Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Sannadals SK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05041400 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Eskilstuna Guif 2 19 - 3 Sannadals SK      
05043301 fr 05/04 17:23 fr 05/04 Önstahallen P11 Grp A Kungsängens SK Färdig Sannadals SK      
05041503 fr 05/04 18:12 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp D Sannadals SK Vit Färdig Skuru IK 4      
05041703 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A Sannadals SK 6 - 14 Strands IF      
05043003 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Råbyhallen P13 Grp H IFK Skövde HK 1 12 - 8 Sannadals SK      
05040804 fr 05/04 18:32 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp H Kungsängens SK 1 Färdig Sannadals SK      
05041604 fr 05/04 18:36 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 2 Färdig Sannadals SK Vit      
05041605 fr 05/04 19:00 fr 05/04 ABB Syd 9 P9 Grp B HK Cliff 2 Färdig Sannadals SK Röd      
05041505 fr 05/04 19:00 fr 05/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Hammarby IF HF 2 Färdig Sannadals SK Röd      
05041806 fr 05/04 19:18 fr 05/04 Klöverhallen 1 F10 Grp A Gökstens BK Vit Färdig Sannadals SK Vit      
05043505 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Skövde HF 1 11 - 9 Sannadals SK Röd      
05040305 fr 05/04 19:20 fr 05/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp D Sannadals SK 14 - 10 Hallstahammars SK HK      
05041807 fr 05/04 19:41 fr 05/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Gökstens BK Gul Färdig Sannadals SK Röd      
05043506 fr 05/04 19:48 fr 05/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Alfta GIF HF 9 - 17 Sannadals SK Vit      
06041601 lö 06/04 08:54 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Sannadals SK Röd Färdig Tyresö Handboll 2      
06042403 lö 06/04 09:09 lö 06/04 Klöverhallen 2 P10 Grp I Vetlanda HF Färdig Sannadals SK      
06041502 lö 06/04 09:18 lö 06/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Sannadals SK Vit Färdig Tyresö Handboll 1      
06040103 lö 06/04 09:24 lö 06/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp D Ludvika HF 10 - 15 Sannadals SK      
06041603 lö 06/04 09:42 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Sannadals SK Röd Färdig VästeråsIrsta HF 5      
06041704 lö 06/04 09:52 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A VästeråsIrsta HF 18 - 9 Sannadals SK      
06041006 lö 06/04 10:18 lö 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp A Uppsala HK Färdig Sannadals SK      
06041809 lö 06/04 11:27 lö 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp A Skånela IF 2 Färdig Sannadals SK Vit      
06041608 lö 06/04 11:42 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Eskilstuna Guif 2 Färdig Sannadals SK Vit      
06041408 lö 06/04 11:44 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp B Sannadals SK 8 - 15 HK Country Röd      
06043008 lö 06/04 11:44 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp H Sannadals SK 11 - 9 Dicken Röd      
06041810 lö 06/04 11:50 lö 06/04 Klöverhallen 1 F10 Grp B Sannadals SK Röd Färdig Skövde HF Öst      
06043510 lö 06/04 12:40 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp K IFK Nyköping Blå 7 - 16 Sannadals SK Vit      
06043511 lö 06/04 13:08 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Sävar IK 9 - 12 Sannadals SK Röd      
06041014 lö 06/04 13:22 lö 06/04 ABB Syd 3 P11 Grp A Sannadals SK Färdig Grankulla IFK 2      
06042515 lö 06/04 13:45 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp I Sannadals SK Färdig IF Helsinge Atlas      
06041614 lö 06/04 14:06 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Skuru IK 5 Färdig Sannadals SK Vit      
06040916 lö 06/04 14:08 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp H IK Baltichov Blå Färdig Sannadals SK      
06041615 lö 06/04 14:30 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Sannadals SK Röd Färdig Ludvika HF Vit      
06043014 lö 06/04 14:32 lö 06/04 Råbyhallen P13 Grp H VästeråsIrsta HF Röd 20 - 9 Sannadals SK      
06041618 lö 06/04 15:42 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp A VästeråsIrsta HF 1 Färdig Sannadals SK Vit      
06040117 lö 06/04 15:56 lö 06/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp D Kramfors Alliansen 8 - 11 Sannadals SK      
06042521 lö 06/04 16:03 lö 06/04 Klöverhallen 3 F10 Grp A Sannadals SK Vit Färdig Alfta GIF HF      
