK Bankeryd 1 24 - 10 IK Baltichov Rosa      
06040407 fr 06/04 20:16 fr 06/04 Bellevuehallen 1 P 03 Grp B IK Baltichov 9 - 15 Spånga HK      
07041403 lö 07/04 09:24 lö 07/04 ABB Syd 7 F 05 Grp J Årsta AIK HF 13 - 5 IK Baltichov Gul      
07043003 lö 07/04 09:24 lö 07/04 Råbyhallen P 04 Grp D RP IF Linköping 2 15 - 7 IK Baltichov      
07043803 lö 07/04 09:24 lö 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp A IK Baltichov Blå 17 - 5 IK Bolton Gul      
07040403 lö 07/04 09:24 lö 07/04 Bellevuehallen 1 P 03 Grp B HF ÅIFK 5 - 4 IK Baltichov      
07041004 lö 07/04 09:32 lö 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp D IK Baltichov Vit 7 - 1 LIF Lindesberg      
07043804 lö 07/04 09:52 lö 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp C Hammarby IF HF 12 - 4 IK Baltichov Vit      
07041404 lö 07/04 09:52 lö 07/04 ABB Syd 7 F 05 Grp K IK Baltichov Rosa 7 - 10 Sikeå SK      
07041005 lö 07/04 09:55 lö 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp C IK Baltichov Röd 9 - 10 Enköpings HF      
07041305 lö 07/04 10:20 lö 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp M NKIK 2 9 - 8 IK Baltichov Röd      
07040907 lö 07/04 10:41 lö 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp K IK Baltichov blå 12 - 6 IFK Bankeryd 2      
07042207 lö 07/04 11:16 lö 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp E Habo HK 13 - 15 IK Baltichov Turkos      
07041308 lö 07/04 11:44 lö 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp H Spånga HK Blå 12 - 6 IK Baltichov Blå      
07042208 lö 07/04 11:44 lö 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp D IK Baltichov Rosa 17 - 6 Nås IF      
07041708 lö 07/04 11:44 lö 07/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp E IK Baltichov 16 - 7 Alfta GIF HF      
07041309 lö 07/04 12:12 lö 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp I Sjundeå IF Gul 10 - 6 IK Baltichov Vit      
07040811 lö 07/04 12:13 lö 07/04 ABB Syd 1 F 06 Grp E IK Baltichov röd 13 - 3 Malmslätts HF      
07042212 lö 07/04 13:36 lö 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp E Gustavsbergs IF HK 1 7 - 11 IK Baltichov Turkos      
07042213 lö 07/04 14:04 lö 07/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp D IK Baltichov Rosa 15 - 12 Vetlanda HF 2      
07041713 lö 07/04 14:04 lö 07/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp E Borlänge HK 2 13 - 8 IK Baltichov      
07041016 lö 07/04 14:08 lö 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp D IK Baltichov Vit 3 - 8 Fjärdhundra SK      
07040917 lö 07/04 14:31 lö 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp E IK Baltichov röd 4 - 9 Hammarby IF HF 1      
07041017 lö 07/04 14:31 lö 07/04 ABB Syd 3 P 06 Grp C IK Baltichov Röd 14 - 7 Spånga HK 2      
07043015 lö 07/04 15:00 lö 07/04 Råbyhallen P 04 Grp D IFK Nora 16 - 3 IK Baltichov      
07040920 lö 07/04 15:40 lö 07/04 ABB Syd 2 F 06 Grp K IK Baltichov blå 7 - 7 Hammarby IF HF 2      
07040417 lö 07/04 15:56 lö 07/04 Bellevuehallen 1 P 03 Grp B Enköpings HF 13 - 10 IK Baltichov      
07043818 lö 07/04 16:24 lö 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp A H43 Lund HF 1 10 - 8 IK Baltichov Blå      
07043819 lö 07/04 16:52 lö 07/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp C Skåre HK 9 - 14 IK Baltichov Vit      
