Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Spånga HK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05040802 fr 05/04 17:46 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp F Spånga HK Färdig IFK Nyköping Vit      
05041403 fr 05/04 18:24 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp K Pargas IF 15 - 5 Spånga HK 2      
05043404 fr 05/04 18:52 fr 05/04 Bäckbyhallen F14 Grp E Spånga HK 1 17 - 3 IFK Arboga HK      
05041304 fr 05/04 18:52 fr 05/04 ABB Syd 6 P12 Grp J Eksjö BK 1 9 - 27 Spånga HK 1      
05041008 fr 05/04 20:04 fr 05/04 ABB Syd 3 F13 Grp C Spånga HK 17 - 8 Skåre HK Vit      
05041407 fr 05/04 20:16 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp I Enköpings HF 12 - 15 Spånga HK 3      
06041100 lö 06/04 08:00 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp D Spånga HK 5 - 19 Gökstens BK Svart      
06043400 lö 06/04 08:28 lö 06/04 Bäckbyhallen F14 Grp F HK Silwing/Troja 13 - 12 Spånga HK 2      
06042102 lö 06/04 08:56 lö 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Spånga HK 11 - 15 Vetlanda HF      
06041204 lö 06/04 09:52 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp D Grankulla IFK Grön 11 - 10 Spånga HK      
06040807 lö 06/04 10:41 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp F HC HIK Färdig Spånga HK      
06041407 lö 06/04 11:16 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp I Brännans HF 9 - 14 Spånga HK 3      
06043405 lö 06/04 11:16 lö 06/04 Bäckbyhallen F14 Grp E Spånga HK 1 13 - 14 Nödinge SK      
06043407 lö 06/04 12:12 lö 06/04 Bäckbyhallen F14 Grp F Spånga HK 2 13 - 8 IK Cyrus      
06041409 lö 06/04 12:12 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp K Spånga HK 2 11 - 17 IFK Hammarö      
06041410 lö 06/04 12:40 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp J Spånga HK 1 20 - 8 Gustavsbergs IF HK      
06043408 lö 06/04 12:40 lö 06/04 Bäckbyhallen F14 Grp E Spånga HK 1 20 - 7 Arbrå HK      
06042114 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Wenströmska gymn F13 Grp C Spånga HK 12 - 11 Skövde HF 3      
06041316 lö 06/04 15:28 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp K IFK Nyköping 20 - 3 Spånga HK 2      
06043413 lö 06/04 15:28 lö 06/04 Bäckbyhallen F14 Grp F Härnösands HK 15 - 7 Spånga HK 2      
06041319 lö 06/04 16:52 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp I Spånga HK 3 11 - 15 Eksjö BK 2      
06041024 lö 06/04 17:12 lö 06/04 ABB Syd 3 F11 Grp F Vassunda IF 1 Färdig Spånga HK      
06041120 lö 06/04 17:20 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp D Arbrå HK Blå 6 - 15 Spånga HK      
06041322 lö 06/04 18:16 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp J HF Åbo IFK 16 - 6 Spånga HK 1      
07042101 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/16 Final Spånga HK 13 - 10 Eskilstuna Guif 2      
07043502 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/8 Final Spånga HK 2 12 - 11 Ørje IL      
07041103 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/16 Final Spånga HK 1 7 - 14 Täby HBK      
07041303 sö 07/04 09:24 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel A 1/16 Final VästeråsIrsta HF Vit 10 - 11 Spånga HK 3      
07040805 sö 07/04 09:55 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 E Kungsängens SK 2 Färdig Spånga HK      
07043005 sö 07/04 10:20 sö 07/04 Råbyhallen F14 Slutspel A 1/8 Final Borlänge HK 1 7 - 13 Spånga HK 1      
07041107 sö 07/04 11:16 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel A 1/8 Final Eskilstuna Guif 2 19 - 9 Spånga HK 3      
07042108 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/8 Final IFK Bankeryd 1 10 - 15 Spånga HK      
07043507 sö 07/04 11:44 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/4 Final Marks HK Blå 9 - 10 Spånga HK 2      
07041410 sö 07/04 12:40 sö 07/04 ABB Syd 7 P12 Slutspel B 1/16 Final Turku HC Blå 8 - 3 Spånga HK 2      
07043510 sö 07/04 13:08 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B Semifinal Gustavsbergs IF HK 1 17 - 6 Spånga HK 2      
07041411 sö 07/04 13:08 sö 07/04 ABB Syd 7 F12 Slutspel B 1/8 Final Spånga HK 9 - 14 Vassunda IF 1      
07043013 sö 07/04 14:04 sö 07/04 Råbyhallen F14 Slutspel A 1/4 Final Spånga HK 1 6 - 10 Härnösands HK      
07042115 sö 07/04 15:00 sö 07/04 Wenströmska gymn F13 Slutspel A 1/4 Final Spånga HK 10 - 16 IFK Bankeryd 2      
07040821 sö 07/04 16:03 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 E Årsta AIK HF 2 Färdig Spånga HK      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort