Detta är resultaten från IrstaBlixten 2018. Se de senaste resultaten från IrstaBlixten 2022 här.



Fredag 6/4 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06040800 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 11 IK Baltichov blå 7 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
06041000 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 8 VästeråsIrsta HF 1 3 - 11 HF ÅIFK      
06041100 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 7 IF Hallby HK 2 10 - 13 VästeråsIrsta HF svart      
06041200 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 1 Tibro HK 15 - 10 Malmslätts HF 2      
06041300 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 3 Hammarby IF HF Vit 13 - 3 Nås IF      
06041400 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 4 Uppsala HK 2 11 - 12 Eskilstuna Guif Svart      
06041500 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 8 P 08 Grp 1 Borlänge HK Färdig VästeråsIrsta HF 1      
06041600 fre 06/04 17:00 fre 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp 3 Ludvika HF 1 Färdig VästeråsIrsta HF 2      
06040400 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 2 Enköpings HF 14 - 8 HF ÅIFK      
06043800 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 2 Enköpings HF Röd 18 - 22 Borlänge HK 2      
06040100 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01/02 Grp 4 VästeråsIrsta HF 1 11 - 11 Nässjö HF      
06040300 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 5 Västeråsirsta HF 2 6 - 7 IF Hallby HK      
06043500 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 5 VästeråsIrsta HF 18 - 11 Riihimäen Cocks Röd      
06041800 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 6 Skövde HF Röd 9 - 6 Grankulla IFK Vit      
06042400 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Klöverhallen 2 P 07 Grp 1 IFK Skövde HK 1 4 - 8 Pargas IF      
06042500 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp 2 LIF Lindesberg 7 - 4 IF Hallby HK      
06041700 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 2 Bodens BK HF 8 - 8 BK-46      
06043700 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 11 VästeråsIrsta HF Vit 15 - 6 IF Hallby HK      
06042200 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 5 IK Baltichov Turkos 10 - 10 BK-46      
06043000 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 2 IFK Skövde HK 2 21 - 5 Hallstahammars SK      
06042100 fre 06/04 17:00 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 7 Ludvika HF 5 - 13 HK Eskil 2      
06040801 fre 06/04 17:23 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 5 IK Baltichov röd 9 - 13 BK-46      
06040900 fre 06/04 17:23 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 10 VästeråsIrsta HF 1 7 - 9 Skövde HF 1      
06041001 fre 06/04 17:23 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 11 IF Hallby HK 1 1 - 14 IFK Skövde HK Vit      
06041101 fre 06/04 17:23 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 4 IK Baltichov Vit 8 - 3 Grankulla IFK grön      
06041801 fre 06/04 17:23 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 5 Skövde HF Vit 11 - 5 Ludvika HF      
06042401 fre 06/04 17:23 fre 06/04 Klöverhallen 2 P 07 Grp 4 IFK Skövde HK 2 10 - 6 Borlänge HK röd      
06042501 fre 06/04 17:23 fre 06/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp 3 Borlänge HK 5 - 10 Grankulla IFK      
06041501 fre 06/04 17:24 fre 06/04 ABB Syd 8 P 08 Grp 2 VästeråsIrsta HF 2 Färdig Ludvika HF 2      
06041601 fre 06/04 17:24 fre 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp 3 VästeråsIrsta HF 1 Färdig Tillberga IK 1      
06041201 fre 06/04 17:28 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 2 Hallstahammars SK 8 - 7 Malmslätts HF 1      
06041301 fre 06/04 17:28 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 6 Fjärdhundra SK 15 - 9 Ala IF      
06041401 fre 06/04 17:28 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 5 Uppsala HK 1 8 - 7 VästeråsIrsta HF      
06040401 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 3 VästeråsIrsta HF 14 - 7 IF Hallby HK      
06043801 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 3 IK Baltichov Vit 10 - 11 Enköpings HF Svart      
06040101 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01/02 Grp 4 Vetlanda HF 7 - 15 Strands IF      
06040301 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 P 01/02 Grp 3 IF Hallby HK 2 7 - 10 VästeråsIrsta HF 2      
06043501 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 6 Sollefteå HK 18 - 8 Riihimäen Cocks Gul      
06041701 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 5 VästeråsIrsta HF 13 - 9 IK Baltichov      
06043701 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 10 IFK Strängnäs 13 - 8 Torslanda HK      
06042201 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 4 IK Baltichov Rosa 7 - 12 VästeråsIrsta HF 2      
06043001 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 1 IFK Skövde HK 1 13 - 23 HK Eskil      
06042101 fre 06/04 17:28 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 8 Arbrå HK 1 5 - 14 HK Eskil 1      
06040802 fre 06/04 17:46 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 1 Lidingö SK 3 - 7 Grankulla IFK 2      
06040901 fre 06/04 17:46 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 6 Tyresö HK 1 15 - 1 Tibro HK      
06041002 fre 06/04 17:46 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 10 IFK Skövde HK Blå 18 - 1 Hallstahammars SK      
06041102 fre 06/04 17:46 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 3 IK Baltichov Röd 9 - 12 Sollefteå HK      
06041802 fre 06/04 17:46 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 4 Skövde HF Svart 10 - 6 Skånela IF      
06042402 fre 06/04 17:46 fre 06/04 Klöverhallen 2 P 07 Grp 5 IFK Skövde HK 3 9 - 9 Ludvika HF      
06042502 fre 06/04 17:46 fre 06/04 Klöverhallen 3 F 07 Grp 7 Kyrkslätt IF 7 - 6 Gustavsbergs IF HK      
06041502 fre 06/04 17:48 fre 06/04 ABB Syd 8 P 08 Grp 1 IF Hallby HK Svart Färdig Ludvika HF 1      
06041602 fre 06/04 17:48 fre 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp 2 Ludvika HF 2 Färdig Tillberga IK 2      
06041202 fre 06/04 17:56 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 7 Skövde HF 2 14 - 5 IFK Mariefred      
06041302 fre 06/04 17:56 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 9 Skånela IF 6 - 8 IK Baltichov Vit      
06041402 fre 06/04 17:56 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 12 IFK Bankeryd 2 16 - 9 Enköpings HF 2      
06040402 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 1 Uppsala HK Norra 15 - 9 LIF Lindesberg      
06043802 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 1 Borlänge HK 1 6 - 12 IK Baltichov Blå      
06040102 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01/02 Grp 2 IF Hallby HK 1 16 - 9 HC HIK      
06040302 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 1 Gustavsbergs IF HK 12 - 13 Enköpings HF      
06043502 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 5 IFK Nyköping 20 - 14 Hammarby IF HF      
06041702 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 7 LIF Lindesberg 12 - 12 IF Swithiod HK      
06043702 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 8 Kungsängens SK 1 20 - 16 Ronneby HK      
06042202 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 1 VästeråsIrsta HF 1 10 - 6 Tibro HK      
06043002 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 3 RP IF Linköping 1 24 - 8 Lidingö SK      
06042102 fre 06/04 17:56 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 9 Hallstahammars SK 9 - 10 IF Hallby HK      
06040803 fre 06/04 18:09 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 2 Tyresö HK 2 2 - 9 Grankulla IFK 1      
06040902 fre 06/04 18:09 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 7 Vadstena HF 6 - 12 Skara HF Vit      
06041003 fre 06/04 18:09 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 5 Önnereds HK Grön 13 - 7 Grankulla IFK vit      
06041103 fre 06/04 18:09 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 9 IK Cyrus 2 10 - 8 VästeråsIrsta HF 2      
06041803 fre 06/04 18:09 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 3 Torslanda HK Blå 14 - 0 VästeråsIrsta HF      
06042403 fre 06/04 18:09 fre 06/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp 8 IFK Bankeryd 1 18 - 3 Sollefteå HK      
06042503 fre 06/04 18:09 fre 06/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp 6 IK Bolton 5 - 3 Åkersberga HK      
06041503 fre 06/04 18:12 fre 06/04 ABB Syd 8 P 08 Grp 2 Hallstahammars SK Färdig IF Hallby HK Vit      
06041603 fre 06/04 18:12 fre 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp 1 Alfta GIF HF 2 Färdig IF Hallby HK 1      
06041203 fre 06/04 18:24 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 8 Skövde HF 3 19 - 7 IK Baltichov Blå      
06041303 fre 06/04 18:24 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 10 Eskilstuna Guif Röd 17 - 8 IK Baltichov Gul      
06041403 fre 06/04 18:24 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 13 Åbo IFK gul 13 - 6 IK Baltichov Röd      
06040403 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 4 Täby HBK 7 - 17 Örebro SK Ungdom Svart      
06043803 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 6 H43 Lund HF 2 18 - 6 VästeråsIrsta HF      
06040103 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01/02 Grp 1 Eskilstuna Guif 11 - 7 Borlänge HK      
06040303 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 2 Ala IF 5 - 18 Västeråsirsta HF 3      
06043503 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 7 Önnereds HK Vit 15 - 11 Täby HBK      
06041703 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 2 Härnösands HK 7 - 7 Enköpings HF      
06043703 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 11 Kungsängens SK 2 11 - 10 Strands IF      
06042203 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 2 Skövde HF 1 25 - 7 Marks HK Blå      
06043003 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 4 RP IF Linköping 2 15 - 7 IFK Nora      
06042103 fre 06/04 18:24 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 10 LIF Lindesberg 17 - 9 Vassunda IF      
06040804 fre 06/04 18:32 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 9 IF Hallby HK 2 12 - 1 Motala HK      
06040903 fre 06/04 18:32 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 8 Skara HF Lila 17 - 4 Gustafs GoIF      
06041004 fre 06/04 18:32 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 6 Önnereds HK Svart 6 - 3 VästeråsIrsta HF vit      
06041104 fre 06/04 18:32 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 5 Rosersbergs IK 18 - 12 IK Cyrus 1      
06041804 fre 06/04 18:32 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 2 Torslanda HK Vit 9 - 10 IF Hallby HK      
06042404 fre 06/04 18:32 fre 06/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp 7 Huddinge HK 1 4 - 8 IFK Bankeryd 2      
06042504 fre 06/04 18:32 fre 06/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp 7 IFK Bankeryd 11 - 9 Täby HBK      
06041504 fre 06/04 18:36 fre 06/04 ABB Syd 8 F 08 Grp 1 IFK Nyköping Färdig HK Cliff 1      
06041604 fre 06/04 18:36 fre 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp 2 IF Hallby HK 2 Färdig Alfta GIF HF 1      
06041204 fre 06/04 18:52 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 2 Hammarby IF HF Grön 19 - 0 IFK Nora      
06041304 fre 06/04 18:52 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 11 IFK Bankeryd 1 24 - 10 IK Baltichov Rosa      
06041404 fre 06/04 18:52 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 7 Borlänge HK 3 11 - 8 Tyresö HK Gul      
06040404 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 3 Kungsängens SK 1 13 - 15 Marks HK Blå      
06043804 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 5 Vintrosa IS 8 - 18 GT Söder 1      
06040104 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01/02 Grp 3 Hammarby IF HF 6 - 14 LIF Lindesberg      
06040304 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 5 Härnösands HK 9 - 11 Alfta GIF HF      
06043504 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 8 Önnereds HK Grön 16 - 9 Avesta Brovallen HF      
06041704 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 3 Mariestads AIF 8 - 15 Skånela IF      
06043704 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 9 IFK Skövde HK 1 11 - 13 VästeråsIrsta HF Röd      
06042204 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 3 Skövde HF 2 10 - 7 Vetlanda HF 1      
06043004 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 4 IK Baltichov 3 - 14 Skuru IK      
06042104 fre 06/04 18:52 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 10 HK Lidköping 4 - 9 Spånga HK 1      
06040805 fre 06/04 18:55 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 13 IF Hallby HK 1 21 - 3 Skogås HK      
06040904 fre 06/04 18:55 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 3 Alfta GIF HF 6 - 5 Ramviks IF      
06041005 fre 06/04 18:55 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 4 Fjärdhundra SK 11 - 2 LIF Lindesberg      
06041105 fre 06/04 18:55 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 2 Pargas IF 10 - 9 Hammarby IF HF 2      
06041805 fre 06/04 18:55 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 1 Torslanda HK Svart 11 - 4 GT Söder      
06042405 fre 06/04 18:55 fre 06/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp 3 Huddinge HK 3 10 - 6 BK-46      
06042505 fre 06/04 18:55 fre 06/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp 1 Huddinge HK 2 8 - 7 HK Cliff      
06041605 fre 06/04 19:00 fre 06/04 ABB Syd 9 F 08 Grp 3 VästeråsIrsta HF 2 Färdig Eskilstuna Guif 1      
06040806 fre 06/04 19:18 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 4 Arbrå HK 2 0 - 14 AIK      
06040905 fre 06/04 19:18 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 2 Arbrå HK 1 1 - 9 Kramfors Alliansen      
06041006 fre 06/04 19:18 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 1 Vadstena HF 9 - 11 Borlänge HK      
06041106 fre 06/04 19:18 fre 06/04 ABB Syd 4 P 06 Grp 10 Nässjö HF 5 - 3 IFK Tumba HK 1      
06041806 fre 06/04 19:18 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 9 Grankulla IFK Grön 6 - 5 Vetlanda HF      
06042406 fre 06/04 19:18 fre 06/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp 8 Huddinge HK 2 5 - 9 Årsta AIK HF      
06042506 fre 06/04 19:18 fre 06/04 Klöverhallen 3 P 07 Grp 3 Skogås HK 13 - 5 Huddinge HK 1      
06041205 fre 06/04 19:20 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 3 IF Hallby HK 1 10 - 12 Åhus Handboll      
06041305 fre 06/04 19:20 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 6 Skövde HF 1 24 - 14 Kungsängens SK 2      
06041405 fre 06/04 19:20 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 8 Borlänge HK 2 7 - 10 Spånga HK Blå      
06040405 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 4 IFK Nyköping 12 - 11 Marks HK Vit      
06043805 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 2 GT Söder 2 5 - 9 HK Country      
06040105 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01/02 Grp 5 Västeråsirsta HF 2 5 - 9 IFK Tumba HK Vit      
06040305 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 P 01/02 Grp 4 Sikeå SK 11 - 19 Skånela IF      
06043505 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 6 Skånela IF 17 - 14 Vetlanda HF      
06041705 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 7 Edsbyns IF HF 14 - 7 GT Söder      
06043705 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 8 IFK Skövde HK 2 11 - 11 RP IF Linköping 2      
06042205 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 5 Gustavsbergs IF HK 1 11 - 6 Habo HK      
06043005 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 2 IFK Bankeryd Vit 13 - 15 Åkersberga HK      
06042105 fre 06/04 19:20 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 6 H43 Lund HF 6 - 10 Pargas IF      
06040807 fre 06/04 19:41 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 5 Malmslätts HF 5 - 14 Hammarby IF HF 1      
06040906 fre 06/04 19:41 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 10 IFK Bankeryd 1 8 - 8 Rosersbergs IK      
06041007 fre 06/04 19:41 fre 06/04 ABB Syd 3 P 06 Grp 6 Skuru IK 5 - 8 Spånga HK 3      
06041107 fre 06/04 19:41 fre 06/04 ABB Syd 4 P 05 Grp 4 LIF Lindesberg 10 - 11 HF ÅIFK      
06041807 fre 06/04 19:41 fre 06/04 Klöverhallen 1 F 07 Grp 10 HC HIK 8 - 1 Kungsängens SK 2      
06042407 fre 06/04 19:41 fre 06/04 Klöverhallen 2 F 07 Grp 4 Ljungsbro HF 1 - 14 Skuru IK 2      
06042507 fre 06/04 19:41 fre 06/04 Klöverhallen 3 F 07 Grp 5 IFK Tumba HK 5 - 7 LIF Lindesberg      
06041206 fre 06/04 19:48 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 4 IF Hallby HK 2 10 - 20 Haninge HK      