06041619 lö 06/04 16:06 lö 06/04 ABB Syd 9 P9 Grp B VästeråsIrsta HF 3 Färdig Sannadals SK Röd      
06041718 lö 06/04 16:24 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp A Eksjö BK 9 - 14 Sannadals SK      
06041318 lö 06/04 16:24 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp B Grankulla IFK 16 - 15 Sannadals SK      
06041822 lö 06/04 16:26 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp I Skånela IF Röd Färdig Sannadals SK      
06042422 lö 06/04 16:26 lö 06/04 Klöverhallen 2 F10 Grp B IFK Hammarö 1 Färdig Sannadals SK Röd      
06043520 lö 06/04 17:20 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp K Sannadals SK Vit 12 - 14 Skövde HF 2      
06043521 lö 06/04 17:48 lö 06/04 Fryxellska skolan F12 Grp L Sannadals SK Röd 9 - 10 VästeråsIrsta HF 1      
06041026 lö 06/04 17:58 lö 06/04 ABB Syd 3 F11 Grp H Sannadals SK Färdig Grankulla IFK Vit      
07041200 sö 07/04 08:00 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel A 1/16 Final Eskilstuna Guif 2 10 - 8 Sannadals SK Vit      
07043301 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Önstahallen P11 Grupp 2 L Skånela IF 2 Färdig Sannadals SK      
07040801 sö 07/04 08:23 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 O Arbrå HK 2 Färdig Sannadals SK      
07042401 sö 07/04 08:23 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 K Sannadals SK Färdig Hallstahammars SK HK      
07041500 sö 07/04 08:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Gustavsbergs IF HK Röd Färdig Sannadals SK Röd      
07042404 sö 07/04 09:32 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 E Sannadals SK Röd Färdig Eksjö BK      
07041603 sö 07/04 09:42 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Sannadals SK Vit Färdig HK Eskil F-10 3      
07043503 sö 07/04 09:52 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B 1/8 Final Sannadals SK 18 - 6 IFK Hedemora HK      
07041806 sö 07/04 10:18 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 G Sannadals SK Vit Färdig Täby HBK 1      
07041605 sö 07/04 10:30 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp A Eskilstuna Guif Färdig Sannadals SK Vit      
07040106 sö 07/04 10:48 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A 1/4 Final Sannadals SK 17 - 10 Pargas IF      
07041606 sö 07/04 10:54 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Sannadals SK Röd Färdig HK Eskil      
07044002 sö 07/04 10:56 sö 07/04 Viksängsskolan F12 Slutspel B 1/16 Final Sannadals SK Röd 16 - 7 Gustafs GoIF      
07043407 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Bäckbyhallen F14 Slutspel B 1/4 Final Sannadals SK 7 - 11 Alfta GIF HF      
07040810 sö 07/04 11:50 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 O Sannadals SK Färdig Arbrå HK 1      
07043508 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Fryxellska skolan P13 Slutspel B 1/4 Final IK Cyrus 13 - 9 Sannadals SK      
07040109 sö 07/04 12:12 sö 07/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF Röd 11 - 9 Sannadals SK      
07042412 sö 07/04 12:36 sö 07/04 Klöverhallen 2 F10 Grupp 2 E Sannadals SK Röd Färdig HK Cliff 2      
07041310 sö 07/04 12:40 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel B 1/16 Final Sannadals SK 10 - 11 VästeråsIrsta HF Röd      
07041611 sö 07/04 12:54 sö 07/04 ABB Syd 9 P9 Grp B Sannadals SK Röd Färdig Gustavsbergs IF HK 1      
07041511 sö 07/04 12:54 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Skuru IK 3 Färdig Sannadals SK Röd      
07041512 sö 07/04 13:18 sö 07/04 ABB Syd 8 P9 Grp A Sannadals SK Vit Färdig Gustavsbergs IF HK 2      
07041012 sö 07/04 13:21 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/8 Final Ørje IL 3 - 17 Sannadals SK Röd      
07041814 sö 07/04 13:22 sö 07/04 Klöverhallen 1 F10 Grupp 2 G Sannadals SK Vit Färdig HK Cliff 1      
07042417 sö 07/04 14:31 sö 07/04 Klöverhallen 2 P10 Grupp 2 K Årsta AIK HF 3 Färdig Sannadals SK      
07041617 sö 07/04 15:18 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp D Gökstens BK Färdig Sannadals SK Vit      
07041017 sö 07/04 15:21 sö 07/04 ABB Syd 3 P11 Grupp 2 L Sannadals SK Färdig Kyrkslätt IF      
07041216 sö 07/04 15:28 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel B 1/4 Final Vassunda IF 1 10 - 13 Sannadals SK Röd      
07041118 sö 07/04 16:24 sö 07/04 ABB Syd 4 F12 Slutspel B Semifinal VästeråsIrsta HF 2 10 - 9 Sannadals SK Röd      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort Föreningspapper