07041320 lö 07/04 17:20 lö 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp H IK Baltichov Blå 11 - 6 Borlänge HK 2      
07041321 lö 07/04 17:48 lö 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp I IK Baltichov Vit 13 - 9 Borlänge HK 1      
07041421 lö 07/04 17:48 lö 07/04 ABB Syd 7 F 05 Grp K Tyresö HK Röd 11 - 9 IK Baltichov Rosa      
07041222 lö 07/04 18:16 lö 07/04 ABB Syd 5 F 05 Grp M IK Baltichov Röd 9 - 14 Huddinge HK      
07041322 lö 07/04 18:16 lö 07/04 ABB Syd 6 F 05 Grp J IK Baltichov Gul 16 - 6 Alfta GIF HF      
08042100 sö 08/04 08:00 sö 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel A 1/16 Final IK Baltichov Rosa 16 - 4 Ludvika HF      
08043701 sö 08/04 08:28 sö 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel A 1/16 Final IK Baltichov Blå 8 - 23 HK Lidköping      
08041402 sö 08/04 08:56 sö 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif Röd 10 - 7 IK Baltichov Vit      
08041003 sö 08/04 09:09 sö 08/04 ABB Syd 3 P 06 Slutspel A 1/16 Final IK Baltichov Vit 5 - 7 IK Cyrus 1      
08042104 sö 08/04 10:20 sö 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel A 1/8 Final VästeråsIrsta HF 1 14 - 8 IK Baltichov Rosa      
08041207 sö 08/04 11:16 sö 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov Blå 8 - 9 IK Baltichov Rosa      
08041207 sö 08/04 11:16 sö 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov Blå 8 - 9 IK Baltichov Rosa      
08042107 sö 08/04 11:44 sö 08/04 Wenströmska gymn F 04 Slutspel A 1/8 Final IK Baltichov Turkos 9 - 10 IF Hallby HK      
08043009 sö 08/04 12:12 sö 08/04 Råbyhallen P 03 Slutspel B 1/8 Final Hammarby IF HF 13 - 11 IK Baltichov      
08041112 sö 08/04 12:36 sö 08/04 ABB Syd 4 F 06 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov blå 4 - 5 Kyrkslätt IF      
08041410 sö 08/04 12:40 sö 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/16 Final IK Baltichov Gul 11 - 4 Skånela IF      
08041311 sö 08/04 13:08 sö 08/04 ABB Syd 6 F 05 Slutspel B 1/16 Final Fjärdhundra SK 7 - 11 IK Baltichov Röd      
08041712 sö 08/04 13:36 sö 08/04 Kristiansborgshallen F 03 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov 9 - 6 Mariestads AIF      
08041114 sö 08/04 13:45 sö 08/04 ABB Syd 4 F 06 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov röd 5 - 8 Skövde HF 2      
08041413 sö 08/04 14:04 sö 08/04 ABB Syd 7 P 04 Slutspel B 1/8 Final HC HIK 13 - 7 IK Baltichov      
08043714 sö 08/04 14:32 sö 08/04 Nybyggeskolan P 05 Slutspel B 1/8 Final IK Cyrus 12 - 9 IK Baltichov Vit      
08041018 sö 08/04 14:54 sö 08/04 ABB Syd 3 P 06 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov Röd 5 - 2 Grankulla IFK vit      
08041415 sö 08/04 15:00 sö 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov Rosa 9 - 11 Borlänge HK 1      
08041716 sö 08/04 15:28 sö 08/04 Kristiansborgshallen F 03 Slutspel B 1/4 Final LIF Lindesberg 4 - 12 IK Baltichov      
08041119 sö 08/04 15:44 sö 08/04 ABB Syd 4 P 06 Slutspel B 1/4 Final IK Baltichov Röd 4 - 6 IFK Skövde HK Blå      
08041217 sö 08/04 15:56 sö 08/04 ABB Syd 5 F 05 Slutspel B 1/8 Final Borlänge HK 3 6 - 5 IK Baltichov Gul      
08041417 sö 08/04 15:56 sö 08/04 ABB Syd 7 F 05 Slutspel B 1/8 Final IK Baltichov Röd 9 - 12 IFK Bankeryd 1      
08041718 sö 08/04 16:52 sö 08/04 Kristiansborgshallen F 03 Slutspel B Semifinal HK Lidköping 17 - 11 IK Baltichov      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort