Detta är resultaten från Irsta Blixten 2019. Se de senaste resultaten från Irsta Blixten 2020 här.

Ludvika HF

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05040800 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Kyrkslätt IF Blå Färdig Ludvika HF      
05041100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 ABB Syd 4 P12 Grp C VästeråsIrsta HF Svart 12 - 3 Ludvika HF      
05040100 fr 05/04 17:00 fr 05/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp B Ludvika HF 8 - 9 VästeråsIrsta HF Vit      
05042502 fr 05/04 17:46 fr 05/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Årsta AIK HF 2 Färdig Ludvika HF      
05041602 fr 05/04 17:48 fr 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp A VästeråsIrsta HF 3 Färdig Ludvika HF Grön      
05041603 fr 05/04 18:12 fr 05/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Hammarby IF HF 1 Färdig Ludvika HF Svart      
05043903 fr 05/04 18:24 fr 05/04 Pettersbergsskolan F13 Grp G IK Baltichov 2 7 - 6 Ludvika HF      
05040107 fr 05/04 20:16 fr 05/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp D Ludvika HF 10 - 8 Kramfors Alliansen      
06041700 lö 06/04 08:00 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G Uppsala HK 1 14 - 7 Ludvika HF      
06041200 lö 06/04 08:00 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp B Lödde Vikings HK 1 21 - 9 Ludvika HF      
06041600 lö 06/04 08:30 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Ludvika HF Vit Färdig VästeråsIrsta HF 5      
06040103 lö 06/04 09:24 lö 06/04 Bombardier Arena 1 F15/16 Grp D Ludvika HF 10 - 15 Sannadals SK      
06041506 lö 06/04 10:54 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Ludvika HF Grön Färdig HK Eskil F-10 1      
06041507 lö 06/04 11:18 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Ludvika HF Svart Färdig HK Eskil F-10 2      
06043908 lö 06/04 11:44 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp G Ludvika HF 13 - 10 Fjärdhundra SK      
06041509 lö 06/04 12:06 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Skuru IK 1 Färdig Ludvika HF Grön      
06041309 lö 06/04 12:12 lö 06/04 ABB Syd 6 P12 Grp C Ludvika HF 10 - 15 Årsta AIK HF Sjöstan      
06040911 lö 06/04 12:13 lö 06/04 ABB Syd 2 F11 Grp A Ludvika HF Färdig Kungsängens SK 2      
06041510 lö 06/04 12:30 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Skuru IK 3 Färdig Ludvika HF Vit      
06042512 lö 06/04 12:36 lö 06/04 Klöverhallen 3 P10 Grp D Ludvika HF Färdig Djurgårdshof IK      
06041710 lö 06/04 12:40 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G Ludvika HF 13 - 12 Marks HK Vit      
06041111 lö 06/04 13:08 lö 06/04 ABB Syd 4 F12 Grp B Ludvika HF 8 - 8 IK Baltichov rosa      
06040112 lö 06/04 13:36 lö 06/04 Bombardier Arena 1 P15/16 Grp B Västerviks HF 5 - 13 Ludvika HF      
06043912 lö 06/04 13:36 lö 06/04 Pettersbergsskolan F13 Grp G Gustavsbergs IF HK 11 - 11 Ludvika HF      
06040313 lö 06/04 14:04 lö 06/04 Bombardier Arena 3 F15/16 Grp D Ludvika HF 9 - 15 Hallstahammars SK HK      
06041615 lö 06/04 14:30 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Sannadals SK Röd Färdig Ludvika HF Vit      
06040818 lö 06/04 14:54 lö 06/04 ABB Syd 1 F11 Grp A Årsta AIK HF 1 Färdig Ludvika HF      
06041415 lö 06/04 15:00 lö 06/04 ABB Syd 7 P12 Grp C Fjärdhundra SK 16 - 9 Ludvika HF      
06041715 lö 06/04 15:00 lö 06/04 Kristiansborgshallen F14 Grp G IFK Bankeryd 11 - 11 Ludvika HF      
06041819 lö 06/04 15:17 lö 06/04 Klöverhallen 1 P10 Grp D Eskilstuna Guif 1 Färdig Ludvika HF      
06041518 lö 06/04 15:42 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Täby HBK F2010 Färdig Ludvika HF Grön      
06041519 lö 06/04 16:06 lö 06/04 ABB Syd 8 F9 Grp B Alfta GIF HF Färdig Ludvika HF Svart      
06040319 lö 06/04 16:52 lö 06/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Grp B IFK Skövde HK blå 10 - 13 Ludvika HF      
06041624 lö 06/04 18:06 lö 06/04 ABB Syd 9 F9 Grp B VästeråsIrsta HF 1 Färdig Ludvika HF Svart      
06041222 lö 06/04 18:16 lö 06/04 ABB Syd 5 F12 Grp B Hammarby IF HF 2 18 - 5 Ludvika HF      
07043500 sö 07/04 08:28 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/8 Final Ludvika HF 9 - 8 Eksjö BK      
07040802 sö 07/04 08:46 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 M IFK Nyköping Vit Färdig Ludvika HF      
07041502 sö 07/04 09:18 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp C Ludvika HF Vit Färdig Eskilstuna Guif 1      
07040303 sö 07/04 09:24 sö 07/04 Bombardier Arena 3 P15/16 Slutspel A 1/4 Final Ludvika HF 10 - 11 Enköpings HF      
07041005 sö 07/04 10:05 sö 07/04 ABB Syd 3 F12 Slutspel B 1/16 Final Ludvika HF 6 - 3 IFK Rättvik      
07041604 sö 07/04 10:06 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp B Ludvika HF Svart Färdig VästeråsIrsta HF 2      
07043506 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Fryxellska skolan F14 Slutspel B 1/4 Final Gustavsbergs IF HK 1 15 - 5 Ludvika HF      
07040407 sö 07/04 11:16 sö 07/04 Bellevuehallen 1 F15/16 Slutspel B 1/8 Final Ludvika HF 12 - 10 IFK Hammarö      
07040809 sö 07/04 11:27 sö 07/04 ABB Syd 1 F11 Grupp 2 M Ludvika HF Färdig IK Bolton      
07041809 sö 07/04 11:27 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 J Eksjö BK Färdig Ludvika HF      
07041510 sö 07/04 12:30 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Ludvika HF Grön Färdig Enköpings HF      
07041111 sö 07/04 13:08 sö 07/04 ABB Syd 4 P12 Slutspel B 1/16 Final Ludvika HF 17 - 8 Årsta AIK HF      
07041211 sö 07/04 13:08 sö 07/04 ABB Syd 5 F12 Slutspel B 1/8 Final Eksjö BK 14 - 8 Ludvika HF      
07043912 sö 07/04 13:36 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/8 Final Ludvika HF 9 - 2 Enköpings HF      
07041614 sö 07/04 14:06 sö 07/04 ABB Syd 9 F9 Grp C Gustavsbergs IF HK Röd Färdig Ludvika HF Vit      
07041817 sö 07/04 14:31 sö 07/04 Klöverhallen 1 P10 Grupp 2 J Ludvika HF Färdig Pargas IF      
07040415 sö 07/04 15:00 sö 07/04 Bellevuehallen 1 F15/16 Slutspel B 1/4 Final Ludvika HF 6 - 13 Kungsängens SK      
07041315 sö 07/04 15:00 sö 07/04 ABB Syd 6 P12 Slutspel B 1/8 Final HK Country Röd 16 - 3 Ludvika HF      
07043917 sö 07/04 15:56 sö 07/04 Pettersbergsskolan F13 Slutspel B 1/4 Final Ludvika HF 9 - 10 Tibro HK      
07041519 sö 07/04 16:06 sö 07/04 ABB Syd 8 F9 Grp A Ludvika HF Grön Färdig VästeråsIrsta HF 4      
Länsförsäkringar Bergslagen Tack Presentreklam Intersport Axelsson Turisttrafik Svensk Cater Mälarenergi BLE Eventteknik Kempa Brages Reklam & Textiltryckeri Västerås Turistbyrå Kokpunkten Kokpunkten actionbad Adapt-Comfort