06041306 fre 06/04 19:48 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 5 Kungsängens SK 1 15 - 11 Sjundeå IF Grön      
06041406 fre 06/04 19:48 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 9 Borlänge HK 1 19 - 16 Sjundeå IF Gul      
06040406 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 5 Sala HF 8 - 14 Hammarby IF HF      
06043806 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 1 IK Bolton Gul 13 - 19 H43 Lund HF 1      
06040106 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01/02 Grp 4 Borlänge HK 1 13 - 8 Hallstahammars SK      
06040306 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 P 01/02 Grp 3 Vetlanda HF 14 - 8 Bålsta IF      
06043506 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 7 HC HIK 16 - 7 LIF Lindesberg      
06041706 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 3 RP IF Linköping 1 11 - 6 Sollefteå HK      
06043706 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 7 Sollefteå HK 5 - 14 RP IF Linköping 1      
06042206 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 4 Vetlanda HF 2 16 - 11 Nås IF      
06043006 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Råbyhallen P 04 Grp 3 IFK Bankeryd Blå 18 - 9 HK Lidköping      
06042106 fre 06/04 19:48 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 7 Åkersberga HK 17 - 6 Arbrå HK 2      
06040808 fre 06/04 20:04 fre 06/04 ABB Syd 1 F 06 Grp 11 Hammarby IF HF 2 11 - 5 IFK Bankeryd 2      
06040907 fre 06/04 20:04 fre 06/04 ABB Syd 2 F 06 Grp 12 Skövde HF 2 13 - 5 Kyrkslätt IF      
06041008 fre 06/04 20:04 fre 06/04 ABB Syd 3 F 06 Grp 8 Skånela IF 13 - 4 Älta IF      
06041207 fre 06/04 20:16 fre 06/04 ABB Syd 5 F 05 Grp 10 Alfta GIF HF 6 - 15 Årsta AIK HF      
06041307 fre 06/04 20:16 fre 06/04 ABB Syd 6 F 05 Grp 11 Sikeå SK 10 - 10 Tyresö HK Röd      
06041407 fre 06/04 20:16 fre 06/04 ABB Syd 7 F 05 Grp 14 AIK 13 - 9 NKIK 1      
06040407 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 2 IK Baltichov 9 - 15 Spånga HK      
06043807 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Bäckby Sportcenter P 05 Grp 3 Hammarby IF HF 13 - 11 Skåre HK      
06040107 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01/02 Grp 2 Enköpings HF 15 - 7 Hallstahammars SK      
06040307 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 1 Eskilstuna Guif 12 - 10 Enköpings HF      
06043507 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Fryxellska skolan P 04 Grp 8 Sjundeå IF 13 - 11 IFK Tumba HK      
06041707 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 4 RP IF Linköping 2 13 - 9 Sikeå SK      
06043707 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Nybyggeskolan P 05 Grp 9 Ala IF 13 - 25 Haninge HK      
06042207 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 1 Nödinge SK Handboll 14 - 13 Strömnäs GIF 1      
06043007 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Råbyhallen P 03 Grp 6 Skuru IK 10 - 15 Åkersberga HK      
06042107 fre 06/04 20:16 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 9 Mölndals HF 1 18 - 9 Kramfors Alliansen      
06040408 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Bellevuehallen_ 1 P 03 Grp 5 Uppsala HK Södra 12 - 15 Skogås HK      
06040108 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 P 01/02 Grp 1 IFK Bankeryd 22 - 9 Hultsfreds HF      
06040308 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 1 Mantorps IF HF 10 - 11 Borlänge HK 2      
06041708 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Kristiansborgshallen F 03 Grp 1 Kramfors Alliansen 10 - 15 Arbrå HK      
06042208 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Pettersbergsskolan F 04 Grp 3 Strands IF 11 - 13 Gustavsbergs IF HK 2      
06043008 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Råbyhallen P 03 Grp 6 Strands IF 19 - 11 Nässjö HF      
06042108 fre 06/04 20:44 fre 06/04 Wenströmska gymn F 04 Grp 6 Mölndals HF 2 10 - 6 Härnösands HK      
06040109 fre 06/04 21:12 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 1 F 01/02 Grp 3 Västeråsirsta HF 1 15 - 10 Nässjö HF      
06040309 fre 06/04 21:12 fre 06/04 Cupcenter Västerås Arena 3 F 01/02 Grp 2 Skånela IF 8 - 13 IFK Bankeryd Blå